Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

1
Akt z kołem fotografia czarno-biała, papier; 21,3 x 12,7 cm;
sygn. p. d. prostokątną suchą pieczęcią:
COPYRIGHT DRTIKOL PRAGUE;
Cena wywoławcza 3 500 zł

Stanisław CZARNOGÓRSKI (?-1983)

2
Maja Berezowska w trakcie malowania fotografia czarno-biała, 12,2 x 14 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy: Maja Berezowska w trakcie
malowania / fot. St. Czarnogórski
Cena wywoławcza 300 zł
Cena sprzedaży 550 zł

3
Dzieje sztuki medalierskiej Kraków 1989.
Format 24 x 24 cm. Oprawa skórzana wtórna.
Cena wywoławcza 400 zł

4
Franciszek Żmurko Kraków 1911. Nakł. J. Czerneckiego, Wieliczka.
Format 23 x 18 cm. 18 barwnych ilustracji obrazów.
Cena wywoławcza 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

SIENKIEWICZ Henryk, STYKA Jan

5
Quo Vadis Édition illustrée par Jan Styka. T. 1 - 3. Paris b. r.
[1900] E. Flammarion, Éditeur. Druk Lahure.
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

6
Leon Wyczółkowski - Katalog wystawy w 150 rocznicę urodzin artysty Kraków - Muzeum Narodowe - 2003.
Format 33 x 24 cm. Oprawa wtórna skórzana.
Cena wywoławcza 400 zł
Cena sprzedaży 400 zł

7
Jan Cybis - Katalog wystawy monograficznej. Warszawa - Zachęta - 1997.
Format 28 x 24 cm. Oprawa wtórna skórzana.
Cena wywoławcza 400 zł
Cena sprzedaży 900 zł

8
Zygmunt Waliszewski - Malarstwo i rysunek. Katalog wystawy monograficznej. Warszawa - Muzeum Narodowe - 1999.
Format 30 x 24 cm. Oprawa skórzana wtórna.
Cena wywoławcza 400 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

9
Album Sienkiewicza Album Jubileuszowy Henryka Sienkiewicza.
Główniejsze sceny i postacie z powieści
i nowel Sienkiewicza
Cena wywoławcza 500 zł

10
Kossak Juliusz - Album obrazów historycznych Wiedeń 1892. Nakładca Franciszek Bondy.
Czcionkami W. Steina. Teka sygnowana
Cena wywoławcza 1 500 zł

11
Zestaw 6 portretów z dzieła J. Straszewicza, "Les Polonais et les Polonaises de Revolution
du 29 Novembre 1830 ou portraits des personnes
Cena wywoławcza 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

12
Wygnanie - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci” tusz, piórko, tusz lawowany,
papier; 30 x 23,5 cm
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena oferowana 2 400 zł

13
Na kolanach - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci” tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 30 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: WTetmajer
Cena wywoławcza 2 500 zł

14
Potyczka - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci” tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 23,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: WłTetmajer
Cena wywoławcza 2 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

15
Szkice konia na popasie i kobiety w kapeluszu, 1922 ołówek, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice policjanta, górala z laską
i fajką, stojącego i biegnącego konia.
Cena wywoławcza 1 000 zł

16
Akt siedzący z uniesioną prawą ręką, ok. 1920 ołówek, papier; 29 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Cena wywoławcza 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

17
Koń ołówek, papier; 19,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JB
Cena wywoławcza 1 200 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

18
Studium postaci w płaszczu oraz studium głowy ołówek, papier; 23 x 26,5 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 1 900 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

19
Szkic postaci w wozie na odwrocie: Szkic zamku
ołówek, papier; 20,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 3 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

101
Z cyklu: „Stroje polskie” - plansza nr 17, 1939 szablon, tempera, papier; 50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
42,5 x 32 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena oferowana 950 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

102
Z cyklu: „Stroje polskie” - plansza nr 39, 1939 szablon, tempera, papier; 50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza 1 000 zł

Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)

103
Projekt scenografii - fasada tusz, gwasz, papier; 17 x 30 cm
Cena wywoławcza 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

104
Przed wiejskim kościołem, ok. 1930 akwarela, papier; 48,2 x 68,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza 4 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

105
Jesienna słota - Widok na kościół św. Wojciecha w Krakowie, ok. 1970 pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

106
Wiejska dziewczyna w czerwonej chustce akwarela, tektura; 57,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Augustynowicz ;
Cena wywoławcza 4 000 zł

107
Zbiór jabłek, 1909 akwarela, papier, 30,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza 3 800 zł

108
Przed domem, ok. 1906 pastel, papier; 31 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Cena wywoławcza 8 000 zł

Sergej Sergeevic SOLOMKO (1859-1926)

109
Pytanie akwarela, papier; 16 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. SOLOMKO (cyrylicą).
Cena wywoławcza 3 500 zł

K. ICHNOWSKI (XX w.)

110
W drodze do kościoła, 1928 akwarela, papier; 24 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Ichnowski. / 1928.
Cena wywoławcza 1 100 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

111
Parlamentariusze z roku 1831, ok. 1970 akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem;
26 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygnowana p. d.: Trzeszczkowski;
Cena wywoławcza 2 700 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

112
Pejzaż, 1919 akwarela, papier; 64 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. / 1919 / WOLA
Cena wywoławcza 15 000 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

113
Górski potok, 1946 gwasz, tektura; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. M. Wierciak 946.
Cena wywoławcza 2 000 zł

Christian GOTTHARD HIRSCH (1889-1977)

114
Panorama, 1931 gwasz, tektura; 46 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Christ. Gott. Hirsch 1931
Cena wywoławcza 4 500 zł

Julian FAŁAT (1853 - 1929)

115
Drzewo akwarela, gwasz, tektura, 79 x 41 cm;
sygn. l. d.: Fałat / Bystra;
Cena wywoławcza 29 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

116
Żaglowiec - Dar Pomorza? olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Mokwa
Cena wywoławcza 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)

117
Morze - Nadmorskie skały, 1913 olej, płótno dublowane; 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1913;
Cena wywoławcza 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

118
Góry, przed 1939 olej, tektura; 23 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA;
Cena wywoławcza 5 700 zł

Teodor URTNOWSKI (1881-1963)

119
Pejzaż znad Zatoki Gdańskiej, ok. 1930? olej, sklejka; 41,5 x 67 cm;
sygn. l. d.: Th. URTNOWSKI
Cena wywoławcza 6 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

120
Wesele krakowskie, 1961 olej, płótno; 65 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski 1961
Cena wywoławcza 12 000 zł

Gustaw PILLATI (1874-1931)

121
Góralka z dzieckiem olej, tektura; 35,5 x 30,5 cm (owal);
sygn. u dołu: G. Pillati
Cena wywoławcza 3 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

122
Nasz pupilek, 1923 olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 24 cm;
sygn. u dołu: 24 / XII 1923 Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

123
Święto Jordanu olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 50 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wł. Jarocki
Cena wywoławcza 9 000 zł

Julian PANKIEWICZ (1863-1933)

124
Dziewczyna huculska, lata 20. XX w. olej, tektura; 100 x 72 cm;
sygn. p. d.: Julian Pankiewicz
Cena wywoławcza 9 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

125
Pejzaż z Lanterne, ok. 1928-30 olej, płótno; 38,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Cena wywoławcza 20 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

126
Pejzaż górski z rzeką, 1961 olej, tektura; 50,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri / 1961.
Cena wywoławcza 8 000 zł

127
Pejzaż z południa Francji, ok. 1925 olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Cena wywoławcza 26 000 zł

128
Park, ok. 1930 olej, płótno; 68 x 49 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza 15 000 zł

129
Dorożka na Rynku w Krakowie, ok. 1965 olej, płótno; 74 x 96 cm;
sygn. p. d.: J. Potrzebowski
Cena wywoławcza 23 000 zł