15 grudnia 2021

Aukcja: 15 grudnia (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 6 - 15 grudnia

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Wiktor KORECKI (1890-1980)

97
Łódź o zachodzie słońca olej, tektura; 32 x 46 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)

98
Łódź akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Kraśnik
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

99
Poprad olej, płótno; 40 x 46 cm;
sygn. l. d.: Serafin
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

A. SZATANKIEWICZ, XX w.

100
Zmierzch nad jeziorem, 1924 olej, płótno; 52 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Szatankiewicz / 24
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Mieczysław SZOPIŃSKI (1902-1975)

101
Nad brzegiem morza olej, sklejka; 38,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: MS 1938 (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

102
Capri - Nad brzegiem morza, 1931 akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Capri 1931 / F.M. Wygrzywalski
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

103
Żaglówki na jeziorze akwarela, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JPieniążek (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

104
Nad brzegiem morza, 1961 olej, tektura; 29 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 61
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

A. MEDWEDIEW, XIX w.

105
Nokturn olej, płótno; 31,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: A. Medwediew (cyrylicą).
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

106
sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

107
Motyw z Bu Sa’ada (Algieria), 1927 olej, płótno naklejone na sklejkę; 58 x 47 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. Laszenko / Bou Saada 1927
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Mosze WALDMAN (1911-1996)

108
Getto, 1947 olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d. Waldman 47
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

109
Głowa mężczyzny olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Francisco RODRÍGUEZ CLEMENT (1861-1956)

110
Skończony taniec olej, płótno; 94 x 114 cm;
sygn. l. d.: F. Rodriguez S. Clement
estymacja: 5 600 - 6 600 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

111
Kusiciel - Kara Uwiedzionej olej, płótno; 64 x 43 cm;
sygn. p. d.: M. [krzyż łamany] W.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

112
Polowanie olej, płótno; 112 x 144,7 cm.
Według pierwowzoru z XVIII w.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY, XIX W.

113
Potyczka - miniatura gwasz, kość; 11,5 x 12 cm;
ramka z macicy perłowej
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Aimée Wagnon-Chantre CHANTRE (1818-1899)

114
Czytająca - miniatura miniatura na porcelanie; 9 x 7 cm (owal);
sygn. p. d.: Wagnon
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

115
Portret kobiety, ok. 1850 olej, płótno dublowane; 51 x 41 cm.
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII / XIX w.

116
Portret epitafijny olej, blacha miedziana, obrzeże złocone i giloszowane; 35 x 34 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, zachodnioeuropejski, XVIII w.

117
Małżeńska intryga olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

118
Opium olej, płótno dublowane;
103 x 75,5 cm (po konserwacji).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, zachodnioeuropejski, XVIII / XIX w.

119
Para obrazów - Gejsze we wnętrzu olej, płótno; 28 x 21 cm (każdy).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

120
Scena z puttem olej, płótno dublowane; 83 x 107,5 cm.
Według obrazu przypisywanego warsztatowi Petera Paula Rubensa „Chrystusa ze św. Janem i aniołami”
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Cölestin BRÜGNER (1824-1887)

121
Pejzaże - para obrazów olej, blacha; 34,7 x 22 cm; 35 x 22 cm;
opisany na odwrocie: Brugner (każdy)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

122
Ptactwo domowe - para obrazów olej, deska;
10,5 x 13,5 cm (każdy).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, włoski, XVII w.

123
Chrystus i jawnogrzesznica na tle antycznej architektury i ruin olej, płótno dublowane; 130 x 150 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, europejski, XVIII w.

124
Ecce Agnus Dei - Święty Jan Chrzciciel jako dziecko z barankiem olej, płótno; 165 x 114 cm.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł
Cena oferowana 7 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII w.

125
Adoracja Marii i Dzieciątka olej, płótno dublowane; 96 x 70 cm.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Jakow Iwanowicz LEUZINGER (1855-1914)

126
Para fotografii - Port w Archangielsku 1. Suszenie ryb - fotografia czarno-biała, papier; 16 x 23 cm.
2.Port - Archangielsk, ok. 1882 - fotografia czarno-biała, papier; 16 x 22 cm
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

127
Tryptyk - Maria brzemienna, Pokłon pasterzy, Zwiastowanie pasterzom chromolitografia barwna, papier; 151 x 76 cm (wymiar całości w oprawie).
Reprodukcje ujęte w ozdobną, drewnianą, podrzeźbianą ramę z początku XX w.
Czechy ?, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

128
Aktorzy Bando Kamezo I i Ichikawa Kodanji IV z serii "Odori keiyo gedai jin", 1856 drzeworyt barwny, papier; 34,5 x 22,8 cm;
sygn. na klocku śr. dół.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Utagawa YOSHITSUYA (1822-1866)

129
Rabusie spiskujący przeciw braciom Kaneuri. Historia Ushiwakamaru i Kumasaka Chôhan - tryptyk
drzeworyt barwny, papier; 36,2 x 24,4 cm; 36,1 x 24,3 cm; 36,1 x 24,5 cm;
estymacja: 3 900 - 4 700 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

130
Chrystus w Kościele Panny Marii autolitografia, papier; 19 x 28,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

131
Na statku, 1886 chromolitografia barwna, papier; 21 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: JulFałat / Ceylon / 86
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Michał PŁOŃSKI (1778-1812)

132
Koszykarz, 1805 akwaforta, papier; 29,5 x 22,5 cm (odcisk płyty);
sygn. z lewej strony pod sceną główną: M. Płoński f. 1805
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Emile JESPERS (1862-1918)

201
Popiersie kobiety terakota; wys. 46 cm; szer. 37 cm;
Belgia, XIX/XX w.
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Wojciech Aleksander DUREK (1888-1951)

202
Twarz kamień (piaskowiec); 20 x 23 x 8 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

203
Popiersie dziecka alabaster, marmur; wys. 39 cm, szer. 22 cm;
Europa Środkowa, 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

204
Popiersie kobiety alabaster, marmur; wys. 35,5 cm, szer. 36 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

205
Figura antycznej bogini brąz patynowany; wys. 51 cm. Francja, Paryż,
Achilles COLLAS (1795-1859), po poł. XIX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Mathurin MOREAU (1834-1917)

206
Echo brąz; wys. 74 cm; szer. 40 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Emilio MARSILI (1841/42-1926)

207
Poetka brąz, odlew patynowany; wys. 105 cm; szer. 29 cm;
Włochy, Wenecja, k. XIX w.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Ildebrando BASTIANI (1867-?)

208
Palacz brąz; wys. 36 cm; szer. 11 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

209
Akt kobiety na barowym stołku brąz patynowany;
wys. 26 cm; szer. 7 cm;
Francja, Paryż, 1. tercja XX w., odlew późniejszy
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Louis CHALON (1866-1940)

210
Kobieta z dzbanem brąz patynowany, marmur; wys. 33 cm; szer. 13 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

211
Tancerka egzotyczna z maską brąz polichromowany; wys. 49 cm; szer. 12,5 cm;
Francja?, lata 20. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

CARL M. GEILING (1874-1924)

212
Płaskorzeźba - mężczyzna z dzbanem brąz patynowany; 38 x 30 cm.
Niemcy, Düsseldorf, 1906.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł