16 grudnia 2020

Aukcja: 16 grudnia, godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Przemysław KWIEK (ur. 1945)

349
Maki i bzy olej, płótno, spawana krata; wymiar obrazu: 50 x 61 cm; wymiar całej kompozycji przestrzennej: 65 x 80 x 80 cm;
obraz sygn. p. d.: PKwiek;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

350
Bez tytułu nr 22, 2010 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2010
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Aleksander KOZERA (ur.1976)

351
Domy II, 2007 olej, akryl, tempera, płótno; 130 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDER KOZERA / "DOMY II" / 2007 / OLEJ, AKRYL, TEMPERA / 130 x 180 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Arkadiusz RUCHOMSKI (ur. 1978)

352
Puls brzozy, 2017 akryl, farby olejno-żywiczne, płótno, sklejka, kora brzozy; 76 x 124 x 7 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ARuchomski / "PULS BRZOZY' 2017.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

353
Arch, 2020 akryl, deska; 200 x 200 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20 / E.Stunżans.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

354
Kompozycja, 2020 akryl, deska; 200 x 200 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20 / ST.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

355
Postaci, 1955 olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 16 cm;
sygn. i dat. p. d.: 55 / Aberdam;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

356
Bez tytułu (27), 1988 akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz ' 88;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Gabriela STASZAK (ur. 1992)

357
Dom, 2018 olej, płótno; 110 x 136 cm;
sygn. na odwrocie, blejtramie: Gabriela Staszak.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marta SALA (ur. 1985)

358
Anna i Wojciech, 2010 olej, płótno; 130 x 160 cm;
opis autorski na odwrocie: MARTA SALA / 2010 R / ANNA I WOJCIECH oraz Marta Sala (nieczytelne) 2010 r. / "Anna i Wojciech" (M i T).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Janusz KACZMARSKI (1931-2009)

359
Wnętrze pomnikowe, 1982 olej, płótno; 114 x 60 cm;
opis autorski na odwrocie
estymacja 3 500 - 4 500 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

360
Autoportret, 1964 olej, płótno; 90 x 65 cm;
opis autorski na odwrocie, na krośnie malarskim: ANNA GINALSKA "AUTOPORTRET"-1964; oraz informacje o wystawach: 1. WYSTAWA MŁODYCH TP
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

361
Pejzaż z Norwegii z łódkami, 1988 olej, płótno; 85,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Stanisław WÓJTOWICZ (1920-1991)

362
Poświęcam Tobie i przesyłam wraz z całusami moja Gołąbeczko, 1975 olej, sklejka, 64 x 81 cm
sygn. i dat. p. d.: ST WÓJTOWICZ 75;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Maria NICZ-BOROWIAKOWA (1896-1944)

363
Kompozycja olej, sklejka; 52 x 62 cm;
na odwrocie nalepka inwentarzowa z Muzeum Sztuki w Łodzi (nr MS/KZ/2839) z autorem, tytułem, techniką wykonania i wymiarami
estymacja: 12 500 - 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Klaudiusz JĘDRUSIK (1928-1986)

364
Przy stole, 1975 olej, płótno; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: KL. JĘDRUSIK / 75.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Zbigniew KUPCZYŃSKI (ur. 1928)

365
Najlepszy przyjaciel, lata 50. XX w. [1952?] olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: KUPCZYŃSKI / 195[2] ( ? - ostatnia cyfra słabo czytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

366
Kompozycja, 1989 olej, płótno; 145 x180 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Z. SPRYCHA '89;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zygmunt LIS (ur. 1931)

367
Spaloród, 1970 tempera, olej, płótno naklejone na sklejka; 140 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZLIS 70;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bohumil Samuel KECIR (1904-1987)

368
Kompozycja abstrakcyjna olej, tektura, 95 x 63 cm;
sygn. w kompozycji l. d.: Kecir;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Barbara PAŁKA-WINEK (ur. 1958)

369
Kompozycja technika własna, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d.: Pałka Winek.
estymacja: 4 800 - 6 000 zł

Władysław KUFKO (UR. 1955)

370
Dwie postacie, 2018 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
opisany na odwrocie: WLAD KUFKO / "DWIE POSTACIE" / 50 X 40 AKRYL. PL / 2018.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Krzysztof LUDWIN (ur. 1962)

371
Energetyczne miasta I, z cyklu: Nerwowy ekspresjonizm, 2016 akryl, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. l. d.: LUDWIN;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

372
Jesienne powidoki, 2018 olej, płótno; 71 x 50 cm;
sygn. p. d.: J Żołyniak;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

373
Polska III, 2010 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / Polska III 2010 / o/p / 100 x 100 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

374
Homo ludens, 2020 olej, płótno; 100 x 150 cm;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie: Janusz Antoszczyk / Homo Ludens 2020 / o/p 100/150 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Tadeusz ŚWINIARSKI (ur. 1961)

375
Kompozycja abstrakcyjna, 2013 olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Świniarski / 2013;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Agnieszka KUREK (ur. 1984)

376
Blushing Palm, 2016 akryl, płótno; 99,5 x 99,5 cm;
na odwrocie opis autorski: A. Kurek / 08.2016 / Acrylic on Canvas / "Blushing Palm".
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Agnieszka KUREK (ur. 1984)

377
Falling 1, 2016 technika mieszana, płótno; 99,5 x 99,5 cm;
na odwrocie opis autorski: Agnieszka Kurek / Mixet Technique / 08.2016 / "Falling 1".
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Agnieszka ŁAKOMA (ur. 1980)

378
Fleur VI, 2018 olej, płótno; 80 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Fleur 6 / Agnieszka / Łakoma 2018 oraz stempel autorski.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI [KA DEE] (ur. 1953)

379
String quantum entanglement, 2020 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Dee'20;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojciech GÓRSKI (ur. 1958)

380
Przestrzeń 6, 2006 technika własna collage, płótno naklejone na płytę; 70 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: WOJTEK GÓRSKI / PRZESTRZEŃ 6 / TECHNIKA WŁASNA / 70 x 100 / 2006
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jerzy TOMALA (ur. 1951)

381
Świeżo malowane - LXXVIII, 2020 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i opisany na odwrocie.: Jerzy Tomala / "Świeżo malowane - LXXVII" / NOV. 2020.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Antoni HASKA (1920-2011)

382
Kompozycja olej, płótno; 72,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: A Haska.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

383
Lśnienie I, 2004 technika własna (w tym pastel), papier żeberkowy brązowy; 33,5 x 47 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Bielawka (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

384
Lśnienie II, 2004 technika własna (w tym pastel), papier żeberkowy brązowy; 33,5 x 47 5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Franciszek CZEKAJ (1923-1979)

385
Witraż olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie malarskim: CZEKAJ. FRANC.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931)

386
Pejzaż olej, płótno; 136 x 150 cm;
opis autorski na odwrocie: W. BUCZEK / „PEJZAŻ”.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Magdalena KIESZNIEWSKA (ur. 1992)

387
Siemianowice - Watoły, 2020 olej, płótno; 120 x 140 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis autorski: /SIEMIANOWICE ŚL: WATOŁY / 2020/ MK.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

388
Spotkajmy się, 2018 olej, płótno; 70 x 50 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis autorski: Spotkajmy się / 2018 / MK / SPOTKANIE.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

389
Okręt, 2020 olej, płyta; 75 x, 52,5 cm;
sygn. l. d.: Malicki. W.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

390
Bez tytułu, 2020 olej, płyta pilśniowa; 80 x 57 cm;
sygn. l. d.: Malicki.W.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)

391
Wieczorna chmura, 2011 olej, akryl, płótno; 100 x 120,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. WODNICKA 2011;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

392
Świętość życia, 1992 olej, płyta; 35,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: ZLACHUR;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

393
Rodzina olej, płyta; 44,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: ZLACHUR.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Roman SZCZERZYŃSKI (1908-1985)

394
Cementownia - Chełm, 1949 olej, płyta; 55 x 85 cm;
sygn. l. d.: Szczerzyński R;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław WAŁACH (1919-1983)

395
Portret cioci, 1956 olej, tektura; 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis autorski: PORTRET CIOCI / WAŁACH ST. / 1956. R.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Anna WIEJAK-KARPOWICZ (ur. 1951)

396
Postać w ciemnym wnętrzu, z cyklu: "W pracowni", 1984 olej, płótno; 39 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: aKARPOWICZ 84;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł