14 grudnia 2022

Aukcja: 14 grudnia 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

2
Kobiety pod lasem, 1891 olej, płótno; 41 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Piotrowski 1891
estymacja: 38 000 - 42 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

3
Cynie w szklanym wazonie, ok. 1905 olej, płótno; 61 x 45 cm;
sygn. z prawej strony pośrodku: WW. (monogramem wiązanym)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

4
Rydze olej, tektura; 24 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

5
Portret dziewczynki z kwiatami olej, płótno; 66,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Abram Jefimowicz ARCHIPOW (1862-1930)

6
Prace w polu olej, płótno; 47 x 80 cm;
Autorstwo Archipowa potwierdza w swojej ekspertyzie z 17 X 1998 r. Lidia Skalska-Miecik.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
Cena oferowana 90 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

7
Napad Kozaków, 1930 olej, sklejka; 55 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1930
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

Adolf BAUMGARTNER / Constantin STOILOFF (1850-1924)

8
Na targu olej, płótno; 50,5 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: A. Baumgartner
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

9
Ułan, 1947 olej, tektura; 52 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1947
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

10
Sanna olej, płótno naklejone na tekturę; 48 x 78 cm;
sygn. p. d. I. Zygmuntowicz
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

11
Polowanie na wilka olej, płótno; 62 x 89 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

12
Spotkanie, 1935 olej, sklejka; 28,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. Jerzy Kossak 1935
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Feliks SZEWCZYK (1863-1932)

13
Ułani akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41 x 60 cm; sygn. l. d.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

14
Na wozach tusz lawowany, papier;
43 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: K 1947.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Edward MESJASZ (1929-2007)

15
Patrol, ok. 1990 olej, płótno; 63 x 85 cm;
sygn. p. d.: E. Mesjasz
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Czesław TAŃSKI (1863-1942)

16
Dorożki, 1903 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: C. Tański 1903 r
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

17
Nie-Boska komedia piórko tusz, tusz lawowany, papier; 30 x 21 cm;
u dołu napis autora tuszem: „rys. str. 147”
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

18
Anioł, 1911 według: Jan MATEJKO (1838-1893)
pastel, papier; 60 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: MIchnowski 911
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

19
Na pustyni, 1923 olej, płótno; 71 x 91 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. Laszenko / Assunn 24/81 23.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Ludwik JABŁOŃSKI (1896- po 1970)

20
Modlitwa Beduina na pustyni olej, płótno; 49 x 68 cm;
sygn. p. d. L. Jablonski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

21
Pejzaż orientalny z miasteczkiem w dali olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wacław Pawliszak
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

22
Morze, 1939 gwasz, tektura; 34 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1939
estymacja: 12 000 - 13 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

23
Łódź w zatoce olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

24
Florencja, 1937 gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Leszko / Florencja 1937
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Lesław ZAJĄCZKOWSKI (ur. 1927)

25
Pejzaż z Jugosławii - Mostar olej, płótno; 60 x 75 cm;
sygn. p. d.: LZajączkowski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

26
Wenecja olej, tektura; 50 x 69 cm;
sygn. p. g.: G.Mendoly
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

27
Jabłonie (Les pommiers), po 1937 olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

28
Pejzaż olej, płótno; 63 x 79 cm;
sygn. p. d.: S. Just
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Oleksa Nowakiwskij - Aleksander NOWAKOWSKI (1872-1932)

29
Pejzaż z drzewem, 1913 olej, tektura; 33 x 42,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 26.IV.1913 Al. Nowakowski
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Miłosz KOTARBIŃSKI (1854-1944)

30
Pejzaż nadrzeczny, 1901 olej, płótno naklejone na tekturę; 44,5 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Kotarbiński / 1901
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

31
Pejzaż, 1905 olej, płótno; 39 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Wodzinowski / 1905
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

32
Pejzaż z drzewami olej, karton naklejony na płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Edward KOKOSZKO (1900-1962)

33
Krajobraz z Serocka III olej, płótno; 46,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: Edward Kokoszko
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Józef SKROBIŃSKI (1910-1979)

34
Rynek olej, tektura; 70 x 95,5 cm;
sygn. p. d. J. Skrobiński
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

35
Widok na kościół Bożego Ciała w Krakowie ołówek, akwarela, gwasz, papier o strukturze płótna; 26 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żur (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

36
Pejzaż miejski olej, tektura; 69,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

37
Widok jeziora Walchensee w Alpach Bawarskich olej, płótno; 107 x 97 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Monogramista JR, XX w.

38
Pejzaż z mostkiem, 1928 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. p. l.: JR [inicjał wiązany] 1928
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

J. BURNAŁOWICZ (?), XX w.

39
Pejzaż olej, płótno; 54,5 x 68,5 cm;
sygn. wraz z dedykacją (?) p. d.: J [T] Burnałowicz (? - nieczytelna)
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

A. STROYNOWSKI, XX w.

40
Stogi zimą, 1947 olej, tektura; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Stroynowski 47
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

41
Pejzaż podgórski olej, tektura; 33,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

42
Portret Basi w niebieskiej sukience, 1952 olej, płótno; 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

43
Portret z kwiatami, 1968 olej, płótno; 72 x 57 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

44
Portret skrzypka olej, płótno; 116 x 89 cm;
sygn. p. d.: T
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Richard GEIGER (1870-1945)

45
Poranna toaleta olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: GEIGER R.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

46
Terier szkocki olej, tektura; 48,5 x 73,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Z.J. 27
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

47
Leśny potok olej, płótno; 113 x 78,5 cm;
sygn. p. d.: Harasimowicz
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Ignacy BIENIEK (1925-1993)

48
Nad stawem, 1948 olej, tektura; 26 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bieniek 48
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

George MAJEWICZ (1897-1965)

49
Jezioro Tanganika, 1962 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany p. d. G. Majewicz / Tanganyika 1962
estymacja: 7 500 - 8 000 zł