Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

1
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz.;
36 x 29 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Lawrence ALMA-TADEMA (1836-1912) - według

2
Portret Ignacego Jana Paderewskiego litografia, papier; 32 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
u dołu pośrodku podpis Ignacego Jana Paderewskiego: IJPaderewski (ołówkiem)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Artur GROTTGER (1837-1867) - według

3
Polonia - 9 heliograwiur heliograwiura, papier naklejony na karton; 22 x 26,5 cm (wymiar arkusza w pionie lub w poziomie), 32 x 47 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Władysław Aleksander MALECKI (1836-1900)

4
Pejzaż, 1875 ołówek, gwasz, papier jasnobrązowy; 14 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. W. M. 75.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

5
Autoportret tusz, papier; 42 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

1001
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie LXXV. Księga jubileuszowa 64 tablice w rotograwiurze z malarstwem polskim przełożone bibułkami z opisem, każda bibułka posiada znak wodny TZSP, 34 x 27 cm; Warszawa 1936.
estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885), Antoni MALCZEWSKI

1002
Marja Powieść ukraińska. Z dwunastu miedziorytami i pięciu drzeworytami kompozycji A. Zaleskiego. Nakład Księgarni J. K. Żupańskiego.
34 x 28 cm; Poznań 1867;
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Józef WEYSSENHOFF (1860-1932), Henryk WEYSSENHOFF (1859-1922)

1003
Soból i panna Cykl myśliwski. Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi rysunkami Henryka Weyssenhoffa.
30x24 cm; Warszawa-Lublin-Łódź-Kraków-Nowy York 1913 Druk Anczyca i Ski.;
estymacja: 1 600 - 2 400 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1890-1970), Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

1004
Józef Piłsudski na Syberji. 8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jewgienij Matwiejewicz SIDORKIN (1930-1982)

1005
Nowy naczelnik, 1974-1978 litografia, papier; 44 x 45 (wymiar kompozycji), 52 x 63 (wymiar arkusz);
sygn.. p. d.: ...
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wiktor Zbigniew LANGNER (1906-1985)

1006
Tancerze litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.: W. LANGNER / DROGIEMU JARKOWI NA DOWÓD TAK MIŁO
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Odilon REDON (1840-1916)

1007
Upadły anioł Druk artystyczny, papier; 24,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: ODILON REDON (na płycie);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
Miłosny uścisk długopis, akwarela, papier; 36 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Jan PESKÉ (1870-1949)

102
Pejzaż z południa Francji ołówek, pastel, akwarela, papier; 47 x 63 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Peské.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

103
Przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900 ?-1981)

104
Nagonka, 1932 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M SZCZERBIŃSKI 1932;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

105
Kwiaty w wazonie akwarela, papier; 60 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

Leokadia OSTROWSKA (1875-1952)

106
Tulipany w szklanym wazonie pastel, papier; 35 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: L. Ostrowska.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

107
Pejzaż zimowy, ok. 1930 akwarela, gwasz, papier; 33 x 48 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

108
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

109
Róże i aniołek akwarela, papier; 45 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teod. Grott.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

110
Góralska dziewczynka pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy; 68 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: St. Górski.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

111
Mężczyzna w kapeluszu akwarela, papier; 51 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jFałat.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 14 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

112
Róże żółte - Żółte róże i porcelanowe puzderko, ok. 1933 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi po środku: a. karpiński;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

113
Mimozy pastel, papier szary; 31,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

114
Mimoza - Mimozy i ceramiczna miseczka olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a. karpiński;
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

115
Kwiaty w wazonie, 1980 olej, tektura; 65 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

116
W domowym zaciszu, 1896 olej, płótno; 55,5 x 74,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: P. Sewe: Böhmowi / Win. Wodzinowski / 1896.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

117
sygn. p.d.: WBakałowicz
estymacja: 12 000 - 18 000 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

118
Dziewczyna, 1899 olej, płótno dublowane; 59,5 x 48 cm (owal);
sygn. i dat. p. d.: Fr. Żmurko / 1899
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

119
Gorgona - szkic, 1916 olej, deska; 36 x 26,5 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewego boku u dołu: J. Malczewski / 1916;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

120
Kobieta z papierosem olej, płótno; 71 x 55 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

121
Akt leżącej kobiety olej, płótno; 64,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Tymon.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 50 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

122
Zachód słońca olej, tektura fakturowana; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 28 000 - 35 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

123
Widok na Bielany pod Krakowem olej, płyta; 36 x 42 cm; sygn. p. d.: StKamocki;
na odwrocie nalepka z odręcznym, autorskim opisem pracy.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

124
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
Cena oferowana 80 000 zł

Konrad KRZYŻANOWSKI (1872-1922)

125
Para pejzaży - studia olej, papier; 16 x 19,2 cm (każda z prac).
Według tradycji prace pochodzą ze spuścizny po artyście.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

126
Widok na Bosfor olej, tektura; 16 x 26 cm; sygn. p. d.: I. Trusz;
na odwrocie opisany ręką artysty (?): WIDOK na Bosfor.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

127
Dom w zieleni, 1908-1909 olej, deska; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1908-1909.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Chrystian BRESLAUER (1802-1882) przypisywany

128
Pejzaż olej, tektura; 25,5 x 39 cm.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

129
Ojcowska Dolina olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan KONARSKI (XIX/XX w.)

130
Jadą wozy olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
estymacja: 70 000 - 85 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

131
Okopy nad Nidą, 1910 olej, tektura; 24,5 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu ręką artysty: Wojciech Kossak / 1910 Okopy nad Nidą (słabo czytelnie);
estymacja: 7 000 - 9 500 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

132
Nad zatoką, 1928 gwasz, kredka, ołówek, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1928;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

133
Zwiad kawaleryjski, 1917 olej, deska; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1917;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Malarz nieokreślony, 1. poł XIX w.

134
Leopold Reichsgraf von Gaschin, 1848 olej, płótno dublowane; 103 x 78,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis: XII / Leopold Reichsgraf von Gaschin / Freiherr von & zu Rosenberg, / Besitzer der Herrsch
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jean Marie Auguste JUGELET (1805-1875)

135
Wejście do portu olej, płótno; 55 x 82 cm;
sygn. p. d.: A. Jugelet.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Alexander Bernhard HOFFMANN (1895-1967)

136
Kuszenie Odysa olej, płótno; 100 x 171 cm;
na odwrocie napis: Alex. Bernhard Hoffmann / Breslau - Taschenstr. 13/15.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł