Nr katalogowy: 17

Giovanni Battista SILVESTRI (1796-1873)

Nr katalogowy: 17

Sibylla Hellespontica, 1843

piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 73 x 53 cm;
sygn. p. d.: Gio. Silvestri cr. dis e tradeusiet
/ se dal vero 1843/ .