Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

233
Róże w wazonie, 1938 olej, płótno, 55,5 x 38 cm;
sygn. p. g.: Vl. de Terlikowski/ 1938
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890 - 1944)

234
Mój wierny przyjaciel olej, płótno, 47 x 38 cm;
sygn. p.g.: H. Epstein / 1932
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

235
Kobieta w czerwonym żakiecie olej, tektura, 71 x 56 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Miłosz KOTARBIŃSKI (1854-1944)

236
Pejzaż wiejski z rzeką, ok. 1920 olej, tektura, 28 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: Miłosz Kotarbiński
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Max VOLLMBERG (1882-?)

237
Pejzaż olej, płótno, 127,5 x 148 cm;
sygn. p. d.: M. Vollmberg (Berlin) /
Esmeralda. Goatemala 1913
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Józef KRASNOWOLSKI (1879 -1939)

238
Chałupa, ok. 1935 olej, tektura, 51,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. Krasnowolski.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

239
Śnieg, ok. 1910 olej, tektura, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
Cena wywoławcza. 21 000 zł

240
Pejzaż z drogą, ok. 1915 olej, płótno, 43 x 59 cm;
sygn. l. d.: MK? (słabo czytelne).
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

241
Myśliwy z psem, 1898 olej, płótno, 66 x 127 cm;
sygn. p. d.: F. Kost 98
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

242
Wybrzeże morskie olej, tektura, 54 x 74 cm
sygn. p. d.: Mokwa powtórzona z lewej
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

243
Łodzie na brzegu olej, tektura, 17 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: E. Dzierżencki
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Jan OWIDZKI (1852-1913)

244
Pejzaż, 1901 olej, płótno, 101,5 x 191 cm;
sygn. p. d.: Jan Owidzki / 1901
Cena wywoławcza. 44 000 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

245
Pejzaż z rzeką olej, płótno, 61 x 92 cm;
sygn. u dołu: WITKOR KORECKI
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

246
Pejzaż wiosenny olej, tektura, 30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

247
Pejzaż górski olej, tektura, 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

248
Pejzaz listopadowy, 1919 olej, płótno, 89 x 139 cm;
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski 1919.
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

249
Dzieci z martwym ptaszkiem olej, sklejka, 49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

250
Główka dziewczynki na tle pejzażu, 1926 olej, tektura, 16 x 28 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1926
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

251
Tobiasz i Anioły - szkic do kompozycji olej, płótno, 56 x 66 cm;
napis p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

252
Wieczór nad morzem, 1905 olej, płótno, 60 x 120,5 cm;
sygn. l. d.: J. Klępiński 1905.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

253
Młyn zimą, 1897 węgiel, gwasz, tektura, 42 x 36 cm;
na odwrocie: napis niebieską kredką: Bohd[anów] Wil.
/ F Ruszczyc
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

254
Portret Tadeusza Boya-Żeleńskiego olej, płótno, 57,5 x 70 cm;
sygn. p. g.: Pu Tadeuszowi / LWyczół / 909.
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Władysław CZACHÓRSKI (1850-1911)

255
Portret Władka - syna Władysława Szernera, 1879;
olej, płótno dublowane, 48 x 38 cm;
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

256
Portret damy, 1891 olej, płótno, 116 x 89,5 cm;
napis autorski i sygnowanie p. d.: A. Liebert phot.
/ LBakalowicz / pinxit / 1891
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

257
Wesołek pijący wino (Wesoły pijak) olej, deska, 18,5 x 15 cm;
w manierze Davida Teniersa II
zw. Młodszym (1610 Antwerpia-1690 Bruksela)
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Malarz nieokreślony

258
Lichwiarz w manierze Adriaena van Ostade;
olej, płótno naklejone wtórnie na deskę,
26,7 x 20,3 cm;
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

259
Pejzaż nadmorski ze sztafażem olej, płótno, 32 x 62 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

260
Pejzaż ze sztafażem i tęczą olej, płótno dublowane,
86,5 x 110 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

261
Toaleta dam, w typie François Bouchera olej, płótno, 57 x 73 cm (owal);
Na odwrocie: napisy własnościowe
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Eugene GALIEN-LALOUE (1854-1941)

262
Kury olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: E. Galiany
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.

263
Potyczka olej dublowane, płótno,
64,5 x 110 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski

264
Diana na łowach olej, płótno naklejone na płytę,
76 x 97 cm;
XVII w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

265
Para obrazów ze scenami rodzajowymi z motywami ruin;
olej, deska parkietowana, 25 x 34 cm;
XVII/ XVIII w.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

V. BIANCHINI (XIX W.)

266
Polowanie na dzika wg Fransa SNYDERSA (1579-1657)
olej, płótno, 91,5 x 129 cm;
sygn. l. d.: V. Banchini copio.
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Pietro DANDINI (1646 - 1712)

267
Salomon przyjmujący królową Sabę olej, płótno dublowane,
87 x 115 cm;
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892 - 1978)

401
Projekt pomnika Juliusza Słowackiego gips, wys. 69,5 cm;
sygn. na podstawie: A. Żurakowski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

402
Mikołaj Kopernik, 1971 gips, wys. 84 cm;
sygn. i dat: 19 AŻ 71.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

403
Św. Jan Ewangelista drewno lipowe bielone (płaszcz pierwotnie
złocony później malowany na szaro), wys. 73 cm.
Śląsk, 1 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

404
Św. Jan Nepomucen drewno lipowe bogato polichromowane, wys. 123 cm.
Polska, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

George VAN DER STRAETEN (1856-1928)

405
Dziewczyna z koszykiem brąz patynowany na czarno, wys. 40 cm;
sygn.: Van der Straeten
Cena wywoławcza. 6 000 zł

PICANULY (XIX w.)

406
Młoda kobieta z wazą (Samarytanka u studni?)
brąz, podstawa z czarnego kamienia, wys. 51 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jean-Baptiste GERMAIN (1841-1910)

407
Dawid grający dla Saula brąz, wys. 62 cm; sygn. na podstawie: B. GERMAIN.
Odlew koniec XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Benvenuto CELLINI (1500-1571) - według

408
Perseusz z głową Meduzy brąz patynowany na miedź, wys. 105 cm;
na pasku napis: Benvenuto CELLINI
Cena wywoławcza. 6 500 zł

501
Karafka art-deco z kieliszkami szkło przezroczyste, niebieskie, szlifowane;
ok. 1930
Cena wywoławcza. 700 zł

502
Paterka biedermeier szkło kryształowe, rubinowym, szlifowane, złocenia;
Czechy, Śląsk, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

503
Szklanica z dekoracją historyczną browaru Herrenhäufer;
Niemcy, 1 poł. XX
Cena wywoławcza. 1 300 zł

504
Wazon z motywem lilii Londyn, firma William and Stevens,
ok. 1890
Cena wywoławcza. 3 200 zł

505
Wazon secesyjny Francja, Nancy, firma Daum, ok. 1915
Cena wywoławcza. 12 000 zł