1811
Laska z głowami koni trzcina, lakier, kość, srebro?; wys. 95 cm, rączka 8,5 x 3,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?: pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1812
Kadzielnica z pokrywką brąz, emalia komórkowa; wys. 24,5 cm, szer. 22,8 cm, głęb. 15,3 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Odlewnia żeliwa i brązu KUSA, Ural

1813
Wazon secesyjny z figurą kobiety brąz, czarna patyna; wys. 30 cm, szer. 25 cm, głęb. 21,5 cm.
Rosja, Południowy Ural, Kusa (w pobliżu drugiej odlewni Kasli); pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1814
Korona brąz, patyna; wys. 25 cm, średnica ca 22 cm, obręczy ca 20,6 cm.
Afryka?; XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1815
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie tempera na desce, mosiądz, tkanina, drewno złocone; 22,5 x 18 x 2 cm; kiot - drewno sosnowe, orzech, szkło; 28,3 x 24,3 x 7 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

1816
Ikona - Archanioł Michał - jako Jeździec Apokalipsy tempera na desce; 22 x 17,5 x 2 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1817
Ikona - Święty Mikołaj, w okładzie tempera na desce z dwiema szpongami grążonymi w sztorcach, blacha mosiężna srebrzona i złocona; 31 x 23 x 4 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1818
Ikona - z obrazem Matki Boskiej Kazańskiej na piersiach orła carskiego tempera na desce z 1 szpongą; 27,3 x 21,5 x 3 cm.
Rosja, 1883
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1819
Torba namiotowa Yomud wełna na osnowie wełnianej; 78 x 134 cm.
Azja Centralna, Turkmenistan, lata 30-40. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1820
Kilim z motywem ptaków wełna na osnowie bawełnianej; 182 x 125 cm.
Turcja; 2 tercja XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1821
Lambrekin aksamit strzyżony, nić metalowa, haft, nić bawełniana; taśma pasmanteryjna; podszycie płócienne; 81,5 x 160 cm.
Europa Środkowa, Rosja?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1822
Kilim z motywami kwiatowymi wełna na osnowie lnianej; 67,5 x 139 cm.
Polska, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1823
Kilim we wzory geometryczne wełna na osnowie lnianej; 140 x 190 cm.
Polska, lata 60. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Ferdinando de LUCA (czynny XIX/XX w.) P. UCCELLO NAPOLI

1824
Lampa elektryczna z figurą kobiety brąz, marmur, szkło szlifowane, matowane; wys. 72 cm, podstawa 16 x 16 cm.
Włochy, Neapol, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

1825
Żyrandol 9-świecowy, elektryczny mosiądz polerowany, szkło kryształowe; wys. ca 70 cm, średnica ca 50 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1826
Półka - wieszak z rzeźbioną dekoracją orzech, 24 x 124,5 x 20,5 cm, ok. 1900 r.
Polska Południowo-wschodnia (?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

901
Biurko w stylu art déco przyścienne, o asymetrycznej budowie, fornirowane orzechem; 77 x 120 x 59 cm;
Polska, pocz. 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

902
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowym z odkładanymi klapami, fornirowany palisandrem i różą; 110 x 64 x 73, złożony 71 x 64 cm;
Europa Środkowa lub Północna, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 500 zł

903
Stół w stylu Ludwika Filipa z okrągłym blatem, mahoniowy; śr. 110 cm, wys. 76 cm;
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

904
Kanapa w stylu późnego biedermeier tapicerowana, ozdobiona podrzeźbianymi liśćmi i rocailami, mahoniowa; 111,5 x 230,5 x 65 cm;
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

905
Zestaw mebli do jadalni w stylu klasycyzmu angielskiego złożony z rozkładanego stołu i 14 krzeseł; stół: wys. 78 cm, blat (złożony) 103 x 266 cm, krzesła: 97 x 50,5 x 46 cm;
pocz. XX w., Europa Zachodnia.
estymacja: 20 000 - 30 000 zł

1901
Szafa w stylu secesji geometrycznej przeszklona, mahoniowa;
205,5 x 137 x 59 cm; Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1902
Lustro wiszące w stylu eklektycznym prostokątne, mahoniowe; 190 x 94,5 x 16 cm;
Polska, koniec XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

1903
Szafeczka biblioteczna - regał neostylowy mahoniowy;127 x 66 x 23 cm;
Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł