Władysław KLEJN (1871- po 1925)

1
Wawel - drzeworyt z „Tygodnika Ilustrowanego” (1889, nr 347) Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915) - wg drzeworyt klockowy na papierze
Cena wywoławcza 1 500 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

2
Scena wiejska akwarela, papier, 26,5 x 20,5 cm; sygn. p. d.: S. WITKIEWICZ
Cena wywoławcza 18 500 zł

3
Sanie góralskie na górskiej drodze gwasz, tusz, karton jasnobrązowy, 27,7 x 19 cm; sygn. p. d.: S. Witkiewicz
Cena wywoławcza 18 500 zł

4
Przed kaplicą Biruty w Połądze akwarela, gwasz, papier, 20 x 19 cm; na odwrocie napis tuszem
Cena wywoławcza 18 500 zł

5
Wawel, 1889 gwasz, tusz, tektura jasnobrązowa, 27 x 19,5 cm; sygn. l. d.: S. Witkiewicz
Cena wywoławcza 24 500 zł

6
Morskie Oko olej, płótno, 20,5 x 24,7 cm; na odwrocie p. d.: sygn. S. Witkiewicz (ołówkiem)
Cena wywoławcza 27 000 zł

Tadeusz WAŃSKI (1894-1959)

101
Gdańsk - Stare Miasto - Długa 14-15 fotografia czarno-biała, papier, 29 x 18,7 cm; na odwrocie pieczątka autorska
Cena wywoławcza 800 zł

Tadeusz WAŃSKI (1894-1959)

102
Gdańsk - Długi Targ 7 fotografia, czarno-biała, brom, papier, 18,5 x 29,5 cm; na odwrocie pieczątka autorska
Cena wywoławcza 800 zł

Pierre TAIRRAZ (1933-2000)

103
Chamonix - widok na Mont-Blanc fotografia, czarno-biała, brom, papier, 50,5 x 30 cm,
Cena wywoławcza 500 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

104
Akt fotografia czarno-biała, brom, papier, 38 x 28 cm (w świetle oprawy) sygn. p. d.: Dorys.
Cena wywoławcza 3 600 zł

105
Akt fotografia czarno-biała, brom, papier, 39 x 28 cm (w świetle oprawy) sygn. l. d.: Dorys.
Cena wywoławcza 3 600 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

106
Postać świętej - fragment dekoracji sztukatorskiej w kościele śś. Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie; fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturze
Cena wywoławcza 700 zł

Georg BRAUN (1541-1622) i Frans HOGENBERG

107
Arkusz z Civitates Orbis Terrarum" wydanego w 1617 roku w Kolonii Budowa kopalni w okolicach Mediolanu
Cena wywoławcza 1 800 zł

108
Akt z palmami - Wenus [z teki „Drzeworyt drzeworyt, bibuła, 15,8 x 20,7 cm (wymiar odbitki), 22,7 x 34,9 cm (wymiar bibuły); sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 400 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

109
Pejzaż zimowy litografia, papier, 42 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: T. Waśkowski
Cena wywoławcza 1 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

110
Brama Krakowska w Lublinie autolitografia barwna, papier, 44,9 x 30,2 cm (odcisk); sygn. p. d.: LWyczół
Cena wywoławcza 5 000 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

111
Adrienne - profil duży, ok. 1925 akwaforta, papier, 28,9 x 20,6 cm (odcisk płyty); sygn. l. d.: KB (stempel), na płycie p. d.: KB (w lustrzanym odbiciu);
Cena wywoławcza 2 300 zł

112
Wenecja, Ospedale - Scuola di S. Marco [z teki „Drzeworyty”], 1925 drzeworyt, bibuła, 19,6 x 27,5 cm (wymiar odbitki), sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
Cena wywoławcza 1 400 zł

Artysta nierozpoznany, XX w.

113
Alegoryczne i rzeczywiste przedstawienia zwyczajnych i nadzwyczajnych wydarzeń wojennych; litografia barwna, papier, 47 x 62 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 2 000 zł

SEEMANN, XX w.

114
Studium twarzy brodatego mężczyzny oraz rąk, 1922 sangwina, ołówek, papier, 49,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 200 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

115
Portret Tymona Niesiołowskiego ołówek, papier, 12,6 x 7,9 cm; sygn. p. d.: JanWodyński / 1957; napis l. d.: TYMON
Cena wywoławcza 800 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

116
Głowa żołnierza, po 1945 ołówek, akwarela, papier, 39,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy).; sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski
Cena wywoławcza 700 zł

Otto AXER (1906-1983)

117
Studia aktów siedem rysunków przedstawiających akty kobiet (6 prac) oraz aktu męskiego;
Cena wywoławcza 5 000 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

118
Kozak z koniem piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 27,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy).;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

119
Studium głowy Marii ołówek, papier, 34 x 27 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Żur
Cena wywoławcza 1 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

120
Szkice postaci, ok. 1885 piórko, atrament fioletowy, papier, 27 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895 - 1968)

201
Widok kościoła akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 17 x 16 cm;
Cena wywoławcza 1 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

202
Kościół w miasteczku akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 18 x 24 cm;
Cena wywoławcza 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

203
Kościół akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 20,5 x 15 cm;
Cena wywoławcza 2 200 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

204
Widok Placu Zamkowy w Warszawie akwarela, gwasz, papier, 25 x 34,5 cm; sygn. l. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza 2 800 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

205
Sieci akwarela, papier, 30 x 42,3 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St Kopystyński (ołówkiem);
Cena wywoławcza 1 900 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

206
Dworek gwasz, taktura, 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy), sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA/ - ACEDAŃSKA, l. d.: KRZEMIENIEC
Cena wywoławcza 1 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)

207
Wędrowcy, ok. 1935 akwarela, papier, 31 x 59 cm; Katalog: Zofia Stryjeńska. 1891 - 1976.
Cena wywoławcza 47 000 zł

208
Ceramika, po 1945 gwasz, papier, 90,5 x 69 cm; sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 26 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

209
Most Dębnicki w Krakowie akwarela, papier, 27,5 x 38 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Pronaszko;
Cena wywoławcza 15 000 zł

Wacław ZAWADOWSKI- ZAWADO (1891-1982)

210
Pejzaż prowansalski akwarela, papier, 30,8 x 40 cm; sygn. p. d.: Zawado.
Cena wywoławcza 3 800 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

211
Leda z łabędziem - szkic akwarela, papier, 21 x 34 cm; Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie
Cena wywoławcza 19 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

212
Hucułka pastel, tektura, 85 x 55 cm sygn. l. d.: LWyczółkowski/ 1899.
Cena wywoławcza 28 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

213
Portret kobiety - Helena Mond, 1937 pastel, papier, 100 x 70 cm; sygn. l. g.: W. Wodzinowski/ 1937
Cena wywoławcza 17 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

214
Dziewczyna z różą pastel, papier, 60 x 46,5 cm; sygn. wzdłuż prawej krawędzi: T. Axentowicz;
Cena wywoławcza 35 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

215
Portret konny Jana Czermińskiego herbu Cholewa, 1944 ołówek, kredki, gwasz, papier, 68 x 48 cm;
Cena wywoławcza 4 200 zł

Karol KOSSAK (1895 - 1975)

216
Konna przejażdżka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 50 x 81 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

217
Scena batalistyczna, ok. 1835 piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier, 24 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 64 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

218
Portret kobiety pastel, papier, 98 x 70 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza 48 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

219
Portret Zofii Jahoda-Broniewskiej pastel, papier, 63,5 x 48 cm; sygn. i opis p. d.
Cena wywoławcza 30 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

220
Portret Antoniego Górskiego, 1918 olej, tektura, 72 x 102 cm; sygn. p. g.: J. Malczewski; l. g. datowany: 1918
Cena wywoławcza 155 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

221
Elenai olej, tektura, 33 x 43 cm; sygn. l. g. Wlastimil Hofman / 1929,
Cena wywoławcza 13 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

222
Kobieta z kogutem, 1922 olej, tektura, 66,7 x 90 cm; sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1922
Cena wywoławcza 17 500 zł