24 września 2019

wystawa przedaukcyjna:

19.08.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

20.09.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

21.09.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

23.09.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

24.09.2019 (wtorek): 11:00 - 14:00

Aukcja będzie przeprowadzona w dwóch turach!!!!

regulamin aukcji wyprzedażowej

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Malarz nieokreślony

179
Wiejski ogródek olej, tektura; 22 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. E.;

Niezidentyfikowany malarz europejski

180
Snopy na polu, 1931 olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. trudne do odczytania p. d.; [sygnatura] / 1931.

Jan WAŁACH (?)

181
Pejzaż miejski [Lwów?], 1909 olej, tektura; 33 x 25 cm;
sygn. i dat. l. g.: XIX. J. Wałach[?] styczeń 1909.

K. NOSIKOFF

182
Jesienna martwa natura, 1939 olej, sklejka; 45 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Nosikoff / 1939.

P. Albert LAURENS (1870-1934)

183
Dama z parasolką olej, sklejka; 56,2 x x43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. Albert Laurens.

J. TYLICKI, XX W.

184
Motyw wiejski ze słonecznikami olej, tektura; 45 x 65 (w świetle ramy);
sygn. l. d.: Tylicki.

Niezidentyfikowany malarz

185
Anemony w szklanym wazonie olej, deska; 40,5 x 29 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

Stefan CHMIEL (1888 - 1978)

186
Portret mężczyzny olej, płyta pilśniowa HDF; 27 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Chmiel / 73.

Paweł Stefan KALIŃSKI (1892-1948)

187
Studium ogrodu w słońcu, 1943 olej, tektura; 47 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Kaliński / 43.

188
Fragment ogrodu w Busko-Zdroju olej, tektura; 42,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: St. Kaliński / 63;

189
Widok miejski z kościołem olej, tektura; 55 x 48 cm;
sygn. p. d.: Kaliński.

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1904-1990)

190
Widok Capri olej, tektura; 12 x 17 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: E. Dzierżencki.

Henryk SIEDLANOWSKI (1906-1979)

191
Pejzaż z kościołem, 1939 olej, tektura; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: H. SIEDLANOWSKI-1939.

Niezidentyfikowany malarz

192
Rybacy Obraz w typie twórczości Feliksa Wygrzywalskiego
olej, tektura; 36 x 47,5 cm (w świetle oprawy);

Bakr HEILBRON

193
Wazon z kwiatami olej, tektura; 20,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: Bakr / Heilbron.

Niezidentyfikowany malarz

194
Rozmowa o narodzeniu dzieci olej, tektura; 33,5 x 25 cm;
drobne zadrapania malatury.

Niezidentyfikowany malarz

195
Portret damy - pastisz z Antoine Watteau olej, deska; 24,5 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: R. G..

Nieustalony malarz [niemiecki?]

196
Pejzaż z samotną sosną, l. 20 /30 XX w. olej, tektura; 45 x 60 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

WITKOWSKY

197
Portret kobiety olej, tektura; 70 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g. markerem: WITKOWSKY.

198
Drewniany kościółek olej, tektura; 36,5 x 25,5 cm;
napis ołówkiem na odwrocie.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

199
Portret p. Dziewanny Lipkowej olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 30 cm.
W katalogu prac artysty (Warszawa 1969) poz. 189.

Malarz nieokreślony

200
Portret młodej kobiety olej, płótno dublowane; 62 x 47,5 cm.

Malarz nieokreślony

201
Portret młodego mężczyzny olej, płótno; 76 x 58,5 cm.

Malarz nieokreślony

202
Akt kobiecy olej, płótno; 60 x 40 cm.

M. CODDENS

203
Słoneczniki olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: M. Coddens / 1960.

Malarz nieokreślony

204
Orzeł rozdzierający kaczkę olej, płótno; 39 x 45,5 cm.

Malarz nieokreślony

205
Kwiaty olej, płótno; 61,5 x 47,5 cm.

M. DROWOLSKA

206
Portret mężczyzny w stroju góralskim olej, płótno dublowane; 88,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: M. Drowolska;

Zofia FRANECKA

207
Portret starca olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 41,5 cm;
napis p. d.: Zofia Franecka;

C. C. KINNEAR

208
Ptaszki olej, płótno; 20 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: C.C. Kinnear.

F. MACIAŁOWICZ?

209
Gęsiarka olej, płótno; 18 x 29 cm;
napis p. d.: FMaciałowicz.

F. de CRAUZAK

210
Amorek, 1898 olej, płótno; 27 x 21,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: F. de Crauzak 1896.

H. R. KONIGSBRUN

211
Korfu olej, płótno; 99 x 137,5 cm;
sygn. p. d.: Konigsbrun;

P. TACHERZACZEK

212
Kościół Mariacki w Gdańsku olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: P. Tacherzaczek.

213
Pejzaż z wodospadem olej, płótno; 45,4 x 26,5 cm.

Malarz nieokreślony

214
Dziewczyna pod parasolką olej, płótno; 56 x 41,5 cm;
sygn. nieczytelna i dat. p. d.: 1885.

Malarz nieokreślony

215
Scena pod palmą olej, płótno; 48 x 35 cm;
sygn. śr. d. nieczytelna.

216
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855) - według Bitwa pod Somosierrą
olej, płótno; 57 x 84 cm (w świetle oprawy).

Paul FUHRMANN (1893-1952)

217
Jezioro olej, płótno; 61 x 81 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. Lorau Fuhrmand.

Stanisław DOBRZAŃSKI

218
Słoneczniki w wazonie olej, płótno; 70 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Dobrzyński.

A. MOILLER

219
Pejzaż o zachodzie słońca olej, płótno; 49 x 70,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Moiller.

Vernon WILLIAM H. (1820-1909)

220
Pejzaż z jeziorem wśród gór akwarela, papier; 21,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH. Vernon.

Richard OTT

221
Martwa natura ze słonecznikami, 1939 olej, płótno; 40,5 x 26,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. OTT / 1939;

C. FOUWENS

222
Ścieżka pośród drzew olej, płótno; 51 x 40 cm;
sygn. p. d.: C. Fouwens.

Dorota KOZIERADZKA (ur. 1982)

301
Dyptyk współoprawny Odaliska - brat, Odaliska - siostra. 2007/2009
- Odaliska-brat, 2007/2009

302
Para przedstawień architektury Londyńskiej druk artystyczny, papier; 25,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Mads Stage.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

303
Plakat do filmu Michał Strogow kurier carski, 1958 wg powieści Juliusza Verne'a, rez. Eriprando Visconti;
offset barwny, papier; 84 x 58 cm;

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

304
Plakat: Gerard Depardieu w roli Dantona w filmie Andrzeja Wajdy, 1983 wg własnego rysunku z r. 1982;
offset dwubarwny, papier; 34 x 26 cm;