Leszek JASIŃSKI (ur. 1962)
Nr katalogowy402
Pokutnicy
terakota, polichromowana; 26 x 14 x 13,5 cm;
sygn. na postumencie: L. JASIŃSKI 2000
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Edward WITTIG (1879 - 1941) - według
Nr katalogowy404
Pomnik lotnika
brąz patynowany, wys. 36 cm;
Uproszczona w opracowaniu detalu redukcja rzeźby,
jednej z najsłynniejszych prac E. Wittiga (1923 - 32).
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Hedwig HINCKEL-WEIGN (XIX/XX w.)
Nr katalogowy406
Karla - Dziewczynka czytająca książkę
brąz patynowany, marmur czarny żyłkowany;
wys. całk.: 29,5 cm; wys. fig.: 27 cm;
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Pierre Jules MENE (1810 -1879)
Nr katalogowy408
Zamyślona kobieta
na marmurowej podstawie;
brąz patynowany, marmur czarny, wys. fig.: 28 cm;
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Artysta nieokreślony, cechowy, 1 poł. XIX w.
Nr katalogowy410
Św. Jan Chrzciciel
drewno lipowe, polichromowane (wtórnie),
wys. 96 cm;
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Artysta nieokreślony, polski, XVIII w.
Nr katalogowy412
Św. Jan Ewangelista
drewno lipowe, wys. 69 cm;
[rekonstruowana prawa ręka,
braki palców, fragmentu księgi, spękania podstawy]
Cena wywoławcza.
5 000 zł
501
Komplet salaterek
Polska, huta J. Stolle "Niemen",
l. 30 XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
503
Zestaw do ponczu na dwanaście osób
szkło bezbarwne, szlifowane, złocone;
Czechy (?), 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
505
Para talerzy z miniaturami a'la Watteau
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
507
Patera neorokokowa z puttem
Saksonia, Drezno - Sachsische Porzellanfabrik
C.G. Carla Theme, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
509
Grupa alegoryczna - Zima
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 17,5 cm,
Miśnia, model J. J. Kaendlera z lat 50./60. XVIII w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
511
Zestaw naczyń na tacy,
z dekoracją Zwiebelmuster; Taca: Miśnia,
Królewska Manufaktura Porcelany, XIX/ XX w.;
Dzbanki: Miśnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
3 300 zł
513
Serwis do herbaty Maria, na 12 osób
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala,
okres międzywojenny, pocz. lat.30
Cena wywoławcza.
3 000 zł
515
Cztery talerze dekoracyjne
z przedstawieniem pór roku;
Holandia, Delft, XX w. (wyrób współczesny)
Cena wywoławcza.
2 200 zł
517
Para wazonów dekoracyjnych
z wężowymi uchami;
Miśnia, model Ernsta E. Lauteritza (1818 - 1893)
z lat 80. XIX w., powtórzenie późniejsze.
Cena wywoławcza.
17 500 zł
602
Taca
Warszawa, firma Frageta (Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych), k. XIX w. (po 1896 r.)
Cena wywoławcza.
3 300 zł
604
Cukiernica skrzynkowa
srebro; wys. 12 cm, szer. 15 cm, głęb. 11 cm;
waga 302 g;
Austro-Węgry, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
606
Papierośnica
srebro pr. 84; wys. 2 cm, szer. 11 cm,
głęb. 8,6 cm; waga 212 g;
Rosja, Petersburg ?, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
608
Kubek
Francja, Paryż, firma Tetard Freres,
pocz. XX w. (po 1903 r.);
sprzedawca M. Mankielewicz.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
610
Lampa chanukowa
srebro; wys. 25 cm, szer. 31 cm,
głęb. 10,2 cm; waga 1091 g;
Europa Wschodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
12 500 zł
612
Kaseta z nakrywką
w typie klasycystycznym;
srebro pr. 925, wys. 13,6 cm, szer. 20 cm,
głęb. 14 cm; waga 1016 g; Holandia?, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
9 500 zł
614
Waza do zupy
Warszawa, firma Karola Filipa Malcza (1827-1864),
lata 30-40. XIX w.
Cena wywoławcza.
32 000 zł
616
Imbryk do herbaty klasycystyczny
Londyn, 1791 r.,
firma Duncan Urquart i Naphtali Hart
(czynna 1791-1805)
Cena wywoławcza.
2 800 zł
618
Kabaret do przypraw
srebro pr. 1 z lat 1819-38, szkło warstwowe;
Paryż, lata 20. XIX w., flakony: Czechy,
ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
4 500 zł