Erdmann SCHULTZ (1810-1841)

137
Martwa natura z pąkami róż i winogronami, 1834 olej, płótno dublowane; 95 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erdm : Schultz. pinx / 1834 (praca po dawnej konserwacji).
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Edward AŁASZEWSKI (1908-1983)

1101
Generał Wieniawa Długoszowski - karykatura akwarela, piórko, tusz, papier; 24,5 x 16 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.A 33;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Leif RYDENG (1913-1975)

1102
Gęsi akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tusz, piórko, papier; 21,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn.. l. d.: Leif Rydeng, opisana p. d.: ... - (ołówkiem, przysłonię
estymacja: 900 - 1 200 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1103
Do Gejszy - ilustracja fraszki, 1965 długopis, akwarela, papier; 35,5 x 28,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: majaberezowska / 65 niżej dopisane: 1414;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Zofia ROSIŃSKA-DZIURZYŃSKA (1901-1979)

1104
Przyjaciele, 1920 pastel, papier żeberkowy; 61 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1929 Z. Rosińska Dziurzyńska (słabo czytelnie).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

1105
Projekt dekoracji sali Ligii Narodów w Genewie - sala nr 8 oraz nr 10 Ołówek, akwarela, papier; 41,5 x 56,5 cm (wymiar każdego z arkuszy w świetle oprawy);
prace opisane 1. LIGA NARODÓW W GENEWIE / SALA POSIEDZEŃ / N 8 (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Czesław KIEŁBIŃSKI (1908-1992)

1106
Malwy akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 35 x 27 cm;
sygn. p. d.: CzesKieł - (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1107
Przed Kościołem w Modlnicy akwarela, tektura jasnobrązowa; 46,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Józef MĄCZYŃSKI (1871-1957)

1108
Para akwarel - Motyw architektoniczny oraz Pejzaż, 1933 akwarela, tektura;100 x 41 cm;(każda)
w lewym górnym rogu dedykacja: p. Z. Nowakowskiemu / Mączyński 27 XII 33.(piórem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

1109
Góralka olej, tektura; 56 x 73 cm;
sygn. l. d.: LMisky.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1110
Motyw podgórski ze stogiem olej, tektura; 39 x 47 cm;
sygn. p. d.: ... (zatarta).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

1111
Kościół Św. Krzyża w Krakowie, 1957 olej, tektura; 61,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Carl WIEDERHOLD (1863-1961)

1112
Skraj lasu, 1939 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. u dołu: C. Wiederhold 39.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Franciszek Roman RUTKOWSKI (1892-1940)

1113
Z nad Bystrzycy Nadwórniańskiej, 1915 olej, tektura; 16 x 22,5 cm
sygn.. i dat. p. g.: Fr. Rn Rutkowski / 1915.;
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

1114
Targ w miasteczku olej, tektura; 24,3 x 30,3 cm;
sygn. p. d.: Krcha.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1115
Spacer gondolą, 1925 olej, tektura; 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Fr. Rom. Rutkowski / Venezia 1925.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Zbigniew SUCHODOLSKI (1911-?)

1116
Pejzaż górski olej, sklejka; 31 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Suchodolski oraz sygn. p. d.: Z. SUCHODOLSKI;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

1117
Pejzaż zimowy, 1929 olej, sklejka; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: MNiżyński 1929.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stanisława CHUDOBIANKA (1908-?)

1118
Kwitnące jabłonie olej, sklejka; 40 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Chudobianka (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Mania MAVRO (1889-1969)

1119
Pejzaż prowansalski olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 37 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MMavro;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

M. MICHAIŁOW, XX w.

1120
Na targu olej, płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: M. Michaiłow
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Berta DORPH (1875-1960)

1121
Macierzyństwo, 1903 olej, deska; 16,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: BERTHA DORPH / 1903.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Maksymilian FEUERING (1896-1985)

1122
Kwiaty w wazonie, ok. 1980 olej, płyta; 50,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: FEUERRING.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Jacob MEYER (1895-1971)

1123
Motyw z Makt, ok. 1928 olej, sklejka; 41,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: JACOB MEYER, dat. l. d.: 1928 (?);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

1124
Leśna dróżka, 1954 olej, płótno naklejone na sklejkę; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. CHOREMBALSKI / 1954;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, k. XIX / pocz. XX w.

1125
Sielski pejzaż olej, płótno naklejone na sklejkę; 13,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d. … [inicjałem] (nieczytelne).
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

WYSZKOWSKI, XX W.

1126
Łodzie na brzegu, 1935 olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wyszkowski 1935 / Jastarnia.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

1127
Hucułka w zimowym pejzażu, 1906 olej, płótno naklejone na tekturę; 66 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Heimroth. Paryż. 906.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

EDMOND, XX w.

1128
Wiejskie zabudowania, 1918 olej, płótno; 34 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Edmond 18.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

1129
Pejzaż z Lectoure olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d.: Marek;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Malarz nieokreślony

1130
Wierzby nad mokradłem olej, płótno; 45,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Tu… (słabo czytelnie, czerwienią).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Alexander REICH-STAFFELSTEIN (1878-1952)

1131
Morze olej, płótno; 54,5 x 79 cm;
sygn. p. d.: Prof. A. Reich Staffelstein.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

1132
Sień Saska na Wawelu olej, płótno; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

1133
Przed wiejską chatą olej, płótno; 54,5 x 66,5 cm;
sygn. l. d.: Błażej Iwanowski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Monogramista Em. H. - Malarz Duński (?), XIX

1134
Słoneczny dzień, 1856 olej, karton; 18 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Em.H / 56;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

1135
Krowy na brzegu jeziora olej, płótno; 29,5 x 47 cm;
sygn.. i dat. p. d.: … (zatarta).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ernest Higgins RIGG (1868-1947)

1136
Na wiejskiej dróżce olej, płótno; 51 x 76 cm;
sygn. l. d.: ERNEST HIGGINS (zatarte).
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Władysław KRZYŻANOWSKI (1889-1973)

1137
Martwa natura, ok. 1968 olej, płótno; 61 x 81 cm;
sygn. p. d.: WŁ Krzyżanowski;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Maria GIŻBERT-STUDNICKA (1868-1955)

1138
Kobieta w oknie olej, płótno, tektura; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Giżbert.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)

1139
Zachód słońca nad jeziorem olej, płótno; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Lorenz-Murowana.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

1141
Chłopiec olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: F.S. ... - (słabo czytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 600 zł

Autor Nieokreślony, XIX w. / pocz. XX w.

1142
Portret zbiorowy - Chińczycy (?) gwasz, płótno; 252 x 149 cm;
przed konserwacją
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Piotr WALIGÓRA (1909-1968)

201
Narciarz - zwycięzca, 1952 drewno jesionowe?; wys. 34,5 cm, szer. 15 cm, głęb. 12,5 cm.
Polska, Zakopane, 1952
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

202
Madonna Immaculata drewno lipowe, polichromowane; wys. 54 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 25 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

203
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe, polichromowane; wys. 77 cm, szer. ca 22 cm, głęb. ca 17 cm.
Małopolska, Kraków?; XV w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Antoine BOFILL (1875-1925)

204
Uliczny grajek brąz, odlew polerowany; wys. 40,5 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 13,5 cm.
Hiszpania, Barcelona; odlew Francja, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

205
Para zakochanych brąz patynowany, czarny marmur; wys. 35 cm, szer. 41 cm, głęb. 19,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

C. CUMBERWORTH (1811-1852), Odlewnia - A. DAUBRÉE (1817-1885)

206
Postrzyżyny brąz patynowany; marmur; wys. 39 cm, szer. 36 cm, głęb. 28 cm.
Francja, Nancy, odlew po poł. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł