Zinowij TOŁKACZEW (1903-1977)

1
Majdanek Kraków, 1945, teka 28 prac wykonanych
przez żołnierza-artystę w 1944 roku,
zaraz po wyzwoleniu obozu na Majdanku. 36 x 26 cm;
Cena wywoławcza. 700 zł

Jan Fra ANGELICO - według

2
Bóg - człowiek Luigi SALOMONE - litograf
Rzym, Papieski Instytut Biblijny, 1914.
Komplet 33 ilustracji, w tym 11 barwnych litografii
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 700 zł

Władysław BANDURSKI, biskup

3
Jadwiga święta królowa na polskim tronie Opowieść dziejowa w trzech tomach.
Kolorowe ryciny według obrazów
Piotra STACHIEWICZA.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Henryk PIĄTKOWSKI, Henryk DOBRZYCKI

4
Andriolli w sztuce i życiu społecznym Warszawa 1904. Nakł. H. Dobrzyckiego;
25 tablic całostronicowych, wydanych na
oddzielnych kartach oraz 278 ilustracji w tekście.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Antoni POTOCKI (1867-1939)

5
Grottger Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni
H. Altenberga; E. Wende i Spółka.,
252 reprodukcje na osobnych tablicach.
Cena wywoławcza. 500 zł

Cyprian Kamil NORWID (1821-1883)

6
Dzieła Cyprjana Norwida Warszawa 1934. 25 x 18 cm,
oprawa wydawnicza, półskórek, grzbiet 6-cio polowy;
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 850 zł

7
ALBUM Malarstwa Polskiego Album de l`art Polonais. Wydawnictwo
M. Arcta. Paris b. r. [1900], 50 barwnych
tablic przedstawiających malarstwo polskie
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Karol KOZŁOWSKI, Władysław MOTTY

8
Wojsko polskie z roku 1830/31 przedstawione w 16 obrazach z dodaniem
krótkiej historyi wojskowości polskiej.
Poznań 1908. 26 x 24 cm;
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Stafan NORBLIN (1892-1952)

9
Polska - Kraj Polowań, oryginał 1925, egzemplarz oferowany k. XX w. druk powielaczowy, podmalowany gwaszem, papier;
105,5 x 64,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji l. d.: SNORBLIN
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Stafan NORBLIN (1892-1952)

10
Polska - Górny Śląsk, oryginał 1925, egzemplarz oferowany k. XX w. druk powielaczowy, podmalowany gwaszem,
papier; 105,5 x 64,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: SNORBLIN
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

11
Dwie nagie kobiety litografia, papier; 38 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie),
Cena wywoławcza. 1 400 zł

S. KATZ (XX w.)

12
Żyd litografia, papier; 59 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d. ołówkiem: S Katz ? (…), l. d.: A. P.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

13
Bolesław Wstydliwy rytował Jan STYFI (1841-1921)
drzeworyt, papier; 37 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie monogram wiązany p. g.: JM
Cena wywoławcza. 600 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

14
Bitwa drzeworyt, papier; 14,5 x 17,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. poniżej kompozycji:
StefanMrożewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

15
Powóz przed dworem akwaforta, papier; 6 x 8,5 cm (odcisk płyty),
7,3 x 9,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

16
Śniadanie rytowane przez Drzeworytnię Warszawską
drzeworyt, papier, 24 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie, p. d.: DRZEW WAR
Cena wywoławcza. 600 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

17
Akty kobiece - 3 szkice dwie prace: piórko, tusz, jedna: ołówek, papier;
ok.: 25,2 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

18
Szepty - szkic, 1918 piórko, tusz, papier; 18,5 x 14,5 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski / 1918 XI
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Anselm FEUERBACH (1829-1880)

19
Dawid z głową Goliata ołówek, gwasz, papier;
59 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogramem wiązanym AF.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Antoni KAMIEŃSKI (1860-1933)

20
Zaduma, 1904 węgiel, papier żeberkowy;
60 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: AKamieński 1904
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

21
Autoportret ołówek, papier; 19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka wystawowa
z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

22
Przed wiejskim kościółkiem, ok. 1908 kredka, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

23
Studium konia w uprzęży ołówek, papier;
13 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

24
Pokłon pasterzy - szkic kompozycji, szkic wiejskiej dziewczyny piórko, tusz, papier;
39,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 900 zł

1001
Album: lubelskie - zbiór 8 litografii z teki litografia, papier; ok. 18,5 x 22 cm (wymiar kompozycji);
opis drukowany poniżej l. d.: Rys. z natury A. Lerue,
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Napoleon ORDA (1807-1883) Maksymilian FAJANS

1002
Zestaw 3 grafik, 1882 1. Wysocice, 20 x 29 cm
2. Miechów 19,5 x 27 cm
3. Gniezno 19,5 x 29,5 cm
Cena wywoławcza. 800 zł

Stanisław ŁUCKIEWICZ (1900-1989)

1003
Syrenka warszawska, 1956 drzeworyt, papier; 21,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis poniżej (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 500 zł

Jan BUKOWSKI (1873­1943)

1004
Figliki sowizdrzalskie litografia barwna, papier;
17 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: J. B.
Cena wywoławcza. 400 zł

Jan BUKOWSKI (1873­1943)

1005
Sokół, 1910 litografia barwna, papier;
24 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: J. B.
Cena wywoławcza. 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1007
Ruiny zamku Tenczyn w Rudnie pod Krakowem, ok. 1903 r. ołówek, papier;
19,3 x 15,6 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jan WAŁACH (1884-1979)

1008
Drzewo drzeworyt, papier; 29,6 x 28,9 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Wałach (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 400 zł

Stefania DYBOSKA (1890-?)

1009
Westminster akwaforta, papier; 28,3 x 18,2 cm (odcisk płyty),
29,8 x 18,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 500 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

1010
Kramy pod arkadami w Bielsko-Białej akwaforta, papier, 22 x 27,3 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: Zakrzewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 400 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Arthur BENDRAT (1872-1914)

1011
Gdańsk litografia barwna, papier,
39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ARTHUR BENDRAT.
Cena wywoławcza. 400 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)

101
Warszawa dawnych lat akwarela, papier; 17 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł Chmieliński
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

102
Chłop - projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 35,2 x 24,7 cm;
liczne adnotacje kostiumologiczne ołówkiem
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

103
Wesele krakowskie akwarela, papier; 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
opis l. d.: K Kosiński
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

104
Stary wiarus i młody żołnierz akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Bagieński
Cena wywoławcza. 3 700 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

105
Maryna, 1903 akwarela, papier; 27,5 x 22,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Leonard Winterowski / 1903?
Cena wywoławcza. 3 400 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

106
Hucułka prowadząca świnię, 1922 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
28,2 x 19 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

107
Dziewczyna z dzbanem pastel, papier; 64,8 x 47,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Górski
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

108
Góralska duma pastel, papier; 48 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Leon DEMBOWSKI (1823-1904)

109
Krajowidok z potokiem górskim, 1889 akwarela, papier; 23,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: L. Dembowski 1889.
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

110
Kościół św. Floriana na Kleparzu w Krakowie piórko, tusz, akwarela, papier;
35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Laszczka
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

111
Pejzaż tatrzański z Poronina, 1910 akwarela, papier; 24 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołowkiem);
Cena wywoławcza. 4 900 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Stanisław KARNIEWSKI (1901-1948)

112
Powrót z pola - krowy akwarela, piórko, tusz, papier, 43 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Karniewski / 935
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Kazimierz MORDASEWICZ (1859-1923)

113
Henryk Sienkiewicz pastel, ołówek, papier brązowy, żeberkowany;
41,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

114
Na plaży w Nicei VI, 1925 akwarela, papier; 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł