Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

423
2 + Lampa -1, 1989 olej, płótno; 130,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: E. Markowski
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Eugeniusz MUCHA (ur. 1927)

424
Troska, przed 1980 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: E M.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jadwiga SANOWSKA-GAJEK (1910-1989)

425
Gwiezdne uniesienie olej, płótno; 118,5 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Gajek Sanowska
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)

426
Letni dzień, 1994 olej, płótno; 90 x 100 cm;
sygn. l. d.: A.W. Karpowicz
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Maria ANTO (1937-2007)

427
Filiżanka, 1973 olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p. d.: Maria Anto;
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Sabina WOŹNICA (ur. 1977)

428
Blue Bird, 2009 olej, płótno;
73 x 60 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jadwiga TRZCIŃSKA (ur. 1933)

429
Cyrk - po przedstawieniu, 1961 olej, płótno;
82 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Carlos ECHEVERRIALA-KOSSAK (ur. 1981)

430
Ogień olej, płótno; 190 x 140 cm
sygn. na odwrocie: Carlos E Kossak „Ogień”
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Marek SAPETTO (ur. 1939)

431
Zadymiony Yves Klein z cyklu: Czyste Ręce, 1985 technika mieszana, płótno,
65 x 45 cm; sygn. i dat. p.d.: M. Sapetto 85
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Urszula BROLL (ur. 1930)

432
Kompozycja olej, płótno; 135 x 55 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA / BROLL
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

433
Piknik pod gruszą, 2011 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: J Pałucha 2011
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jacek PAŁUCHA (ur.1966)

434
Zepsuty maluch, 2008 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Pałucha 2008
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

435
Leda z łabędziem, 2008 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Eugeniusz Gerlach 08, p. d.: Z`
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

436
Akt, 2008 olej, płótno; 108 x 85,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: EGerlach 08
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Marian KRUCZEK (1927-1983)

501
Przedmowa, 1967 relief cementowy, technika własna;
61,5 x 38 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Bohdan CHMIELEWSKI (1927-2014)

502
Chrystus marmur mielony z żywicą, metal;
wys. 108 cm, szer.: 81 cm; [uszkodzony mały palec prawej dłoni].
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

503
Rodzina brąz patynowany, kamienie półszlachetne;
33 x 26 x 46 cm
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Antoni BIESZCZAD (1915-1980)

504
Macierzyństwo, 1959 brąz; 44 x 20,4 x 14,7 cm
sygn. i dat. z tyłu: AB 1959 I
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Marek KOWALSKI (ur. 1954)

505
Gabryela, 1998 drewno polichromowane;
wys. 150 cm (wraz z podstawą);
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Barbara ZAMBRZYCKA-ŚLIWA (ur. 1950)

506
Autostrady technika mieszana, pień drzewa, masa plastyczna,
samochodziki plastikowe; dwa bloki: wys. 59 cm oraz 68 cm;
Cena wywoławcza. 7 600 zł

601
Wazon dekoracyjny szkło z formy, przezroczyste, zielonkawe,
warstwa zewnętrzna matowiona;
Francja, firma René Lalique, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

602
Naczynie na susz herbaciany szkło sodowe, przeźroczyste, szlifowane; wys. 15 cm
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

603
Paterka kobaltowa szkło dmuchane, kobaltowe, farby emaliowe, złocenie;
Czechy lub Śląsk, lata 60. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

604
Wazon Daum szkło warstwowe, (pudry szklane)
w odcieniach orangu i brązu, trawione;
Francja, firma Daum, ok. 1915
Cena wywoławcza. 9 000 zł

605
Kielich biedermeier z postacią powstańca, 1830 szkło przezroczyste, czara pokryta
żółtą listrą, szlifowane, rytowane;
Śląsk?, Niemcy?, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

606
Tancerka z bukietem Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter
Porzellanfabrik AG, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 800 zł

607
Dziewczyna z koziołkiem Niemcy, Wallendorf, VEB „Schaubach-Kunst”
Lichte - Wallendorf, lata 50. - 60. XX w. (ok. 1953-1960)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

608
Para papużek falistych porcelana (odlew), farby naszkliwne półmatowe, złocenia;
nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

609
Paterka - koszyk z puttem Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH,
XX w. (ok. 1930-1950?)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

610
Hipopotam Dania, Królewska Manufaktura Porcelany w Kopenhadze,
pocz. XX w. Model 309 - Pimky hippopotamus
- projekt księżniczki Marii Duńskiej, 1901.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

611
Para ptaków na konarze Niemcy, naśladownictwo Miśni (temat rzeźby i sygnatura),
wytwórnia nieustalona - Turyngia?, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

612
Koszyk porcelanowy z pałąkami z kokardą Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
pocz. - 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

613
Talerz deserowy z ażurowym kołnierzem porcelana, kobalt podszkliwny;
Wiedeń, cesarska manufaktura porcelany, 1802
Cena wywoławcza. 1 400 zł

614
Plakieta emaliowa z miniaturą mitologiczną , w ramce drewnianej Europa Zachodnia - Francja?, Niemcy? - XIX w.?
Cena wywoławcza. 2 500 zł

615
Patera deserowa dwupoziomowa, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

616
Krater z miniaturą: dwór z zabudowaniami gospodarczymi i sztafażem porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy - Turyngia lub Śląsk, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

617
Patera deserowa z parą wieśniaków (ogrodników) Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche
pocz. XX w. (XIX/XX w.?).
Cena wywoławcza. 2 800 zł

618
Zespół serwisowy do herbaty, z barwną dekoracją Art Deco Czechy, Stara Role (Alt-Rohlau),
wytwórnia „Epiag - Royal”,
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 750 zł

619
Cache-pot w oprawie mosiężnej porcelana biała, mosiądz; wys. 20,5 cm;
Francja?, 2 poł. - kon. XIX w.?
Cena wywoławcza. 1 600 zł

620
Lampka porcelanowa z dziewczynką Ćmielów, proj. Józefa Szewczyka (1910-1987)
z 1936 roku, realizacja powojenna.
Cena wywoławcza. 650 zł
Cena sprzedaży 650 zł

621
Kufel ze scenkami chińskimi w rezerwach Wyrób europejski, Anglia?, Chiny?, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

622
Kufel z pejzażem dalekowschodnim z architekturą Wyrób europejski?, Chiny? XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

623
Wazon z dwiema scenami figuralnymi z samurajami, gejszami (?) i dostojnikami dworskimi nie sygnowany.
Japonia, Satsuma, 2 poł. XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

702
Lusterko na toaletkę - tzw. psyche plater cechowany;
Warszawa, Norblin i Ska, k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 2 600 zł

703
Paterka secesyjna plater cechowany; Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 100 zł

704
Para lichtarzy plater cechowany; Warszawa, Fabryka
Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget,
1915-1939
Cena wywoławcza. 2 800 zł

705
Lustro owalne szkło lustrzane, odwrocie drewniane z podpórką,
plater cechowany; Warszawa, Norblin i Ska,
k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

706
Żardiniera secesyjna szkło, plater cechowany; Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, przed 1904
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 800 zł