Leszek JASIŃSKI (ur. 1962)

402
Pokutnicy terakota, polichromowana; 26 x 14 x 13,5 cm; sygn. na postumencie: L. JASIŃSKI 2000
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Artysta nieokreślony, polski, 2 ćw. XX w.

403
Dziewczynka z zającem drewno, wys. 23 cm.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Edward WITTIG (1879 - 1941) - według

404
Pomnik lotnika brąz patynowany, wys. 36 cm; Uproszczona w opracowaniu detalu redukcja rzeźby, jednej z najsłynniejszych prac E. Wittiga (1923 - 32).
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Alfred DAUN (1854 - 1922)

405
Profil młodej kobiety - płaskorzeźba brąz, średnica 25,5 cm, z prawej u dołu napis: w Krakowie / w Styczniu / 1920 / Alfred / Daun
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Hedwig HINCKEL-WEIGN (XIX/XX w.)

406
Karla - Dziewczynka czytająca książkę brąz patynowany, marmur czarny żyłkowany; wys. całk.: 29,5 cm; wys. fig.: 27 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jean Paul AUBÉ (1837-1916)

407
Dante Alighieri brąz patynowany, wys. 62,5 cm; sygn. na podstawie: P. Aube;
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Pierre Jules MENE (1810 -1879)

408
Zamyślona kobieta na marmurowej podstawie; brąz patynowany, marmur czarny, wys. fig.: 28 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Bolesław BIEGAS (1877 - 1954)

409
Duchy brąz patynowany, wys. 58 cm, sygn. z boku: Bolesław Biegas / Paris 1903 / "Duchy"
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Artysta nieokreślony, cechowy, 1 poł. XIX w.

410
Św. Jan Chrzciciel drewno lipowe, polichromowane (wtórnie), wys. 96 cm;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Artysta nieokreślony, 1 poł. XVII w.

411
Nieokreślona święta drewno, wys. 92 cm, (brak rąk, palców lewej stopy)
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Artysta nieokreślony, polski, XVIII w.

412
Św. Jan Ewangelista drewno lipowe, wys. 69 cm; [rekonstruowana prawa ręka, braki palców, fragmentu księgi, spękania podstawy]
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875 - 1964)

413
Popiersie prokuratora Huka gips, wys. 52 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł

501
Komplet salaterek Polska, huta J. Stolle "Niemen", l. 30 XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

502
Wazonik szkło czarne, odlewane w formie, wys. 13,5 cm; Polska, huta J. Stolle "Niemen"; l. 30 XX w.
Cena wywoławcza. 550 zł

503
Zestaw do ponczu na dwanaście osób szkło bezbarwne, szlifowane, złocone; Czechy (?), 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

504
Koszyk deserowy, serwisowy Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

505
Para talerzy z miniaturami a'la Watteau porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

506
Lichtarz z dekoracją ornamentalną Czechy, Březova (Pirkenhammer), Fischer i Reichenbach, 1811 - 1846
Cena wywoławcza. 1 300 zł

507
Patera neorokokowa z puttem Saksonia, Drezno - Sachsische Porzellanfabrik C.G. Carla Theme, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

508
Talerz z "pętelkowym" ażurem kołnierza i dekoracją kwiatową; Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. XIX w. (XVIII/XIX w.?)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

509
Grupa alegoryczna - Zima Porcelana, farby naszkliwne; wys. 17,5 cm, Miśnia, model J. J. Kaendlera z lat 50./60. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

510
Muza Urania Porcelana farby naszkliwne, złocenia; wys. 28,5 cm; Miśnia, model XVIII-wieczny, realizacja - XIX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

511
Zestaw naczyń na tacy, z dekoracją Zwiebelmuster; Taca: Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, XIX/ XX w.; Dzbanki: Miśnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

512
Waza do zupy, z kobaltowym motywem "suchych kwiatów" Nieokreśl. manufaktura europejska, Niemcy lub Czechy?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

513
Serwis do herbaty Maria, na 12 osób Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala, okres międzywojenny, pocz. lat.30
Cena wywoławcza. 3 000 zł

514
Serwis obiadowy Sanssouci (zestaw) Niemcy, Selb(Bawaria), koncern Rosenthala, okres międzywojenny (lata 30.)
Cena wywoławcza. 9 200 zł

515
Cztery talerze dekoracyjne z przedstawieniem pór roku; Holandia, Delft, XX w. (wyrób współczesny)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

516
Serwis deserowy z kobaltową dekoracją kwiatową; Niemcy, Arzberg (Bawaria), fabryka porcelany Carla Schumanna (zał. 1881), 2 poł. - k. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

517
Para wazonów dekoracyjnych z wężowymi uchami; Miśnia, model Ernsta E. Lauteritza (1818 - 1893) z lat 80. XIX w., powtórzenie późniejsze.
Cena wywoławcza. 17 500 zł

601
Imbryk do herbaty w typie regencji angielskiej; Sheffield, firma Atkin Brothers Ltd, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

602
Taca Warszawa, firma Frageta (Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych), k. XIX w. (po 1896 r.)
Cena wywoławcza. 3 300 zł

603
Patera Warszawa, Br.Henneberg (Fabryka Wyrobów Platerowanych), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

604
Cukiernica skrzynkowa srebro; wys. 12 cm, szer. 15 cm, głęb. 11 cm; waga 302 g; Austro-Węgry, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

605
Papierośnica srebro pr. 84, niello; wys. 2,3 cm, szer. 11 cm, głęb. 7 cm; waga 139 g; Moskwa, 1890
Cena wywoławcza. 1 700 zł

606
Papierośnica srebro pr. 84; wys. 2 cm, szer. 11 cm, głęb. 8,6 cm; waga 212 g; Rosja, Petersburg ?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

607
Para flakonów secesyjnych srebro pr. 1(?) z głową Minerwy, cz. złocone, szkło trawione; Paryż, k. XIX / pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

608
Kubek Francja, Paryż, firma Tetard Freres, pocz. XX w. (po 1903 r.); sprzedawca M. Mankielewicz.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

609
Para świeczników srebro pr. 12; wys. 19,5 cm, szer. stopy 9,8 cm; waga 422 g; Kraków, 1851, złotnik Leonard Nitsch (czynny 1835-1866)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

610
Lampa chanukowa srebro; wys. 25 cm, szer. 31 cm, głęb. 10,2 cm; waga 1091 g; Europa Wschodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

611
Świecznik chanukowy srebro pr. 3; wys. 66 cm; waga 1091 g; Warszawa, 1922-1939
Cena wywoławcza. 11 000 zł

612
Kaseta z nakrywką w typie klasycystycznym; srebro pr. 925, wys. 13,6 cm, szer. 20 cm, głęb. 14 cm; waga 1016 g; Holandia?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

613
Naczynie do jarzyn z nakrywką srebro pr. 1 z głową Minerwy; Paryż, firma G. Bachelet, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

614
Waza do zupy Warszawa, firma Karola Filipa Malcza (1827-1864), lata 30-40. XIX w.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

615
Buliera z podgrzewaczem Sheffield, 1909, wykonawca i sprzedawca firma Mappin and Webb
Cena wywoławcza. 9 500 zł

616
Imbryk do herbaty klasycystyczny Londyn, 1791 r., firma Duncan Urquart i Naphtali Hart (czynna 1791-1805)
Cena wywoławcza. 2 800 zł

617
Komplet do kawy i herbaty na tacy rebro pr. 1 z głową Minerwy, wnętrza złocone; Paryż, Robert Linzeler (1890-1925), ok. 1920
Cena wywoławcza. 15 000 zł

618
Kabaret do przypraw srebro pr. 1 z lat 1819-38, szkło warstwowe; Paryż, lata 20. XIX w., flakony: Czechy, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

619
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem srebro pr. 3; łyżeczka - plater, dł. 14 cm; Wiedeń, k. XIX w., łyżeczka - Warszawa, Fraget , k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł