František DRTIKOL (1883-1961)

101
Akt, ok. 1935 fotografia czarno-biała, brom, papier,
28 x 35,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

102
Akt kobiecy stojący, ok. 1935 fotografia czarno-biała, brom, papier,
36,1 x 26,8 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

103
Macierzyństwo, 1928 litografia, papier, 20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

104
Główka chłopczyka, 1928 litografia, papier, 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

105
Chrystus u słupa, 1928 litografia, papier, 18,7 x 15,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

106
Kobieta z wazonem, 1903 glinoryt czterobarwny, barwny, papier,
59 x 46 cm; sygn. l. g.: Axent (na płycie)
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

107
Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich "SZTUKA", 1899
litografia, papier, 85,5 x 62 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Edmund WINKLER (1884-1978)

108
Kościół Mariacki akwaforta, papier, 26,5 x 16,5 cm (odcisk płyty)
sygn. l. d.: EW (na rycinie),
Cena wywoławcza. 800 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

109
Młodzież w kibucu litografia, 50 x 70 cm (całość);
sygn. p. d.: WWachtel oraz l. d.: WW
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

110
Rodzina litografia, papier; 43,8 x 60 cm
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

111
Widok dworku -z teki litografii Czartaka litografia, papier, 19,5 x 25,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: LMisky, l. d.: Czartak
Cena wywoławcza. 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

112
Widok na kościół Mariacki w Krakowie ołówek, papier, 19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
1903 r.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

113
W konkury, 1947 piórko, tusz, papier, 35 x 26,2 cm;
sygn. p. d.: 19 AUniechowski 47 / 13-VII
Cena wywoławcza. 900 zł

Jan GINTOWT-DZIEWAŁTOWSKI (1904-1980)

114
W hołdzie Józefowi Chełmońskiemu, 1969 piórko, tusz, ołówek, gwasz, papier, 92 x 70 cm;
sygn. p. d.: J. Dz. Gintowt / Łódź 1969 r.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

115
Szkice kompozycji powstańczych, ok.1890 piórko, tusz, papier, 37 x 53 cm;
Na odwrocie stempel okrągły
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

116
Motyw z południa Francji tusz, papier, 24 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein (faksymile)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

201
Kwiaty w wazonie, 1931 akwarela, papier, 38,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: MKitz 931 (?)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

202
Na wzburzonym morzu pastel, papier, 40 x 55 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Sylweriusz SASIM (1922-1996)

203
Podwórze, 1955 akwarela, papier, 25,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Sasim/ 1955
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

204
Żniwiarze tempera, płótno dublowane, 72,5 x 91 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYIEŃSKA
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

205
Portret kobiety pastel, papier, 48,7 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

206
Portret damy z płaszczem gronostajowym pastel, papier, 95 x 68 cm;
sygn. p. d.: ... / 1894
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Miłosz KOTARBIŃSKI (1854-1944)

207
Pejzaż z Heringsdorf, 1893 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
26 x 35 cm; sygn. p. d.: Miłosz K/ Heringsdorf 1893
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław JASIŃSKI (1862-1901) - przypisywany

208
Przed kąpielą, 1900 akwarela, gwasz, papier, 19 x 11 cm;
sygn. z prawej: J. 26/4 900
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

209
Portret Zofii Jahoda-Broniewskiej pastel, papier, 63,5 x 48 cm;
sygn. i opis p. d.: Pani/ Zofii/ Jahodziance/
na gwiazdkę/ LWyczółkowski/ 1923
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Teresa ROSZKOWSKA (1904-1992)

210
Parasole. Targ włoski, 1962 akwarela, papier, 70 x 101 cm;
sygn. u dołu: TERESA/ ROSZKOWSKA/ 1962
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

211
Helena po latach, 1909 akwarela, papier, 31,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Kostrz / 1909
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

212
Przed kościołem pastel, gwasz, papier jasnobrązowy 54,5 x 94,5 cm;
sygn. l. d.: JFałat/ Bystra 1920
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

213
Przed huculską cerkwią akwarela, papier, 28,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Janowski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

214
Wyjazd na polowanie ołówek, gwasz, papier, 67 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

215
Forum Romanum, 1913 akwarela, gwasz, piórko, tusz, papier, 61,5 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski/ 913.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

216
Na prerii olej, sklejka, 55,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

217
Arab - epizod z bitwy pod piramidami olej, tektura, 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1939
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 - 1947)

218
Patrol olej, tektura, 36,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: I Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Leonard WINTOROWSKI (1886 - 1927)

219
Odpoczynek ułanów olej, płótno, 68 x 115 cm;
sygn. p. d.: Leonard Wintorowski / Warszawa 1923
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

220
Ułan z koniem, ok. 1935 olej, płótno, 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

221
Patrol zimą, ok. 1930 olej, płótno, 56 x 76 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Józef RYSZKIEWICZ (1856-1925)

222
O brzasku, 1912 olej, płótno, 87 x 111,5 cm;
sygn. l. d.: Józef Ryszkiewicz/ 1912
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

223
Autoportret z koniem, 1928 olej, płótno, 126 x 96,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1928
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

224
Szarża 3. Pułku Ułanów Obrony Kraju,1888 olej, płótno, 250 x 350 cm;
sygn. l. d.: WOJCIECH KOSSAK 1888
Cena wywoławcza. 900 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

225
Na posterunku - z epopei napoleońskich olej, płótno naklejone na tekturę, 52,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1929
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

226
Kirasjer na koniu olej, deska mahoniowa, 12,5 x 11 cm;
sygn. p. d: J. Rosen
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

227
Wesele krakowskie, 1935 olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 1935.
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Marek SZAPIRO (1884-1941)

228
Dachy, 1930 olej, sklejka, 49 x 60 cm;
sygn. l. d.: M. Szapiro/ 1930 r.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

229
W porcie olej, papier naklejony na sklejkę, 24 x 30 cm;
sygn. p. d.: Weingart
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

230
O wschodzie, 1968 olej, płótno, 32,5 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Woj. Fleck
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Nathan GRUNSWEIGH (1880-1970)

231
Ofiara Abrahama, 1947 olej, płótno, 73 x 116 cm;
sygn. l. d.: Grunsweigh 1947
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

232
Wiejska tancerka, 1948 olej, płyta?, 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
Cena wywoławcza. 12 000 zł