Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

126
Chata wśród wzgórz olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Zdzisław PĄGOWSKI (1909-1976)

127
Pejzaż z drogą - Czerwona Góra w Łowiczu olej, tektura; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1960
/ Z. Pągowski (przysłonięte ramą)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

128
OWI-TOS-A ! Smok olej, tektura; 31 x 25 cm;
sygn. l. d.: M.W. / [swastyka];
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

129
Ulubiony piesek, 1928 olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1928;-
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

130
Kwiaty lata olej, tektura; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

131
Wnętrze á la turc, 1927 olej, płótno; 46 x 61 cm;
nieczytelna sygnatura p. d.: .... / Paris 23. XII. 27
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

132
Szach! mat!, 1902 olej, płótno; 91 x 122 cm;
sygn. u dołu: J. C. Moniuszko A. D. 1902.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

133
Polski szwoleżer Gwardii Napoleońskiej olej, tektura; 40,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Z Rozwadowski 1915.? (słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

134
Po polowaniu na łosia olej, tektura; 26,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

J. KONARSKI, XX w.

135
Wyjazd na polowanie olej, deska mahoniowa; 18 x 24 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

136
Pędzą sanie olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 -1942)

137
Bitwa pod Berezyną - fragment panoramy olej, płótno;
172 x 250 cm
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

138
Na targu olej, tektura; 24,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Lindeman
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Adam STYKA (1890-1959)

139
Marrakesz - Pałac El-Badi, 1923 olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
18 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

140
Palma, 1932 olej, tektura; 47 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: L.de LAVEAUX 1932
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

141
Scena z cyrku olej, papier naklejony na płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

142
Pejzaż z mostkiem o zachodzie słońca, 1945 olej, płyta fakturowana; 61 x 72 cm;
sygn. i dat. p. d.: WIKTOR KORECKI / 1945
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

143
Brama wjazdowa z księżycem [Bramy do klasztoru kamedułów], ok. 1905 olej, płótno, 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

144
Stara jabłoń - Kalwaria, ok. 1979 olej, tektura; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław SZERNER Junior (1870-1936)

145
Zwiad olej, deska; 50,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner iun.
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

146
Róże żółte olej, tektura; 30 x 50 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

147
Róże olej, tektura; 44 x 49,5 cm;
sygn. z lewej strony: A. Karpiński.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Janina MUSZKIETOWA (1903-1956)

148
Kwiaty olej, sklejka; 63 x 55 cm;
sygn. l. d.: J. Muszkietowa;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

149
Martwa natura z owocami, ok. 1910 olej, płótno; 68,5 x 87,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki;
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

150
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
Cena wywoławcza. 39 000 zł
Cena oferowana 33 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

151
Wiosna, 1904 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI / 1904 ROK
Cena wywoławcza. 90 000 zł
Cena oferowana 65 000 zł

Leon LEWKOWICZ (1888 lub 1890-1950)

152
Portret kobiety, 1931 olej, płótno; 59,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leon Lewkowicz 31
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Wacław PIOTROWSKI (1887-1967)

153
Portret kobiety olej, płótno; 77 x 59 cm;
sygn. p. d.: W. Piotrowski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Bernhard Christian BORCHERT (1863-1945)

154
Akt z łabędziem - Wiosna olej, płótno; 61 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: B. Borchert
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

155
Głowa niewolnika olej, płótno naklejone na tekturę,
25,5 x 21,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Stanisław BATYCKI (1912-?)

156
Kraków 1848 - Wiosna Ludów, ok. 1948 olej, płótno; 82 x 110 cm;
sygn. l. d.: S. Batycki;
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

157
W cygańskim taborze olej, płótno; 55,5 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Leonardo BAZZARO (1853-1937)

158
Alta dimora Alpestre - Na przełęczy olej, płótno; 189 x 120 cm;
sygn. u dołu: L. Bazzaro
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski

159
Jałmużna biskupa olej, płótno; 81,5 x 59,5 cm;
XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Malarz nieokreślony cechowy, XVII w.?

160
Pokłon Trzech Króli olej, płótno; 79 x 89,5 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

161
Tadeusz Kościuszko, ok. 1850 olej, blacha; 20,6 x 17,1 cm;
na odwrocie naklejka z antykwariatu lwowskiego
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski,XIX w

162
Portret dzieci z królikiem olej, płótno dublowane;
77 x 61 cm
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

163
Polowanie na dzika Peter Paul RUBENS (1577-1640) - według
olej, płótno dublowane; 104 x 91 cm.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Ludwig von LANGENMANTEL (1854-1922)

164
Kąpiel Wenus olej, płótno; 61 x 118 cm;
sygn. l. d.: L. v. Langenmantel
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

165
Sprzedawca drobiu olej, płótno dublowane; 61 x 46 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony neapolitański?, XVIII w.

166
Kwiaty - para obrazów olej, płótno dublowane,
23,5 x 48 cm (wymiar każdej z prac);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Hanna GENZ, XIX/XX w.

167
Martwa natura z dzbanem i ptactwem, 1895 Rene GRONNLAND (1849-1895) - według
olej, płótno; 57 x 45 cm;
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Joachim KAHANE (1890-1943)

201
Czytający księgę, lata 30. XX w. blacha miedziana repusowana, srebrzona galwanicznie;
28 x 24 cm; sygn. l. d.: J. KAHANE
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Joachim KAHANE (1890-1943)

202
Gilgamesz rozrywający lwa, lata 30. XX w. blacha miedziana repusowana; 37,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: Kahane;
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Mathurin MOREAU (1822-1912)

203
Po łowach brąz, wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours
oraz stempel odlewni
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Peter TERESZCZUK (1875-1963)

204
Pierrot i Kolombina, ok. 1935 brąz patynowany, kość słoniowa,
kamienna podstawa; wys. 22 cm;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

205
Puchar Gordona Bennetta - prototyp pucharu balonowego, 1936 brąz, wys. 40 cm;
sygn. na podstawie 1936 SZUKALSKI VII
- odlew współczesny
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

206
Para atlantów późnobarokowych Śląsk (?), Małopolska (?), Wielkopolska (?),
ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł