16 grudnia 2020

Aukcja: 16 grudnia, godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Michał KWAŚNY (1919-1997)

397
Pejzaż jesienny, 1975 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: MKwaśny 75 r.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Kazimierz KOPCZYŃSKI (1908-1992)

398
Na Skibówkach olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: K Kopczyński
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

401
Chłopiec nad książką, lata 50. olej, płyta; 54 x 64 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

402
Cytryny, lata 60. olej, tektura; 50,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: TKurek;
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

403
Przy stole, 1952 olej, płótno; 65 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: TKurek 952.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

405
Carmen olej, tektura, werniks, collage, technika własna, płyta?; 60 x 54 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Kozub (ryta w warstwie malarskiej);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

406
Z cyklu: INNY ŚWIAT, 2018 olej, tektura; 45 x 37 cm;
sygn. l. d.: Kozub (ryte);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

407
Paralia Kokkino Nero, 2013-2014 olej, płótno; 50 x 61,5 cm
sygn. p. d.: CV [w kwadracie];
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Antoni ŁYŻWAŃSKI (1904-1972)

408
Motyw śródziemnomorski z postaciami, 1968 olej, tektura; 19 x 14,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ŁYŻWAŃSKI 1968;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

409
Wizja malarza, 1968 gwasz, papier; 50 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Spitzer 68.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

410
Panorama Starego Sącza olej, piórko, tusz, karton; 23,5 x 33 cm;
na odwrocie napis (wtórny): Jan Świderski / KLASZTOR KLARYSEK - STARY SĄCZ;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Stan RESZKA [Janusz Andrzej RESZKA] (ur. 1952

411
Zaułek gwasz, ołówek, papier; 31 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

412
Piękna arabska dziewczyna olej, gwasz, papier; 53 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

413
Na targu olej, gwasz, papier; 47 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Aleksandra SUPIŃSKA (ur. 1989)

414
Powiśle, 2019 sitodruk, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana wraz z nakładem u dołu: „Powiśle”, sitodruk, 7/7, Aleksandra Supińska 2019 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Anna MIERZEJEWSKA [XY] (ur. 1970)

415
Bez tytułu, 1995 akryl, karton; 100 x 70 cm.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

416
Przesądy akwaforta i akwatinta, papier; 24,6 x 19 cm (wymiar kompozycji), 35,5 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
opisana u dołu: 49/50 PRZESĄDY KACPER BOŻEK
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

417
Akt akwarela, gwasz, kredka, papier; 47,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. PŁÓCIENNIK (kredką).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

418
Akt, 1998 gwasz, papier, 35 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik 98
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

419
Akt gwasz, papier, 37 x 52,5 cm; sygn. p.d.: H. Płócienniik
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

420
Plac de la Concorde w Paryżu, 1955 litografia, papier; 45,5 x 59,5 cm (wymiar kompozycji), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

421
Z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 59,5 x 52 cm (wymiar arkusza), 49,5 x 38 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i dat. p. d.: Marek (faksymile) '75 (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

422
Veins of life, 2015 grafika komputerowa, technika mieszana, papier; 67,5 x 67,5 cm (wymiar kompozycji) 78 x 78 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

423
The Gathering, 2015 grafika komputerowa, technika mieszana, papier; 67,5 x 67,5 cm (wymiar kompozycji) 78 x 78 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu
estymacja: 3 400 - 3 900 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

424
Exultation, 2015 grafika komputerowa, technika mieszana, papier; 80 x 150 cm (wymiar kompozycji), 88 x 160 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Józef PAKULSKI (1900-1975)

425
sygn., dat. i opisana u dołu: 1/3 Litografia "Kompozycja żałobna"
estymacja: 800 - 1 000 zł

Andrzej PILICHOWSKI - RAGNO (ur. 1967)

426
Bez tytułu, 2002 fotografia barwna, wydruk na papierze archiwalnym; 30 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2002 (ołówkiem na passe-partout)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Seweryn BŁOCHOWICZ (1912-2006) - ?

427
Portret Jana Wysockiego fotografia barwna, papier fotograficzny naklejony na tekturę; 40 x 30 cm;
na odwrocie tektury dedykacja: Adasiowi Bręgielowi (? - nazwisko słabo czytelnie) /
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

428
Zestaw 10 fotogramów - Akty kobiece fotografie czarno-białe, brom, papier fotograficzny; 5 fotografii naklejonych na tekturę; ok. 30 x 24 cm (w pionie lub w poziomie); 3 fotografie ok. 30 x 40 cm
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Seweryn BŁOCHOWICZ (1912-2006)

429
Zestaw 10 fotogramów - Pejzaże fotografie czarno-białe, brom, papier fotograficzny; 7 fotografii ok. 30 x 40 cm (w pionie lub w poziomie) dwie (przedstawiająca postać na górskim szlaku) sygno
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

430
Zestaw 10 fotogramów - Moskwa fotografie czarno-białe, brom, papier fotograficzny, format zbliżony do: 28,5 x 39 cm;
9 fotografii z pieczątką artysty: SEWERYN BŁOCHOWICZ z datą 1974; każda
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

431
Zestaw 9 fotogramów fotografie czarno-białe, brom, papier fotograficzny, format zbliżony do: 29,5 x 39 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Autor nieokreślony, XX w.

501
Para figur - Strażnice domu drewno gipsowane, polichromowane, złocone, inkrustowane szmaragdowym szkłem i lustrzanymi płytkami; wys. całkowita: 172,5 cm, 46 x 25 cm;
estymacja: 13 000 - 19 000 zł

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

502
Rynek, lata 50. XX w. technika żakardowa, wełna; 310 x 142 cm;
Niewielkie odbarwienia i miejsca do cerowania.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

503
Lew ceramika szkliwiona; 50 x 15 cm; wys. 20 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

504
Puchar w stylu art déco metal złocony; wys. 31 cm;
Spółdzielnia Pracy Przemysłu Artystycznego Rytosztuka (?); lata 60. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

505
Lampa wisząca trójramienna metal, plastik; wys. 86 cm, dł. ramienia 32 cm;
Francja, l. 60. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Andrzej FILIPOWICZ (ur. 1974)

506
Kompozycja abstrakcyjna + para krzeseł akryl, płótno; 90 x 70 cm; sygn. przy prawej krawędzi po środku: Andrzej Filipowicz + para fotelików o aerodynamicznym kształcie
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

507
Para foteli z tapicerowanymi prostokątnymi poduchami siedzenia i oparcia, umieszczonymi na ażurowej, czarno-lakierowanej ramie;
buczyna, 71 x 67,5 x 75 cm
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

508
Para fotelików o tapicerowanych kubełkowych korpusach z drewnianymi poręczami, wspartych na czterech toczonych nóżkach, rozstawionych na boki;
buczyna; 78 x 53,5 x 58 cm.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

509
Para fotelików o korpusach tapicerowanych przypominających kielichy-muszelki, wspartych na metalowych rurkowych nóżkach, rozstawionych na boki, zakończonych obrotową stopką;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

510
Para foteli klubowych w stylu art déco z dwoma kwadratowymi, grubymi poduchami, tapicerowanymi skórą, pikowanymi, wsparty na drewnianych ramach, od frontu giętych w poręcz, fornirowanych wzorzystym
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

511
Stół kawowy z dużym kwadratowym blatem z czarnego szkła, wsparty na mahoniowych, masywnych, graniastych, krótkich nóżkach, ozdobionych blachą stalową, 45 x 82,6 x 75,2 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

512
Stół - ława z prostokątnym blatem wyklejonym kolorowymi (czerwono-kobaltowo-żółtymi) z kaflami z wypustkami, ułożonymi w abstrakcyjną kompozycję, z szerokim oskrzynieniem,
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

513
Para regałów wysoki z pięcioma półkami i niski z trzema półkami, o konstrukcji z niklowanych rurek, zaopatrzone w relingi i barierki, uchwyty do kieliszków, ze blatami i pół
estymacja: 8 000 - 9 000 zł