24 września 2019

wystawa przedaukcyjna:

19.08.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

20.09.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

21.09.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

23.09.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

24.09.2019 (wtorek): 11:00 - 14:00

Aukcja będzie przeprowadzona w dwóch turach!!!!

regulamin aukcji wyprzedażowej

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

305
Plakat wystawy: Stefan Żechowski 1912-1984 offset, papier; 70 x 50 cm;
nakład 300 egz;

Edmund PIOTROWICZ (1915-1991)

306
Złota jesień suchoryt, papier; 30 x 40 cm, na arkuszu 46 x 55 cm;
sygn. ołówkiem p. d. pod płytą: E. Piotrowicz;

Raya SORKINE (ur. 1936)

307
Z cyklu: Małżeństwo, 2000 litografia, papier, 30 x 41 cm
sygn. p. d.: ołówkiem: Raya;

Raya SORKINE (ur. 1936)

308
Z cyklu: Małżeństwo, 2000 litografia, papier; 30 x 41 cm;
sygn. p. d.: ołówkiem: Raya;

Jerzy URBANOWICZ (1924-1968)

309
Dziewczynka z ptaszkiem drzeworyt, karton; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Urbanowicz;

Magdalena WIĘCEK (1924-2008)

310
Kompozycja, 1960 drzeworyt barwny, bibułka; 19,8 x 20 cm;
sygn. p. d.: Więcek.

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

311
Twarz, z cyklu: Kobieta, l. 50 XX w. monotypia, papier; 52 x 40 cm;
sygn. ołówkiem p. d: Dawski.

312
Łucznik, 1976 sucha igła, akwatinta, papier; 21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. nieczytelna i dat. u dołu.

A. KORDECKA

313
Wycinanka kurpiowska papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu: ZE ZBIORÓW TUL. R. P., WYK. A. KORDECKA. KURPIE.

314
Rozmowa akwarela, papier; 23 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. p. d. nieczytelne.

315
Baletnica tusz, papier; 22,7 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem nieczytelna.

Jolanta DANYS

316
Para aktów, 2000 - Akt podwójny, 2000
kredka, piórko; 20 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

317
Uciechy stołu. Pokusy oka, 2000 tusz, piórko, karton; 38 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Franciszek Maśluszczak 2000.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

318
Sąd ostateczny, ok. 1990 technika własna, karton; 60 x 85 cm.
Z pracowni artysty.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

319
Jeźdźcy apokalipsy, 1991 technika własna, karton; 60 x 85 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZLACHUR 91.

Tomasz STANDO (ur. 1953)

320
Kompozycja /collage olej, deska; 39 x 27 cm x 2 cm;
sygn. na odwrocie: 39 x 27 /TOMASZ STANDO.

Agnes BACZYŃSKA-SIELSKA (ur. 1942)

321
Bukiet w oknie, 1983 olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d. monogramem wiązanym: ABS;

O. KROLL

322
W parku olej, tektura; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: O. Kroll / 29.

Bronisław BEDNARZ

323
Święta Tekla ze lwami, 1961 malowidło na szkle; 40 x 30 cm (w świetle oprawy).

Ryszard KIWERSKI (1930-2015)

324
Parafraza, 16. X. 2001 akryl, płótno; 74 x 80 cm;
sygn. l. d.: R. KIWERSKI. 16 X. 2001.

A. PROB

325
Martwa natura z cebulą olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PROB / 95;

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

326
Pan wykłada, 1992 akryl, płótno; 24 x 18,5 cm;
sygn. p. g.: monogram wiązany artysty / 1992;

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

327
Smak koloru czerwonego, 1994 akryl, płótno; 24 x 18,5 cm;
sygn. l. d.: monogram wiązany artysty;

Tomasz KARABOWICZ (ur. 1971)

328
Podkowa leśna, 1999 olej, płótno; 140,5 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: [monogram wiązany artysty] / 1999 / TOMASZ / KARABOWICZ;

Antoni GRABARZ (1904-1965)

329
Pejzaż z drzewami, 1964 olej, płótno; 63 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grabarz / 64.

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

330
Para obrazów z cyklu „Zima w Świdrze” - Zima w Świdrze II, 1972: olej, karton; 19 x 25 (w świetle oprawy);
na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.

REINDERS

331
Droga leśna olej, płótno; 57,7 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: REINDERS.

Jerzy MONICZEWSKI

332
Bruk, 2006 olej, płótno; 80 x 100 cm;
na odwrocie napis: „BRUK” / MONICZEWSKI JERZY / 2006 r.

333
Owieczki, 1981 olej, płótno; 23,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: R M / 81.

Iwan KULIK (ur. 1959)

334
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty” olej, płótno; 65 x 73 cm;
sygn. l. d.: I Kulik;

Iwan KULIK (ur. 1959)

335
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty” olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik / 2003;

Iwan KULIK (ur. 1959)

336
Bez tytułu, 2003 olej, płótno, 141 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik / 2003;

Pierre-Jules MÉNE (1810-1879)

401
Koń wyścigowy Dżin brąz patynowany, drewno czernione, mosiądz, żelazo; wys. 36 cm, dł. 42,5 cm, szer. 18 cm.
Francja, oryginał 1846; odlew XX w.

Bill MACK

402
Taniec terakota; 70 x 57 cm;
sygn. g. p.: bill mack.

403
Kłusownik - figura, 1930 drewno; wys. 27,5 cm;
na spodzie napis ołówkiem: KŁUSOWNIK / ZAKOPANE-30.

LAHODA

404
Akt kobiecy terakota; wys. 20 cm;
sygn. na podstawie: LAHODA;

601
Patera puklowana szkło miodowe iryzujące; wys. 10,5 cm, średn. 24 cm.

602
Trzy karafki z przezroczystego szkła - karafka o kształcie gruszkowatym, z korkiem: wys. całk. 23,5 cm; odpryski na dolnej części korka;

603
6 szt. kieliszki kryształowe szkło kryształowe; wys. 12,5 cm.

604
Zestaw 16 kieliszków w jednym stylu o różnych wielkościach szkło przezroczyste; wys. od 19,5 cm do 9,2 cm.
Okres międzywojenny.

605
Wazon z naciekową dekoracją szkło zielone, matowione, iryzujące; wys.23,5 cm.
Czechy.

606
Zestaw naczyń z błękitnego szkła - dobierany w składzie:
- wazonik gruszkowaty: wys. 20 cm;

607
Zestaw naczyń z motywem lwa w składzie:
- paterka: szkło miodowe, w partii dekoracji matowione; wys. 6 cm, średn. 27 cm;

608
Wazonik art déco szkło szlifowane, przezroczyste, listra miodowa, złocenia; wys. 10,5 cm;
dwa drobne odpryski na krawędzi kołnierza.

609
Dzbanek z uchwytem szkło bezbarwne, kryształowe; wys. 18 cm.

610
Patera szklana z okutym w srebro kołnierzem szkło bezbarwne, srebro cechowane; 7,7 x 21,5 x 21,5 cm;
cecha probiercza na kołnierzu słabo czytelna.

MOSER

611
Wazonik szklany szkło zielone; wys. 14 cm;

612
Zestaw szkieł - dobierany w składzie:
- cukiernica z pokrywką: szkło prasowane; wys. całk. 10,5 cm;