14 października 2020

Aukcja: 14 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)

49
Pejzaż ze stogami, 1917 olej, płótno; 68 x 95,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW STRASZKIEWICZ 1917.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

50
Pejzaż górski olej, płótno, 66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Edward Harrison COMPTON (1881-1960)

51
Pejzaż alpejski, 1927 olej, tektura fakturowana; 45 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. HARRISON COMPTON 1927
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Fritz HALBERG-KRAUSS (1874-1951)

52
Pejzaż, 1921 olej, tektura, 28 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: F. HALBERG-KRAUSS / Mchn [München]
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Oskar GOFMAN (1851-1913)

53
Krym, 1902 olej, płótno naklejone na sklejkę; 87,5 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: Osk Gofman 1902 (cyrylicą).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

54
Pejzaż jesienny - Kraków olej, płótno; 50 x 62 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Mieczysław SZCZERBINSKI (1900 ?-1981)

55
Mimozy i porcelana pastel, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: MSzczerbiński
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Nina ALEKSANDROWICZ (1888-1946)

56
Para obrazów: Kwiaty olej, płótno; 61 x 50 cm (wymiar każdej z prac)
sygn. p. d.: Nina Aleksandrowicz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

57
Róże w wazonie, 1936 olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ST. GAŁEK 1936
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Halina BRZESKA-CIEŚLIŃSKA (1923-2004)

58
Kompozycja kwiatowa olej, płótno; 73 x 74 cm;
sygn. p. d.: Cieślińska / Brzeska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

59
Róże w wazonie, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32,2 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Kitz 14. VI 934 (ołówkiem)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

60
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

61
Kwiaty w dzbanie olej, płótno; 35,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

62
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

63
sygn. p. d.: Menkes
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

64
Martwa natura z bażantem i filiżanką olej, płótno; 63 x 79 cm
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

65
Martwa natura olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Manuel Ortiz de ZARATE (1886-1946)

66
Martwa natura z kwiatami w wazonie i jabłkiem, 1946 olej, płótno; 55 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ortiz / 46
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

67
Martwa natura [W kuchni], ok. 1935 olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: AWeinbaum
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

68
Martwa natura z kwiatami olej, płyta; 46 x 32 cm;
sygn. l. d.: Cieślińska / Brzeska
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Boris Borvine FRENKEL (1895-1984)

69
Martwa natura niebieska olej, tektura; 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: BorFrenkel
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

70
Pejzaż z drzewami olej, karton naklejony na płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Adam Wiktor CZERBAK (1874-1932)

71
Kościółek w Nowym Gawłowie, 1921 akwarela, papier; 43 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
napis wraz z sygnaturą i datą l. d.: Kościółek w Nowym Gawłowie / Chmielów 28. VIII. 1921 / A. Czerbak
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

72
Widok na Wawel olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: St. Poraj-Fabijański
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Franciszek ASCHENBRENNER (1872-1948)

73
Panorama Cieszyna, 1933 olej, sklejka; 30,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: F-A 1933
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Antoni BARTKOWSKI (1891-1974)

74
Pejzaż z Orłowej, 1919 olej, tektura; 33,5 x 49 cm;
na odwrocie napis
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stefan JUST (1905-1977)

75
Karmienie gołębi olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

76
Na spacerze olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Peske
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

77
Pejzaż miejski [Katedra w Nantes],1945 olej, płótno; 76 x 75 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 21 000 - 23 000 zł

Tadeusz WYGRZYWALSKI (1904-1963)

78
Fale olej, tektura; 32,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: T. Wygrzywalski
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

79
Łódź rybacka, 1915 olej, płótno, 32 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski / 1915
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

80
U progu wioski olej, płótno; 45 x 65 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

81
Widok na Klasztor Sióstr Norbertanek w Krakowie akwarela, papier; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

82
Jadą ułani, 1931 olej, płótno; 37,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1931
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

83
Polowanie na wilka olej, płótno; 62 x 89 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

84
Drużba krakowski, 1934 olej, tektura fakturowana; 40 x 33,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1934. (? - data słabo czytelna).
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1872-1927)

85
Saniami przez las, 1920 olej, płótno; 54 x 80 cm;
sygn. p. d.: LEONARD WINTOROWSKI / Warszawa 1920 [? - ostatnia cyfra słabo czytelna];
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

86
Lech, Czech i Rus olej, płótno; 101 x 92,5 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek 56
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

87
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

RIEDLER, XIX / XX w.

88
Wyjazd na polowanie - para obrazów olej, deska; 13 x 21 cm (każdy);
sygn. p. d.: RIEDLER (każdy).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

89
Scena z polowania akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S. Gibiński
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Henryk RODAKOWSKI (1823-1894)

90
Studia hełmu, miecza i patery, 1889 olej, płyta; 26,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H.Rodakowski / 1889 (ołówkiem)
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

91
Aneri malującą, ok. 1928 akwarela, papier; 37 x 53 cm (arkusz), 35 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Stefania DANIEL-KOSSOWSKA (1872-1952)

92
Eugenia Kowalska w plenerze olej, ołówek, tektura z fakturą płótna; 43 x 57 cm;
sygn. p. d.: S K Daniel (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

93
sygn. p.d.: WBakałowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

94
Trzy gracje w wersji antycznej i renesansowej, 1931 gwasz, akwarela, kredka, ołówek, karton; 73 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: Z. Dobrzycki 1931.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

95
W domowym zaciszu, 1896 olej, płótno; 55,5 x 74,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: P. Sewe: Böhmowi / Win. Wodzinowski / 1896.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Antoni SZULCZYŃSKI (1877-1922)

96
Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie od strony ogrodu, 1914 olej, płótno dublowane; 81 x 118 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Szulczyński 1914
estymacja: 15 000 - 17 000 zł