24 września 2019

wystawa przedaukcyjna:

19.08.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

20.09.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

21.09.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

23.09.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

24.09.2019 (wtorek): 11:00 - 14:00

Aukcja będzie przeprowadzona w dwóch turach!!!!

regulamin aukcji wyprzedażowej

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Christoph WEIGEL (1654-1725)

131
Eques Discipline seu Aquilae Candidae, 1691 akwaforta, akwarela, papier żeberkowy; 16 x 10 cm;
sygn. na płycie u dołu: Chr: Weigel excudit.

Carl LINDEMANN-FROMMEL (1819-1891)

132
Das gewitter (Burza) wg akwareli Alberta Zimmermanna (1808-1888) kamienioryt, papier; 32 x 48 cm.
Z Albumu Króla Ludwika [Bawarskiego].

Johan Martin BERNIGEROTH (1713-1767)

133
Portret Boileau na parnasie (Le portrait de Boileau a porte sur le Parnasse, var la POËSIE SATIRIQUE)", 1746 miedzioryt, akwaforta, papier; 18 x 10 cm;
sygn. i dat. l. d. na płycie: Beringeroth fecit 1746.

Nicolo SCHIAVONETTI (1771-1813)

134
Henrik Hooft Danielsz, burmistrz Amsterdamu, 1792 wg Adriana de Lelie (1755-1820)
mezzotinta, papier; 50 x 36 cm;

Stanisław OSTOJA - CHROSTOWSKI (1897-1947)

135
Ułan, 1934 sygn. ołówkiem l. d.: St. O. Chrostowski.
Na odwrocie oprawy przedwojenna autorska kartka wystawowa, z informacjami ręcznie wpisanymi.

Niezidentyfikowany grafik niemiecki

136
Lange Brücke-Danzig (Długi Most nad Motławą z bramami wodnymi i Żurawiem), lata 20. XX w. akwaforta kolorowana gwaszem, papier; 24 x 31 cm;
sygn. pod płytą: u dołu z prawej nieczytelna sygnatura; z lewej: Lange Brücke-Danzig / Original Radierung,

Ignaz EPPER (1892-1969)

137
Mädchenkopf, 1919 litografia, papier; 33,4 x 22,4 cm;
Pochodzi z czasopisma "Genius" 1919 vol. 1.

Dominicus CUSTOS (1560-1612)

138
Urlich III Wirtemberski miedzioryt, akwaforta, papier; 42 x 29 cm;
u dołu na podstawie kolumn, wpisany odręcznie napis: Urlich der dritte Herzog zu Wirtemberg; niżej nr: 7.

F. B. LORIEUX (przełom XVIII i XIX W., Paryż)

139
A[da]lbert TURSKI, le Sarmate..,ok. 1800 wg rysunku Françoisa BONNEVILLE'A (czynny w Paryżu na przełomie XVIII i XIX w.)
miedzioryt, papier; 21,6 x 13,5 cm;

Karl Heinrich BEICHLING (1803-1876)

140
Campo Vaccino in Rom, 1836 wg obrazu Moritza GESCHEIDTA (czynny w l.30.XIX w.)
litografia, papier; 12 x 14 cm;

141
Ulica w Wenecji (Ansicht einer Strasse in Venedig), 1834 litografia, papier; 18 x 14 cm;
sygn. p. d.: Gest. v. Beichling;

Jewdokin JEGOROW (1832-1891)

142
Wędrowcy akwaforta, papier żeberkowy; 12 x 15 cm na arkuszu 17,5 x 23 cm;
Na odwrocie, ołówkiem: Jewdokin Jegorow.

Herman WEYEN (ok. 1620-1672)

143
Surrexit Chrystus ... akwaforta, papier; 9 x 13,5 cm;
sygn. na płycie: Herman Weyen excudit.

Bogusław MARSCHALL (ur. 1921)

144
Kopernik, 1965 wg Jeremiasa Falcka
drzeworyt, papier; 13 x 9,5 cm na arkuszu 30 x 21 cm;

Jewgenij PUTJATIN (ur. 1852)

145
Dama w kapeluszu, 1884 miedzioryt, papier; 13 x 9,5 cm na arkuszu 22 x 16 cm;
sygn. na płycie l. d.: E. Putjatin (cyrylicą) 18.5 /I. 84.

Stanisław WOJEWÓDZKI (1907-1963)

146
Kompozycja, 1958 drzeworyt, papier; 20 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. pod klockiem p. d.: St. Wojewódzki /1958;

Emmanuel J. N. DE GHENDT (1738-1815)

147
Ricodin-Ricodon (ilustracja do książki) miedzioryt, akwaforta, papier; 14 x 8 cm;
sygn. na płycie p. d.: de Ghendt s.c.;

F. L. D. CIARTRES (1589-po 1644)

148
Mahomet rycina wg Rembrandta Harmenszoona van Rijna
akwaforta, papier żeberkowy; 22 x 18 cm;

Monogramista M. P. S.

149
Wenus i Amor miedzioryt, papier żeberkowy; 8,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: M. P. S.;

Herman WEYEN (ok. 1620-1672)

150
Et cum iniquis reputatus est akwaforta, papier; 9 x 13,5 cm;

Karl DAHL (1869-1942)

151
Stary żuraw w Gdańsku, początek XX w. litografia, papier; 32,5 x 23,5 cm;
sygn. na kamieniu p. d.: K. Dahl /Danzig.

Conrad Caspar RORDORF (1800- 1847)

152
Kościół sw. Marcina w Vevey (Vue de l'Eglise St. Martin a Vevey), ok. 1815 wg rysunku z natury Johanna Jacoba Wetzela (1781-1834)
akwatinta, akwarela, papier czerpany z filigranem: J. Whatman /Turkey Mill; 25 x 34 cm;

Louis Charles RUOTTE (1754-1806)

153
Tobie oddaję ducha mego (In namus Tuas commendo spiritum meum) wg rysunku Huberta
miedzioryt punktowy, papier; 46 x 32 cm;

Włodzimierz KUHN (1875-po 1930)

154
Posiedzenie Ispołkoma, 1919 offset barwny (karta pocztowa), 9 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Włodz. Kuhn /Moskwa 1919.

Franciszek HAYDER (1905-1994)

155
Akt, 1932 - odbitka późniejsza akwaforta, papier; 12 x 15 cm na arkuszu 22 x 26 cm;
sygn. ołówkiem pod płytą p. d.: FHayder,

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

156
Polonia, 1945 drzeworyt, bibułka; 16 x 16 cm na arkuszu 23,5 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Dretler;

157
Sen, lata 50. XX w. drzeworyt barwny, bibułka; 35 x 24 cm (w świetle ramy);
odbitka 5 /10

158
Przekupki, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 16,5 x 21,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St.Dretler-Flin;

159
Samotność monotypia, bibułka; 28 x 21 cm na arkuszu 42 x 32 cm;
sygn. p. d. ołówkiem pod płytą;

Niezidentyfikowany malarz

160
Kaktusy, 1929 litografia, papier; 39,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1929 / BN.

Niezidentyfikowany malarz

161
Ruiny akwaforta, sucha igłą, papier; 20,5 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. nieczytelna;

Ando (Utagawa) HIROSHIGE (1797-1858)

162
Swaty drzeworyt kolorowany, papier; 36 x 23,5 cm (w świetle oprawy).

BORMANN ?

163
Lew abisyński z wrocławskiego ZOO węgiel, karton; 44,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Bormann / d. 18.9.40;

Nieustalony rysownik, Anglia, połowa XIX W.

164
Woolrich the Winner of the Emperors Ascot Race ołówek, karton; 18 x 22 cm;
u dołu: Ilunstrated London News N° 493 Vol. XVIII, June 14 ? ? 1851.

165
Teddington the Winner of the Derby ołówek, karton; 25 x 22 cm;
u dołu: Ilunstrated London News N° 489 Vol. XVIII, May 31 ? ? 1851.

Monogramista N. R.

166
Ruiny zamczyska, 1883 akwarela, papier; 22 x 18,5 cm;
sygn. pośrodku u dołu (zatarte): „N. R. i data "1883".

167
Para portretów w stylu biedermeier pastel, papier; portret mężczyzny: 31,5 x 25,7 cm; portret kobiety: 31,5 x 26 cm.

Niezidentyfikowany malarz

168
Wnętrza historyczne akwarela, papier; 38,5 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. nieczytelna i dat. p. d.: 45.

G. PIASKOWSKI

169
Wiejska chata akwarela, papier; 17 x 27 cm;
sygn. p. d.: G. Piaskowski.

Niezidentyfikowany malarz

170
Motyw z Południa akwarela, papier; 20 x 9,5 cm;
sygn. i opisane pod akwarelą.

Niezidentyfikowany malarz

171
Macierzyństwo pastel, papier; 59,5 x 45 cm (w świetle passe-partout).

Paweł Stefan KALIŃSKI (1892-1948)

172
Tatry - Murań o zachodzie słońca, 1939 akwarela, papier; 32,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy).
sygn. p. d.: Kaliński / 39

Niezidentyfikowany malarz

173
Widok na Wezuwiusz gwasz, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout).

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1835) - według

174
Tatar na koniu akwarela, gwasz, papier; 48 x 40,5 cm (w świetle oprawy).

Malarz nieokreślony

175
Kościół Św. Barbary w Krakowie akwarela, papier; 20 x 16 cm;
sygn. p. d. - nieczytelna.

Oswald GETTE (1872-1941)

176
Pejzaż wiejski pastel, papier; 48 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Oswald Gette.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

177
Lato akwarela, karton; 32,5 x 50 cm;
na odwrocie ołówkowe szkice do kompozycji.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

178
Odpoczynek, 1932 akwarela, kartonie naklejonym na tekturę; 23 x 31 cm;
sygn. pośrodku: Leonard Pękalski 32.