855
Chrystus ukrzyżowany kość rzeźbiona, tektura, papier, szkło;
drewno, gipsatura, złocenie;
Francja, 2 poł. XIX w. oprawa XIX/XX w.; rama XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

856
Barometr-aneroid ścienny z termometrem drewno dębowe, metal niklowany, szkło przeźroczyste,
fazowane; szkło mleczne, metal malowany,
blacha cynkowa; 61 x 20 x 5 cm; Niemcy, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

857
Ikona - Mandylion tempera na desce z kowczegiem;
34 x 27,5 x 4,7 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

858
Chrystus w cierniowej koronie drewno czernione, porcelana, mosiądz
galwanizowany srebrem; 25 x 15,5 x 2 cm.
Włochy lub Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

859
Zegarek kieszonkowy, męski, z dewizką i kluczykiem + etui srebro podwójnie złocone, emalia, szkło,
średnica 3,6 cm;
Szwajcaria, Neuchatel, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

860
Lampa naftowa Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider,
czynna od 1863, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Johann Baptist HOMANN (1663-1724)

861
Mapa Czech, Śląska, Moraw i Łużyc miedzioryt kolorowany na papierze żeberkowanym,
49,5 x 58 cm w świetle passepartout;
Norymberga, ok. 1720.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

862
Zestaw 5 map miedzioryty na papierze; wymiary różne
Cena wywoławcza. 1 600 zł

863
Para dekoracyjnych dzbanów, w typie II Cesarstwa brąz złocony; wys. ca 39 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

864
Szabla turecka typu „kilidż”, w pochwie od szabli typu „szamszir” stal, mosiądz, srebro, buczyna, skóra, róg;
dł. głowni 80 cm;
Turcja, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

865
Ikona - Maria Magdalena tempera, deska; 63 x 44,5 cm;
pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

866
Ikona w kiocie - Wniebowstąpienie tempera, deska, srebrna koszulka pr. 84,
całość 19,5 x 17 x 6 cm.
Rosja, 1871 r.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

901
Serwantka neorokokowa konstrukcja - sosna, orzech; fornir - orzech;
120 x 83 x 41,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

902
Komoda w stylu klasycyzującym konstrukcja i fornir - mahoń; 80,8 x 103,7 x 51,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 900 zł

903
Stół do gry w stylu klasycyzującym konstrukcja - dębina, orzech; fornir - orzech;
intarsje - mahoń, czereśnia, orzech;
72 x 93,6 x 66,5 cm. Francja, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

904
Komoda art deco konstrukcja - sklejka, topola, orzech,
fornir - orzech, palisander; 88,5 x 130 x 52,5 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?, poł. XX w.
Cena wywoławcza. 5 600 zł

905
Stolik art deco konstrukcja - buczyna, fornir - orzech;
81 x 72,5 x 52 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

906
Bufet w stylu lat 50. XX w. fornir - palisander, blat czarne szkło;
99 x 282 x 59,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

907
Barek w stylu lat 50. XX w. konstrukcja - sklejka; fornir - orzech;
64,5 x 77 x 63,5 cm.
Cena wywoławcza. 3 400 zł

908
Komplet mebli neobiedermeier sosna, brzoza;
Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

909
Serwantka kątowa klasycystyczna konstrukcja - sosna, mahoń; fornir i snycerka - mahoń;
218 x 112 x 83 cm.
Niemcy, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

910
Serwantka biedermeierowska konstrukcja - sosna, fornir - mahoń;
176,5 x 115 x 60 cm.
Niemcy, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

911
Stół w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, buczyna, orzech; fornir - orzech;
76 x 140 x 110 cm,
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

912
Lustro stojące w stylu klasycystycznym jawor, mahoń; 191,5 x 114 x 61 cm.
Europa Środkowo-wschodnia, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

913
Stolik w stylu myśliwskim z rogów jelenia konstrukcja - rogi jelenia; 57,5 x 81,5 x 51 cm
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

914
Komplet mebli neoklasycystycznych konstrukcja - sosna, fornir - platan; stolik: 80 x śr. 61 cm;
krzesełka: 88 x 39 x 41,5 cm; gondolka, 70 x 69 x 37 cm
Cena wywoławcza. 3 400 zł

915
Etażerka w stylu eklektycznym konstrukcja i fornir - mahoń; 96 x 60 x 40 cm
Europa Środkowa, 2 pol. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

916
Szafa ubraniowa barokowa konstrukcja - świerk; fornir - orzech, intarsje - dębina,
czeczota brzozowa, jawor; 201,5 x 160 x 56,5 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

917
Serwantka konstrukcja - sosna, fornir - mahoń; 163 x 85 x 45 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

918
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, fornir - brzoza; 78,4 x 89 x 44 cm; rozł: 89 x 89 cm
Europa Środkowa, poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

919
Kanapa biedermeier konstrukcja - sosna; fornir - mahoń, orzech; 104 x 189 x 73 cm;
Europa Środkowo-Północna, ok. 1830-40.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

920
Komplet mebli neoklasycystycznych stolik: 76 x śr. 79 cm; kanapa: 74 x 148 x 59 cm;
fotele: 76 x 68 x 60 cm; krzesła: 92 x 43 x 50 cm
Cena wywoławcza. 28 000 zł