610
Patera dekoracyjna z rocaillami i bukietami Miśnia, koniec XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

611
Komplet przyborów do pisania na biurko, z mozaiką i miniaturami a’la Watteau Miśnia, Meissner Ofen- und Porzellanfabrik
Carl Teichert (zał. 1884), kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

612
Pot-pourri z dekoracją kwiatowo-owocową i puttami Miśnia, lata 60./70. XVIII w. ?
Cena wywoławcza. 12 000 zł

613
Amfora neobarokowa z kompozycjami owocową i kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 32 cm; nie sygnowana;
Berlin lub Francja?, 2- 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

614
Taca porcelanowa neobarokowa, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące
i matowe; wys. 4 cm, 41 x 41 cm;
Miśnia, 1924 - 1934
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

615
Dwa talerze z dekoracją Wiener Rose Wiedeń, manufaktura cesarska, 1794
Cena wywoławcza. 1 400 zł

616
Filiżanka z medalionami portretowymi Fryderyka Augusta II Wettyna i Marii Leopoldyny Anny von Bayern porcelana, kobalt, złocenia błyszczące
i matowe; wys. 13,5 cm (z uchem);
Niemcy, Miśnia, ok. 1835-1850
Cena wywoławcza. 2 700 zł

617
Komplet toaletowy z wiśniowo-szafirową dekoracją geometryczną Biarritz Francja, Badonviller, fajansjernia Teofila Fenela
(zał.1828 przez Nicolasa Fenela),
ok.1900-1905 i 1 ćw. XX w. (puszka)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

618
Bażant Charles Lemanceau, Francja, XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

619
Wazon z dekoracją Imari porcelana kobalt podszkliwne, farby naszkliwne,
złocenia; wys. 19,5 cm, średn. ok.14 cm; nie sygnowany
Chiny, XVIII/XIX w. lub pocz. XIX w.?
Cena wywoławcza. 5 000 zł

620
Para fletów z pokrywami z lwem Fô, z dekoracją w typie dalekowschodnim Holandia, Delft, warsztat „De Grieksche A”,
sygnatura Pietera Adriaensza Kocksa (lata 1701-1703)
XIX w.?
Cena wywoławcza. 8 000 zł

621
Herbatnica szkło malowane, złocone, mosiądz;
wys. 25 cm;
Europa Środkowa, Czechy?, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

622
Wazon szkło dmuchane, wys. 32 cm, szer. wylewu ca 10 cm.
Murano, XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

623
Marynarz na łodzi Katowice, wytwórnia „Steatyt” Zygmunta Buksowicza,
lata 50.-60. XX w.
Cena wywoławcza. 300 zł

624
Zespół 4 wazonów z dekoracją szlakiem winorośli Miśnia, pocz. - 1 połowa XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

625
Pojemnik - rynienka na pióra ( z zespołu przyborów do pisania) Miśnia, poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

701
Para pater Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józefa Frageta, 1896-1915
Cena wywoławcza. 1 500 zł

702
Wazon plater nie cechowany;
wys. 67,5 cm, szer. 34 cm, głęb. 22 cm.
Niemcy?, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

703
Taca prostokątna plater na miedzi cechowany; Warszawa,
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych
Józefa Frageta, 1841
Cena wywoławcza. 2 200 zł

704
Teryna do dań na gorąco plater cechowany;
Sheffield, Dixon and Co, ok. 1850
Cena wywoławcza. 3 000 zł

705
Cukiernica i szczypce do cukru Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józefa Frageta, 3 ćw. XIX w.;
szczypce - 1896-1915
Cena wywoławcza. 1 200 zł

706
Sztućce obiadowe i środka stołu Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józefa Frageta,
lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

707
Żardiniera secesyjna stop cynowy cechowany;
Geislingen, Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik,
ok. 1900
Cena wywoławcza. 4 000 zł

708
Kabaret na kieliszki do jajek dla 6 osób plater cechowany; Anglia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł
Cena oferowana 800 zł

709
Dzban do wina secesyjny plater cechowany; Brema, wytwórnia
Koch und Bergfeld (zał. 1859), sprzedawca
- Bernard Dahmen, ok. 1900
Cena wywoławcza. 4 000 zł

710
Cukiernica - wazka srebro próby 3 cechowane; waga 285 g.
Warszawa, wytwórnia Br. Hempel, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

711
Półmisek srebro cechowane, waga 530 g.
Wrocław, 1816-1822
Cena wywoławcza. 3 800 zł

712
Serwis do herbaty i kawy srebro cechowane, waga 2370 g;
Mediolan, lata 40. XX w.
Cena wywoławcza. 5 400 zł

713
Półmisek do ryby srebro próby 3 cechowane, waga 1706 g.
Wiedeń, wytwórnia Aloisy Augustin, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

714
Cukiernica sarkofagowa srebro cechowane, waga 389 g;
Wrocław, złotnik Lebrecht Fournier, 1834-1839
Cena wywoławcza. 3 000 zł

715
Para świeczników trójświecowych srebro próby 800 cechowane, waga 1544 g.
Hanau, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

716
Patera srebro próby 84 cechowane, waga 817 g.
Warszawa, wytwórnia Jana Pogorzelskiego, 1888
Cena wywoławcza. 6 500 zł

717
Dzbanek do kawy z cukiernicą dwuuszną srebro złocone próby 1, waga 1389 g.
Paryż, Escroignard et Cie, ok. 1904
Cena wywoławcza. 3 900 zł

718
Kosz srebro cechowane, waga 1050 g.
Hanau, wytwórnia Weinranck & Schmidt (1889-?),
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

719
Para talerzy półmiskowych srebro próby 12 cechowane, waga 1779 g.
Warszawa, złotnik Karol Lilpop, lata 20.-30. XIX w.
(przed 1833)
Cena wywoławcza. 12 000 zł

720
Kandelabr 5-świecowy srebro próby 800 cechowane, waga 1199 g.
Niemcy, T.H. Such (sprzedawca?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

721
Pojemnik na dokumenty lub listy srebro nie cechowane, niello; waga 72 g.
Rosja, Kaukaz?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

722
Pojemnik na bilon srebro cechowane, waga 29 g.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

723
Papierośnica srebro cechowane, waga 144 g.
Moskwa, 1892
Cena wywoławcza. 4 000 zł

724
Pudełko na dwie talie kart z pozytywką srebro próby 3 cechowane;
Węgry, lata 30.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

725
Imbryk do herbaty srebro cechowane, waga 617 g.
Hamburg , złotnik David Peter Hermann Baumann,
ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

726
Cukiernica - koszyczek srebro próby 800 cechowane, waga 173 g.
Heilbronn, wytwórnia Bruckmann und Sohne,
pocz. XX w.;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

727
Serwis do herbaty srebro próby 1, waga 1697 g.
Paryż, złotnik Alexandre-Auguste Turquet,
lata 70. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 300 zł

728
Dzban srebro cechowane, waga 896 g.
Hanau, wytwórnia Georgh Roth und Comp.;
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

729
Herbatnica srebro próby 84 cechowane;
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 50.-60. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

730
Cukiernica srebro próby 1, waga 525 g.
Francja, ok. 1900
Cena wywoławcza. 2 500 zł

731
Żardiniera srebro próby 84 cechowane, waga 1360 g.
Niemcy?, firma sprzedająca Br. Graczew, 1899-1908
Cena wywoławcza. 15 000 zł

732
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane, waga 431 g.
Warszawa, złotnik Szymon Stanecki, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł