14 grudnia 2022

Aukcja: 14 grudnia 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

50
Irysy akwarela, ołówek, karton; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. EJSMOND
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

51
Bukiet kwiatów olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: KLIMEK
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Nina ALEXANDROWICZ (1877-1945/46)

52
Kwiaty olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: N. Alexandrowicz
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

53
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 47,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

54
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 63 x 53 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie: W. Taranczewski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

55
Martwa natura olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Elizabeth RONGET (1886-1962)

56
Kwiaty w wazonie, 1938 olej, papier naklejony na tekturę; 54 x 42 cm;
sygn. i dat. p. g.: E. RONGET / 38. (słabo czytelne).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

57
Martwa natura z rośliną ołówek, akwarela, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z Stankiewicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol BOCZAR (1880-?)

58
Słoneczniki, 1914 olej, płótno; 68,5 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: Karol Boczar / 914
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Władysław MAJEWSKI (1881-1925)

59
Tulipany w wazonie i pomarańcze olej, płótno; 52 x 60 cm;
sygn. p. g.: W Majewski (słabo czytelnie).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

60
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, sklejka;
59,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

61
Kobieta z kogutem olej, płyta; 74,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

62
Wiejska dziewczyna z arbuzem olej, tektura; 67 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Franciszek HAYDER (1905-1990)

63
Góral z fajką olej, płyta; 39,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. HAYDER. (wydrapane w malaturze).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

64
Para wieśniaków, 1945 ołówek, akwarela, papier; 47 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ... / 1945 (ołówkiem, nazwisko nieczytelne).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

65
Wieś Piaski na Zalewem Wiślanym, 1960 olej, płótno naklejone na tekturę; 52 x 69cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. Teslar / Piaski 1960
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

66
Dziewczyna w różowej chuście pastel, tektura; 65 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. po lewej, po środku: St. Górski
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

67
Kobieta w chuście, lata 20. XX w. litografia, papier; 41 x 35 cm (odcisk kamienia);
sygn. p. d.: Kisling (ołówkiem)
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

68
Mały żebrak, 1897 olej, płótno; 39,5 x 26,5 cm
sygn. i dat. p. d.: R... / 97 (nieczytelnie).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jean PESKE (1870-1949)

69
Lektura olej, płyta; 55,5 x 45 cm,
sygn. p. d.: Peske
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Fryderyk KLEINMANN (1897-1943)

70
Żyd nosiwoda, 1937 gwasz, tektura; 61 x 43,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FRYC / KLEIN / MANN / 937.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

E. KERMAN, XIX w.

71
Wodospad olej, płótno; 53 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: E. Kerman
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Melanie Maria ABSOLON (1852-1926)

72
Pejzaż, 1873 olej, płótno; 26,5 x 43,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marie Absolon / 1873
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Konstanty MAŃKOWSKI (1861-1897)

73
Portret matki, 1880/1890 olej, płótno; 53 x 42 cm;
Obraz eksponowany na stałej wystawie Muzeum Okręgowego w Toruniu;
w latach 2010-2018 znajdował się w depozycie MN w Gdańsku.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Alojzy REJCHAN (1807-1860)

74
Portret Wojciecha Olearskiego, ok. 1848 olej, płótno dublowane; 71 x 58,5 cm;
sygn. p. g.: Rejchan
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

75
Hetman Stanisław Żółkiewski olej, tektura; 9,5 x 8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: GW ? (monogramem wiązanym wydrapanym w malaturze).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

76
Portret profesora Jana Wolskiego, 1954 olej, płótno; 85 x 66 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1954 / Kasper / Pochwalski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

77
Portret dziewczynki - według obrazu Walentina Sierowa (1865-1911)
olej, płótno; 33 x 33 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Antoni JEZIERSKI (1859 - po 1905)

78
Portret kobiety olej, deska; 12 x 9 cm;
na odwrocie napis: A. Jezierski. / 1888 r.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

79
Wiolonczelistka (Cellospeelster) wg Antoona van Dycka
olej, płótno; 116 x 100 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony / Północno-niderlandzki lub Dolno-reński, XVI w.

80
Portret mężczyzny na tle krajobrazu, 1522 tempera z olejnymi laserunkami, deska; 34,5 x 24 cm;
na ramie u dołu data: 1522 oraz po prawej stronie cyfra: 23.
estymacja: 65 000 - 70 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

81
Św. Jerzy walczący ze smokiem olej, płótno; 67,7 x 54 cm;
Stan zach.: obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

82
Św. Karol Boromeusz olej, płótno; 113,5 x 94 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Franciszek Ksawery Tomasz MACIAŁOWICZ syn (18

83
Chrystus w koronie cierniowej - Veraicon, ok. 1900 olej, tektura; 31 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: F. Maciałowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

84
Chrystus z krzyżem olej, deska parkietowana,
47 x 37,5 cm;
na odwrocie nalepka ze składu
W. Koller & Comt.
z Wiednia
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

85
Święty Józef z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane na wosk;
65 x 53 cm.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

86
Scena rodzajowa z pasterzami olej, płótno dublowane;
51 x 75,5 cm
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Hans I ROTTENHAMMER (1564-1625) - przypisywany

87
Matka Boża z Dzieciątkiem (Karmiąca) olej, blacha;
19,7 x 15,4 cm.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

88
Para rycin: Mróz, Pejzaż z żubrami 1. Mróz - drzeworyt barwny, papier; 15,8 x 14,5 cm.
2. Pejzaż z żubrami - drzeworyt barwny, papier; 37 x 46 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Friedrich IWAN (1889-1967)

89
Wokół Śnieżki i Śnieżnych Kotłów akwatinta barwna, papier; 27 x 25,6 cm (odcisk płyty),
45 x 39,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
Fried. Iwan (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

90
Plac Mariacki [z teki: "Lwów. 1914-1915. Autolitografie"] autolitografia barwna, papier żeberkowy; 27 x 43 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: Odo Dobrowolski. Lwów. 1915.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

91
Lwów - cerkiew Wołoska i wieża Korniakta autolitografia barwna, papier żeberkowy; 40 x 29 cm;
sygn. na kamieniu p. d.: Odo Dobrowolski. 1915.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Johann Friedrich FRICK (1774-1850), E. GILLY

92
Malbork - widoki zamku w 5 sekcjach akwaforta, moletowanie, papier; 41,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: F. Gilly 1245 und F. Frick
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

93
Regnum Borussiae Gloriosis auspicijs Serenissimi … [MAPA PRUS] miedzioryt kolorowany, papier; 48 x 57 cm (w świetle passe-partout);
Norymberga, przed 1715 r.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk HERTZ-BARWIŃSKI (1877-1970)

94
Woyska polskiego konterfektów gładkich 20 gwoli uciechy komiltonów swoich wyimaginował - a gwoli pożytku nierycerskiego pospólstwa w tysiącznej mnogości wytłoczyć zezwolił Henryk Hertz Barwiński ppor. 1 Brygady L[egionów] P[olskich]; Kraków [1917]
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

95
Ziarno, 1880 [wydawnicza oprawa broszurowa, 39 x 29 cm]
„Ziarno: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe”,
Warszawa 1880.
Pieczątka księgarni F. H. Richtera we Lwowie.

estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Wincenty POL (1807-1872)

96
Mohort. Rapsod rycerski z podania z 24 illustracyami Juliusza Kossaka;
Lwów [1883]. Nakład Księgarni F. H. Richtera (H. Altenberga).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Daniel Mikołaj CHODOWIECKI (1726-1801)

97
Auswahl aus des Künstlers schönsten Kupferstichen (Wybór najpiękniejszych rycin artysty)
Berlin [1885].
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł