506
Zestaw serwisowy do kawy dla 4 osób - model 510;
Ćmielów, lata 1920 - 1950 - okres powojenny.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

507
Wazon huculski Polska, Pokucie, wyrób ludowy - huculski, XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

508
Jeleń Miśnia, model Ericha Oehme (1889-1970) z 1938 roku,
realizacja z ok.1945-1947
Cena wywoławcza. 7 000 zł

509
Plakieta porcelanowa z kopią obrazu Pustelnik S. Konincka;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
2 poł. XX w. (po 1957).
Cena wywoławcza. 1 600 zł

510
Teryna z dekoracją kwiatową Śląsk, Prószków Śląski, okres Johanna Gottlieba
Leopolda i Dickhuta (1784-1853), XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

511
Cache-pot z kameliami Niemcy, Bonn, Steingutfabrik Franza
Antona Mehlema (sygnatury z lat ok.1885-1920),
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

512
Komplet na biurko z dekoracją z niezapominajkami;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

513
Zespół trzech wazonów dekoracyjnych, z miniaturami dworskimi w typie Watteau
i miniaturami pejzażowymi;
Francja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 60 000 zł

601
Para świeczników plater; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych Sreber i Platerowanych
J. Frageta, k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

602
Dzbanek do wody plater; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych J Frageta, ok. 1860
Cena wywoławcza. 1 000 zł

603
Cukiernica plater; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

604
Żardiniera z podstawą art deco plater nie cechowany, szkło;
Francja?, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

605
Półmisek do warzyw z nakrywą i tacą art. deco;
Francja, Frionnet François (taca), lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

606
Naczynie na potrawy z mięsa duszonego plater; Sheffield,
W.W. Harrison and Co (czynni 1857-1918), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

607
Cukiernica plater nie cechowany;
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

608
Patera na ciastka (tort) plater; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowych J. Fraget, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

609
Para świeczników i kandelabr trójświecowy; plater (alpaka);
Austria?, lata 30.-40 XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

610
Taca owalna plater; Moskwa, Aleksandr Matissen,
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

611
Solniczka z łyżeczką srebro próby 12; waga 109 g.
Warszawa, Tomasz Klimaszewski, lata 20. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

612
Komplet sztućców do lodów srebro złocone próby 1 z głową Minerwy;
Paryż, Edouard Ernie (1882-1901), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

613
Zestaw 12 łyżeczek do kawy srebro próby 84; dł. 10 cm; waga 173 g.
Warszawa, Werner i Ska,
probierz Józef Sosnkowski, 1896
Cena wywoławcza. 900 zł

614
Dzban do wina srebro próby 800, szkło kryształowe;
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

615
Cukiernica art deco srebro próby 3; waga 363 g.
Kraków, 1921-31
Cena wywoławcza. 3 200 zł

616
Para świeczników srebro próby 12; waga 670 g.
Warszawa, złotnik W. Rogalski, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

617
12 łyżeczek do kawioru srebro próby 84; metal złocony (przetarcia);
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

618
Papierośnica męska wnętrze złocone; srebro próby 3 z głową Diany;
waga 198 g. Wiedeń, Agnes Schmidt
(czynna 1881-1909), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

619
Solniczka Moskwa, złotnik Fiedor Pietrow [mistrz 1750-1768],
probierz Michaił Borowszczikow [czynny 1755-1768],
1755
Cena wywoławcza. 2 800 zł

620
Komplet sztućców na 6 osób z łyżką wazową (43 sztuki);
srebro próby 84, stal; waga 1958 g. (bez noży).
Warszawa, Bracia Hempel, 1908-15
Cena wywoławcza. 12 700 zł

621
Patera srebro; waga 804 g.
Warszawa, Werner i Ska, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

622
Komplet śniadaniowy z tacą srebro próby 1 z głową Minerwy, plater; waga 3202 g.
Paryż, Claude Deutre Roussel (tylko taca), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

623
Koszyk empirowy srebro pr. 84, Rosja, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

624
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (76 sztuk);
srebro próby 1 z głową Minerwy, stal, kość słoniowa;
Paryż, Puiforcat i Fils, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

625
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12;
Warszawa, Karol Malcz; ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

626
Świecznik srebro próby 3; waga 285 g.
Kraków, Marcin Jarra (1852-1938), 1921-31
Cena wywoławcza. 1 200 zł

627
Komplet 6 widelczyków do ciasta srebro próby 3; waga 157 g. Warszawa,
Warszawska Fabryka Platerów HEFRA, ok. 1974
Cena wywoławcza. 700 zł

628
Solniczka na trójnogu, późnoempirowa Srebro pr. 12 (4), waga 65 g; znaki zatarte,
wężyk probierczy, repunce warszawskie z lat 1963-86.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

629
Komplet śniadaniowy srebro pr. 800, częściowo złocone;
waga naczyń 1952 g; Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

630
Dzbanek do kawy srebro; waga 794 g. Augsburg, złotnik Johann
Jakob IV Bruglocher (czynny 1811-1845), 1816
Cena wywoławcza. 12 000 zł

631
Para kandelabrów ośmioramiennych, dziewięcioświecowych;
Warszawa, firma Werner i Ska,
probierz Jozef Sosnkowski, 1871 lub 1877
Cena wywoławcza. 80 000 zł

701
Talerzyk cyna; Śląsk, Lubań?,
mistrz „I.G.E.”, 1788
Cena wywoławcza. 1 200 zł

702
Pióro wieczne marki SHAEFFERS i ołówek, w etui marki PARKER;
U.S.A., firma PARKER oraz SHAEFFERS, 1945-1950
Cena wywoławcza. 2 600 zł

703
Przycisk do papieru cyna, drewno czernione;
Niemcy?, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

704
Para kandelabrów 5-świecowych, w typie II Cesarstwa;
alabaster, brąz; Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Antoni MADEYSKI (1862-1939)

705
Medal - „Adam Mickiewicz” brąz, średnica 55 mm.
Rzym, 1913
Cena wywoławcza. 800 zł

706
Kałamarz z figurą żołnierza stop metali i żeliwo - brązowione;
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

707
Garnitur na biurko mosiądz; Europa Środkowa,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

708
Para kandelabrów 4-świecowych mosiądz;
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

709
Para kinkietów elektrycznych Polska, Warszawa, Specjalistyczny Zakład
Elektromechaniczny Artystycznych Wyrobów
Oświetleniowych Piotra Mielczarka; l. 50. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł