Tadeusz DOBROWOLSKI

1
Nowoczesne malarstwo polskie Wrocław-Kraków; wyd. OSSOLINEUM,
1957, 1960, 1964; oprawa współczesna skóra
Cena wywoławcza 1 200 zł

Elwiro Michał ANDRIOLLI, Adam MICKIEWICZ

2
Pan Tadeusz Ilustracje w drzeworycie: 25 tablic, 10 ilustracji
w tekście, 12 inicjałów, 13 finalików; wg rysunków
M. E. Andriollego, sygnowanych i datowanych "1881"
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

3
Heroldya Królestwa Polskiego - patent z 1852 r. rękopiśmienny, kaligrafowany dokument potwierdzający
dziedziczne prawo do tytułu szlacheckiego
Cena wywoławcza 4 000 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Ernest ŁUNIŃSKI

4
Napoleon (Legiony i Księstwo Warszawskie) ilustracje według obrazów, portretów, rzeźb,
rycin, pamiątek itp.;
Warszawa, 1911
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Ferdynand RUSZCZYC

5
Życie i dzieło Księga zbiorowa wydana staraniem Komitetu
uczczenia pamięci Ferdynanda Ruszczyca w Wilnie;
Wilno, 1939
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Juliusz KOSSAK

6
Stanisław Witkiewicz 260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków,
6 faksymiliów kolorowych z akwarel, portrety według
Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Witkiewicza;
Cena wywoławcza 1 700 zł
Cena oferowana 1 400 zł

MATEJKO Jan

7
Ubiory w Polsce 1200-1795 Litografie ręcznie kolorowane akwarelą.
Cena wywoławcza 13 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

8
Trójka koni krakowskich litografia, papier; 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JKossak
Cena wywoławcza 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

9
Portret kobiety litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g.: Jacek Malczewski;
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Jan Piotr NORBLIN DE LA GOURDAINE (1745-1830)

10
Ecce Homo akwaforta, papier; 36,5 x 39,4 cm (w świetle oprawy);
(załamanie arkusza na osi pionowej).
Cena wywoławcza 4 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

11
Stańczyk litografia, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp.1881.
Cena wywoławcza 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

12
Akt, 1922 litografia barwna; 61,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI * 1922;
Cena wywoławcza 3 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

13
Widok na kościół Mariacki litografia, papier; 27,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Adam HOFFMANN (1918-2001)

14
Akt tusz, papier, 20,6 x 14 cm;
sygn. p. d.: A. Hoffmann
Cena wywoławcza 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

15
Akt stojącej kobiety ołówek, papier; 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żur
Cena wywoławcza 1 100 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Giovanni Battista SILVESTRI (1796-1873)

16
Sybilla Delficka, 1843 piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 72,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Giovanni Silvestri cr.dis etradus
/ se dat vero l’anno 1843.
Cena wywoławcza 1 000 zł

17
Sibylla Hellespontica, 1843 piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 73 x 53 cm;
sygn. p. d.: Gio. Silvestri cr. dis e tradeusiet
/ se dal vero 1843/ .
Cena wywoławcza 1 000 zł

18
Wenecja - Ponte Rialto, 1913 ołówek, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 2 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

19
Motyw z Arco San Marco, 1905 ołówek, papier;
18,8 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Maciej BÓBR

20
Mistrzowie grafiki Warszawa 2000r, 26 x 25 cm,
oprawa współczesna skóra
Cena wywoławcza 400 zł
Cena oferowana 380 zł

Barbara BRUS MALINOWSKA

21
Eugeniusz Zak Katalog wystawy, MNW Warszawa 2004r.
30x22 cm, oprawa współczesna skóra
Cena wywoławcza 400 zł
Cena sprzedaży 400 zł

22
Słownik terminologiczny sztuk pięknych pod redakcją Krystyny Kubalskiej-Sulkiewicz,
PWN 1996, 25x18 cm, oprawa współczesna skóra
Cena wywoławcza 400 zł

Maria GOŁĄB

23
Nacht - Samborski Muzeum Narodowe w Poznaniu,
Zachęta w Warszawie, 1999 r.
Cena wywoławcza 400 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

24
Wskrzeszenie Łazarza akwaforta, papier,
17,8 x 16,4 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 300 zł

25
Zestaw 7 prac artystów japońskich Wróble, Gejsza, Wojownik, Mężczyzna na tronie,
Scena walki, Samuraj Hiroshige walczący, Aktor
Cena wywoławcza 2 400 zł

Kathe KOLLWITZ (1867-1945) - według

26
Twarz kobiety, 1916 litografia, papier żeberkowy; 35,9 x 30,6 cm;
napis p. d.: Kathe Kollwitz 1916
Cena wywoławcza 1 200 zł

Artysta nieokreślony

27
Zestaw 3 rysunków papier naklejony na tekturę, ołówek;
ok. 21,5 x 12 cm
Cena wywoławcza 1 200 zł

Bronisław KOPCZYŃSKI (1882-1964)

28
Dawna Warszawa - Zamek Królewski litografia, papier; 38 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: znak artysty (na płycie);
Cena wywoławcza 400 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Miasto akwarela na podrysowaniu ołówkiem, piórko, tusz,
papier; 27 x 36,5 cm;
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

102
Powódź, ok. 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
17,4 x 25 cm; sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);
Cena wywoławcza 1 700 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

103
Wyjazd na polowanie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

104
Górale przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

105
Z wesela krakowskiego gwasz, papier; 33 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 5 400 zł
Cena sprzedaży 5 400 zł

Stanisław Pomian WOLSKI (1859-1894)

106
Powóz przed pałacem, ok. 1890 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
43,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Wolski
Cena wywoławcza 8 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

107
Ułan na koniu, 1916 akwarela, papier; 27 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Kossak / 1916
Cena wywoławcza 20 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

108
Akt kobiety akwarela, kredka, węgiel, papier;
35,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: l. gottlieb.
Cena wywoławcza 11 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

109
Maryla w łodzi na Praterze w Wiedniu 1915 akwarela, papier; 21,8 x 29,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: WW (ołowkiem);
Cena wywoławcza 4 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

CRAMER (XIX w.)

110
Portret młodej kobiety, 1859 pastel, papier; 64 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Cramer / 1859.
Cena wywoławcza 8 000 zł

111
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, ok. 1920 akwarela, papier; 34,6 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 5 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

112
Brama Mostowa w Toruniu akwarela, papier; 51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Serafin
Cena wywoławcza 2 900 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

113
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

114
Clowni akwarela, papier kremowy,
56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wojtkiewicz.../ 1905
Cena wywoławcza 180 000 zł

Marcin SAMLICKI (1878-1945)

115
Uliczka w Sevres olej, płótno, 46 x 56 cm;
sygn. p. d.: Samlicki 923.
Cena wywoławcza 15 000 zł

Anna WEINGRUN-LIEBLICH (1904-?)

116
Pejzaż olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen
Cena wywoławcza 10 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

117
Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Cena wywoławcza 40 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

118
Wrzosowisko, ok. 1960 olej, płótno; 49,5 x 71,5 cm;
sygn. u dołu.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza 6 000 zł

Wacław DAWIDOWSKI (1882-1962)

119
Na brzegu morskim w Jastarni, 1935 olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opis: Jastarnia Bór 935. / W. Dawidowski
Cena wywoławcza 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

120
Plaża w Jastrzębiej Górze, ok. 1925 olej, płótno; 45 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza 19 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł