Edward HARTWIG (1909-2003)
Nr katalogowy1
Wycieczka, l. 50. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier; 29 x 23 cm;
na odwrocie pieczątka ZAiKS, sygn.: EH,
oraz datacja ołówkiem: lata 50.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
1 900 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Nr katalogowy2
Dzieła malarskie, Bydgoszcz 1925
tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.,105 rysunków w tekście
i 86 rotograwiur na osobnych tablicach
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
2 800 zł
Józef BRANDT (1841-1915)
Nr katalogowy3
Studia postaci do kompozycji historycznych
ołówek, papier; 32 x 19 cm (w świetle passe-partout, każda praca);
Według tradycji prace pochodzą ze spuścizny po artyście,
ze zbiorów jego córki.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
ze zbiorów jego córki.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy4
Śpiąca Maria Malczewska
ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
2 200 zł
Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Nr katalogowy1001
Życie i dzieło
Druk wykonano w tłoczni artystycznej "Grafika"
Stanisława Turskiego w Wilnie, 1939 r.,
w ilości 1000 egzemplarzy
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
w ilości 1000 egzemplarzy
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Wacław WĄSOWICZ (1891-1943)
Nr katalogowy1003
Koń z wózkiem
drzeworyt, papier; 17,5 x 19 cm (odcisk klocka),
20 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Józef MEHOFFER (1868-1946)
Nr katalogowy1005
Sztuka Polska - okładka, 1903
litografia barwna, papier; 37,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. w kompozycji, na kamieniu: JÓZEF MEHOFFER / 1903;
estymacja: 600 - 800 zł
estymacja: 600 - 800 zł
500 zł
Ludwik MISKY (1884-1938)
Nr katalogowy1007
Akrobaci, l. 20 XX w.
akwaforta, papier; 19,8 x 7,5 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
800 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy101
Łodzie w porcie Concarneau
akwarela , papier, 30 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: TeoGrott
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
sygn. l. d: TeoGrott
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy102
Postać na koniu - studium
tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem,
pędzel, papier; 24 x 31 cm;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
pędzel, papier; 24 x 31 cm;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 600 zł
Władysław JAROCKI (1879-1965)
Nr katalogowy103
Huculi, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
70 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki / 1921;
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)
Nr katalogowy104
Scena historyczna, 1906
gwasz, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Włodzimierz Tetmajer / 1906
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
5 600 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Nr katalogowy105
Pejzaż z okolic Olszanki, ok. 1920
akwarela, papier; 31,7 x 46,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d.: JÓZEF RAPACKI / OLSZANKA
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy107
Pejzaż zimowy z Polesia, 1910
akwarela, gwasz, karton; 20,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie / 1910;
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
30 000 zł
Franciszek MOLLO (1897 -?)
Nr katalogowy108
Kwitnący ogród
olej, tektura, 47,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Franciszek Mollo
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: Franciszek Mollo
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Nr katalogowy112
Wieczór w Kairze
olej, tektura; 51 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. l. d.: A. Laszenko;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Jan MAŁACHOWSKI (1886-1917)
Nr katalogowy115
Krajobraz, 1913
olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAN : MAŁACHOWSKI : 13;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Stanisław DĘBICKI (1866-1924)
Nr katalogowy117
Przy ognisku
olej, płótno; 75,5 x 95 cm (wymiar w owalu);
na odwrocie na płótnie napis
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
na odwrocie na płótnie napis
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Nr katalogowy119
Wiosna
olej, tektura; 16 x 22 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI;
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
110 000 zł
Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Nr katalogowy120
Na przedmieściu, 1936
olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Przebindowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: Przebindowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Nr katalogowy121
Dworek szlachecki
olej, papier; 15,5 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 700 zł
Emmanuel FRIES (1778-1850) - przypisywany
Nr katalogowy129
Pejzaż o zmierzchu ze sztafażem
olej, papier naklejony na płótno z krajkami; 51,5 x 67,5 cm
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Jan Miense MOLENAER (1603/10-1668)
Nr katalogowy131
Scena rodzajowa z alchemikiem i sztukmistrzem
olej, deska parkietowana;
79 x 120 cm
estymacja: 65 000 - 85 000 zł
79 x 120 cm
estymacja: 65 000 - 85 000 zł
49 000 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy1101
Kwiaty (róże bordo), 1910
akwarela, tektura; 47 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Teodor. Grott 910;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
B. SAPIERSKI, XIX/XX w.
Nr katalogowy1103
Mimozy w wazonie
pastel, papier; 61 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. SAPIERSKI
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
sygn. l. d.: B. SAPIERSKI
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 000 zł