806
Wisiorek złoty brylant o masie 0.43 ct oraz 3 szt brylantów;
złoto 14 ct , masa całkowita 3.960 g
Cena wywoławcza. 6 400 zł

807
Pierścionek z emalią 29 szt rozet diamentowych oprawionych w srebro,
emalia niebieska, złoto 0.583, masa całkowita 7.760 g
Cena wywoławcza. 7 000 zł

808
Brosza - medalion z przedstawieniem na dwubarwnej muszli,
dodatkowo 36 szt rozet i rautów diamentowych;
złoto pr. 0.560, masa całkowita 16.950 g.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

809
Pierścionek złoty ozdobna kompozycja z kamieni;
złoto 18 ct, masa całkowita 20.220 g
Cena wywoławcza. 7 000 zł

810
Pierścionek z szafirem szafir o masie ok.1.00 ct w otoczeniu 12 szt brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.800 g
Cena wywoławcza. 20 000 zł

811
Bransoletka z ametystem ametyst o wym. 16 x 13 x 9 mm oraz diamenty;
białe i żółte złoto pr. 0.750
Cena wywoławcza. 27 000 zł

812
Sygnet z brylantem brylant o masie ok. 1.25 ct (P1/K-M),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 12.900 g
Cena wywoławcza. 15 000 zł

813
Zegarek kieszonkowy, męski z dewizką i etui srebro złocone, emalia, szkło;
Francja, XIX/XX w.; etui dobierane.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

814
Zegarek kieszonkowy, damski z dewizką i etui złoto 14 K (585), emalia, szkło;
Szwajcaria, XIX/XX w.; etui dobierane.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

815
Zegarek damski, naręczny, LONGINES białe złoto 14 K; diamenty o szlifie
brylantowym okrągłym;
Szwajcaria, firma LONGINES, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

816
Zegarek i barometr podróżny mosiądz złocony, porcelana, szkło;
wys. 10,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 5 cm.
Anglia?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

817
Laska z ukrytym ostrzem drewno, róg, kość, miedź, stal; dł. całk. 89,5 cm;
Indie, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

819
Laska z kości kość, srebro, dł. 81,7 cm;
Europa Zachodnia?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

820
Dzban dekoracyjny kompozycja metali - patynowana i złocona, ceramika;
Niemcy, Bonn, wytwórnia „Royal Bonn”
- Franz Anton Mehlem, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

821
Laska z głową słonia kość słoniowa, palisander; dł. 90 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

822
Zestaw okulistyczny drewno dębowe, mahoń, aksamit, atłas, szkło, metal;
Niemcy, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

823
Zegar kominkowy, szafkowy brąz, mosiądz, stal, szkło;
wys. 47 cm, szer. 25 cm, głęb. 12,5 cm.
Niemcy, XVIII w.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

824
Żardiniera secesyjna cyna ze śladami srebrzenia;
wys. 11 cm, dł. 37 cm, szer. 18 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

825
Stojak choinkowy żeliwo, odlew, ze śladami malatury farbami olejnymi;
wys. 22 cm, podstawa 28,5 x 28,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

826
Monstrancja brąz, blacha mosiężna tłoczona,
złocenie, szkło; wys. 49 cm;
Francja; 1 poł. XX w.;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

827
Para kandelabrów 5-świecowych brąz złocony i patynowany; wys. 63 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

828
Tkanina dekoracyjna wełna, bawełna; 191 x 122 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

829
Zestaw paramentów liturgicznych obrządku rzymsko-katolickiego 1/ Ornat 2/ Kapa
3/ Trzy stuły 4/ Welon;
Polska, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

830
Ikona - Pokłon Trzech Króli tempera na desce; 46 x 37,8 x 3,2 cm.
Rosja? Bałkany?, pod wpływem malarstwa włoskiego;
XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

831
Ikona - Prazdniki tempera na desce, łukowato wygiętej,
35,5 x 31 x 4 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

832
Lampa buduarowa, elektryczna, z figurką pierrota brąz, szkło prasowane, powlekane;
wys. 45 cm, klosz 20 x 20 cm.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Henri FUGÉRE (1872-1944)

833
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurą myśliwego marmur, kompozycja metali srebrzona, szkło
prasowane, marmoryzowane; wys. 63 cm,
Francja 2 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

834
Lampa naftowa brąz, ceramika, mosiądz, szkło; wys. 68 cm;
Niemcy, Berlin, firma Ehrich und Graetz;
wazon - Japonia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

835
Lampa 3-świecowa, elektryczna, w formie łodzi z żeglarzem kompozycja metali srebrzona galwanicznie,
marmur; szkło prasowane, otrawiane; wys. 70 cm;
Francja, pocz. XX w
Cena wywoławcza. 12 000 zł

836
Pistolet kapiszonowy, oficerski, francuski stal, drewno; dł. lufy 18,8 cm,
z wąsem 23,6 cm; dł. całk. 33,5 cm.
Liege, 2 dekada XIX w.
Cena wywoławcza. 5 800 zł

837
Tarcza z herbem Śląska drewno, olej, płótno; 105 x 47 x 13 cm.
dekorum historyczne, XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

838
Manekin z zestawem uzbrojenia zbroja kolcza, misiurka, tarcza typu kałkan,
karwasz stalowy, łuk drewniany,
szabla, kołczan
Cena wywoławcza. 25 000 zł

839
Para kinkietów neoklasycystycznych, w duchu Ludwika XVI, 3-ramiennych, zelektryfikowanych brąz złocony; wys. 46 cm, szer. 33 cm, głęb. 23,5 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

840
Para kinkietów 3-świecowych, elektrycznych brąz, mosiądz polerowany, szkło szlifowane;
wys. ca 62,5 cm, szer. 36 cm, głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

841
Para lamp w typie art-deco, elektrycznych, wiszących, 3-żarówkowych metal niklowany, szkło mleczne;
wys. 70 cm, rozpiętość ramion ca 24 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

842
Zegar kominkowy, szafkowy drewno czernione, brąz, mosiądz, stal, szkło, tkanina;
wys. 42 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 20,8 cm.
Anglia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

843
Żyrandol art deco, elektryczny, 9-świecowy metal niklowany, częściowo matowany;
szkło mleczne; wys. ca 96 cm;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

844
Lustro w stylu biedermeier konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
140 x 79,5 x 5,5 cm.
Europa Środkowa, 1 pol. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

845
Żyrandol 12-ramienny, 12-świecowy brąz złocony, szkło szlifowane;
wys. ca 98 cm, rozpiętość ramion ca 82 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

846
Lampa gabinetowa, podłogowa, elektryczna brąz, mosiądz, szkło prasowane, marmoryzowane,
złocone; wys. 158 cm, średnica klosza 40 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 4 200 zł

847
Brosza z kameą kamea na muszli otoczona pierścieniem
z białej emalii, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 6.650 g
Cena wywoławcza. 300 zł

848
Pierścionek z diamentami 3 szt. rozet diamentowych, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 3.040 g
Cena wywoławcza. 2 000 zł

849
Pierścionek złoty z kameą (relief wypukły na sardonyksie),
złoto pr. 0583, masa całkowita 2.940 g
Cena wywoławcza. 1 000 zł

850
Stojak gabinetowy na zapałki brąz; 11,7 x 12,8 x 11,3 cm.
Węgry, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

851
Stojak choinkowy żeliwo malowane złotą farbą, 24 x 35,5 x 34,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

852
Laska z głową orła brąz, drewno, macica perłowa, mosiądz;
dł. całk. 91 cm, szer. rączki 11,6 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

853
Statyw na zegarek kieszonkowy, w formie delfina marmur, brąz cyzelowany i złocony;
wys. 19, 5 cm, średnica podstawy 8,3 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

854
Naczynie w formie cebrzyka fajans, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 28 cm, szer. 15 cm, średnica wylewu 12,8 cm.
Japonia, okres Meiji, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł