Michał BYLINA (1904 - 1982)

229
Stajenny z końmi akwarela, papier, 16,8 x 18 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: MB / 1930
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

230
Marszałek Józef Piłsudski oraz gen. dyw. Gustaw Orlicz-Dreszer przyjmują defiladę kawalerii na Błoniach krakowskich; olej, płótno, 136 x 149 cm;
Cena wywoławcza. 85 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

231
Wizja Napoleona w trakcie odwrotu spod Moskwy; olej, płótno dublowane 95,5 x 145,5 cm;
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Stanisław WOLSKI (1859 - 1894)

232
Polowanie na dzika olej, płótno, 77 x 111 cm; sygn. l. d.: St.Wolski / 1891
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883 - 1944)

233
Wieczór w Kairze olej, tektura, 51 x 71 cm; sygn. l. d.: A. Laszenko.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Artur WASNER (1887 - 1939)

234
Orka olej, płótno, 51 x 60 cm; sygn. p. d.: A. Wasner / 23;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Carl SUHRLANDT (1828 - 1919)

235
Powrót z miasteczka olej, płótno, 64 x 96 cm; sygn. l. d.: C. Suhrandt
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Oleksa NOWAKIWSKIJ (1872-1935)

236
Pejzaż zimowy olej, sklejka, 25 x 32 cm; sygn. p. d.: Oleksa Nowakiwskij / Osmoloda 6 III 1905 (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Jan BERGER (1886- ?)

237
Pejzaż zimowy olej, sklejka, 55 x 69,5 cm; sygn. l. d.: Jan Berger
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Sylweriusz SASKI (1863 - 1954)

238
Tatry olej, płyta pilśniowa, 34,5 x 59 cm; sygn. l. d.: Sylw. Saski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

GROCHOLSKI Stanisław (1858-1932)

239
Odczynianie uroku, przed 1888 r. olej,płótno dublowane, 118 x 157 cm sygnowany p. d.: St. Grocholski
Cena wywoławcza. 40 000 zł

JULIAN FAŁAT (1853 - 1929)

240
WIDOK KRAKOWA W JESIENI olej, płótno, 63,5 x 123,5 cm; sygn. l.d.: Jul Fałat [18]97
Cena wywoławcza. 520 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)

241
Portret kobiety olej, płótno, 74 x 57 cm; sygn. z lewej: H. Rudzka-Cybisowa
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900 - 1963)

242
Portret kobiety technika własna, olej, papier, 26,5 x 18,5 cm; sygn. p. d.: S. E.
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

243
Portret dziewczyny olej, sklejka, 24,5 x 16, 5 cm sygn. p. g.: Wlasimil Hofman
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

244
Portret młodej kobiety z mimozami olej, tektura, 97 x 70 cm (w świetle oprawy); sygn. z prawej pośrodku: a.karpiński / 44
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886 - 1927)

245
Akt olej, płótno, 56 x 31 cm; sygn. l. d.: 1898 L. Winterowski
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899 - 1971)

246
Portret kobiety w kapeluszu olej, płótno, 61 x 52,5 cm; sygn. l. g.: KasperPochwalski
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Bronisław Ludwik OLSZEWSKI (1874 - 1959)

247
Portret mężczyzny olej, płótno, 43 x 32,5 cm; sygn. p. d.: B. OLSZEWSKI
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

248
Portret kobiety w fioletowej sukni olej, deska mahoniowa, 42 x 27,5 cm;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Karol MILLER (1835 - 1920)

249
Portret kobiety olej, płótno, 116 x 87 cm; sygn. p. d.: K Miller / Warszawa / 1873.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Michał Maksymilian REKUCKI (1884 - 1971)

250
Modelka w pracowni olej, płótno, 111 x 109 cm; sygn. l. d.: M. REKUCKI.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921 - 1974)

251
Portret damy w sukni balowej olej, płótno, 183,5 x 138 cm; sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1953 / KRAKÓW;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Achille LAEVENS (XX)

252
Obóz jeniecki w Hanowerze olej, płótno, 38 x 58 cm; sygn. l. d.: Achille Laevens / Soltau Hanover 1924 / Gefangenlager
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

253
Rybak z fajką olej,tektura, 34 x 24,5 cm; sygn. l. d.: W. KORECKI
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 - 1926)

254
Stary Bojko tempera, tektura, 28 x 17,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Biecz / lat 92 Stary Bojkjo / Tadeusz Rybkowski / 1897.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865 - 1947)

255
Widok klasztoru Norbertanek na Zwierzyńcu pod Krakowem od Dębnik zza Wisły; olej, płótno, 72,5 x 131 cm;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 195)

256
Pejzaż olej, płótno, 64 x 48 cm; sygn. p. d.; WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888 - 1981)

257
Pejzaż olej, tektura, 58,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Aneri
Cena wywoławcza. 3 800 zł

258
Kapliczka wśród drzew olej, płyta, 44 x 60 cm; sygn. l. d.: Aneri 18 (?)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Mieczysław Korwin PIOTROWSKI (1869 - 1930)

259
Dworek olej, tektura, 51 x 68 cm; sygn. l. d.: M. K. Piotrowski
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

260
Łąka olej, płótno, 53 x 69 cm; sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Mieczysław SZCZERBINSKI (1900? - 1981)

261
Martwa natura z mimozami pastel, papier naklejony na tekturę, 36 x 100 cm; sygn. p. d.: M.Szczerbiński
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

262
Kwiaty olej, tektura, 63 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892 - 1965)

263
Kwiaty akwarela, papier, 63,5 x 36 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

264
Białe róże olej, płótno, 50 x 62 cm; sygn. p. d.: 19 / W Terlikowski
Cena wywoławcza. 25 000 zł

265
Żółte róże w wazonie olej, tektura, 50 x 69 cm; sygn. u dołu: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904 - 1970)

266
Akt olej, płótno 23 x 34 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: PODSADECKI
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Andrzej STOPKA (1904 - 1973)

267
Stary człowiek olej, tektura, 74 x 58,5 cm; sygn. l. g.: czerwona "stopka" (gmerk artysty)
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Jecheskiel Dawid KIRSZENBAUM (1900 - 1944)

268
Niosąca wodę olej, płótno, 116 x 89 cm
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

269
Portret kobiety pastel, papier, 68 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Malarz nieokreślony, k. XVIII w.

270
Portret damy z psem olej, płótno. 94 x 74 cm
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Bartholomeus SPRANGER (1546-1611) - krąg

271
Alegoria sztuk olej, płótno, 148 x 110 cm;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony, Flandria XVII

272
Żołnierze rzymscy grający w kości i pijący wino w piwnicy; olej, deska dębowa, 27,5 x 36 cm;
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Maria Otto PORSCHE (1858-1931)

273
Martwa natura z owocami olej, płótno, 103 x 100 cm; sygn. l. d.: MPorsche
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

274
Portret mężczyzny olej, płótno, 66 x 51 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, pocz. XVI w.?

275
Pokłon Trzech Króli tempera, deska, 41,7 x 31,7 cm;
Cena wywoławcza. 57 000 zł

Artysta nieokreślony z kręgu lwowskiego

401
Chrystus ukrzyżowany drewno lipowe, polichromowane, wys. 44,5 cm; [brak krzyża, rekonstruowana prawa noga
Cena wywoławcza. 3 200 zł