Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

423
Z cyklu: Reminiscencje, 1977 technika własna, płyta; 71 x 50,5 cm
(autorska oprawa o wym.: 100 x 68,5 cm);
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jarosław CHRABĄSZCZ (ur. 1960)

424
Na początku był chaos, 2010 olej, płyta; 110 x 90 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "Na początku był chaos" / 2010 / Jarosław / Chrabąszcz
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)

425
Kompozycja, 1983 technika własna (akryl, płyta); 16 x 13,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: ANUSZKIEWICZ 1983
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

426
Tragon, 1959 technika własna, płótno; 62 x 51 cm (z autorską ramą);
sygn. i dat. p. d.: ROMAN MODZELEWSKI 1959
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Allan RZEPKA (ur. 1940)

427
Widokówka z Nowego Yorku, 1988 olej, płótno; 127 x 106 cm;
sygn. i dat. w kompozycji (na butelce) allan rzepka / K (w okręgu) / IX 1988 / NY;
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Mirek ANTONIEWICZ (ur. 1954)

428
Kobieta i byk, 2003 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. w obrębie kompozycji l. g.: MIREK ‘ 2003
Cena wywoławcza. 3 200 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

429
Samotność, 1981 olej, płótno; 75 x 59 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. l. d.: WITOLD-K 81
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Vladimir SHABó (1905-1991)

430
Chłopaki z ulicy, 1961 olej, tektura; 96,5 x 106,4 cm;
sygn. monogramem wiązanym: 19 SZV 61
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jan PAWŁOWSKI (ur. 1949)

431
Na plaży, 1988 olej, płótno; 90,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: JAN PAWLOWSKI 88
Cena wywoławcza. 5 300 zł
Cena sprzedaży 5 300 zł

Zygmunt KANIEWSKI (1907-1967)

432
Mistrz i uczeń, lata 50. XX w. olej, płótno; 92 x 118 cm;
sygn. p. d.: Z. KANIEWSKI / ŁÓDŹ
Cena wywoławcza. 4 000 zł

F. LIS, XX w.

433
Lenin u górali olej, płótno; 90 x 119 cm
sygn. w obrębie kompozycji u dołu z prawej: F. LIS
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Barbara ARGASIŃSKA-ŁOZIŃSKA (ur.1934)

501
Gobelin - Panorama Gdańska z Żurawiem, l. 60, 70 XX w. wełna?, osnowa lniana?;125 x 280 cm
sygn: A (w okręgu dwukrotnie)
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Piotr GAWRON (ur. 1943)

502
Ola brąz patynowany, inkrustacja z emalią; 17 x 13 cm
na odwrocie nalepka autorska z opisem: PIOTR GAWRON / "OLA"
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef MARKIEWICZ (1913-1991)

503
Sonda kosmiczna, lata 60. XX w. technika własna, (cement, kamień, granit), 60 x 60 x 25 cm;
sygn. na jednym z kamieni: JÓZEF MARKIEWICZ
Cena wywoławcza. 9 000 zł

601
Komplet do kompotu - na 6 osób szkło prasowane, barwione w masie;
Polska, Huta J. Stolle „NIEMEN”, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

602
Wazon ozdobny szkło białe, w dolnej partii wielobarwne; wys. 42,5 cm.
Wenecja, Murano, 2. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

603
Wazon Murano szkło wielobarwne, granatowe, zielone,
przeźroczyste, wys. 39,5 cm.
Włochy, Barovier and Toso, Murano, 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

604
Wazon ozdobny z motywem dzikiej róży szkło warstwowe, trawione, wys. 33,5 cm;
sygn. u dołu na liściach: arsall;
Niemcy, wytwórnia Arsall, 1. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

605
Wazon ozdobny z motywem pejzażowym szkło warstwowe, białe i fioletowe,
matowe, wys. 44,5 cm
sygn.: Argentel, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

606
Dzban do wina eklektyczny szkło przeźroczyste, szlifowane, złocone,
farby naszkliwne; Europa Zachodnia, Francja?,
koniec XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

607
Wazon dekoracyjny szkło warstwowe żółto-pomarańczowe,
wewnątrz białe; wys. 30 cm.
Europa Zachodnia?, Włochy?, koniec XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

Georges DE FEURE (1868-1943)

608
Wazon ze scenami antycznymi, ok. 1910 szkło formowane, fioletowe, matowe; wys. 14 cm
sygn na podstawie.: G de Feure (wycisk)
Francja, Georges-Joseph van Stuijters, ok. 1910
Cena wywoławcza. 900 zł

609
You dirty boy - grupa reklamowa koncernu mydeł Pears Giovanni Focardi (1842-1903), model 1878,
realizacja: Anglia, kon. XIX w.- XIX/XX w.?
Cena wywoławcza. 3 000 zł

610
Mała dziewczynka w stroju ludowym Dania, Royal Kopenhagen - Królewska Manufaktura
Porcelany w Kopenhadze, model: Lotte Benter
z ok. 1911, powt. z 2. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

611
Zamyślona dama porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Rudolstadt?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

612
Papuga jedząca owoc Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

613
Małpka bawiąca się muchą Niemcy, Lichte (Turyngia), Gebru¨der Heubach
AG (założona 1822), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

614
Amorek wierzgający nóżkami Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstaedter
Porzellanfabrik AG (założona 1762); 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

615
Figura niedźwiedzia polarnego Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany
J. Bing i F.Grondahl model Nielsa Nielsena,
XX w. - okres międzywojenny?
Cena wywoławcza. 2 100 zł

Gustaw HADYNA (ur. 1946)

616
Pieta` porcelana biła (odlew); wys. 32 cm;
nie sygnowana.
Realizacja w Ćmielowie?, kon. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

617
Bliźnięta - figurka chłopca z serii: Znaki Zodiaku Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
model Friedricha Eliasa Meyera (1724-1785)
z ok. 1750, powtórzenie z XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

618
Paterka z ażurowym koszykiem porcelana biała, wys.15 cm, średn. czaszy 22 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze.
Miśnia (?), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

619
Wazonik z uchwytami koźlimi głowami Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XX w. - ok. 1914-1918.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

620
Półmisek ażurowy Niemcy, Berlin-Moabit, wytwórnia
M. Schumann und Sohne, lata 1840-1850.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

621
Koszyk z baraszkującymi puttami Niemcy, Plaue (Prusy), von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH,
XIX/XX w. - 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

622
Paterka z reliefem z liśćmi akantu porcelana, złocenia błyszczące i matowe (trawione);
Miśnia, lata 1924-1934
Cena wywoławcza. 1 300 zł

623
Naczynie na kwiaty (ikebana), z puttem na kuli Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther,
model Karla Tuttera, okres powojenny.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

624
Wazonik i paterka z dekoracją roślinną reliefem złoconym (tzw. Hochgold) Francja, Limoges, manufaktura porcelany
Martial Redon, ok. 1890-1902.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

625
Wazonik i podłużna tacka, z dekoracją kwiatową Rosja, fabryka porcelany w Duljewie, należąca
do koncernu M. S. Kuzniecowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

626
Konsola z gałązkami kwiatowymi Niemcy, Rudolstadt, wytwórnia Ernst Bohne Sohne,
lata ok.1896-1910
Cena wywoławcza. 2 500 zł

627
Serwis deserowy Krokus Polska, Ćmielów, proj. Wincenty Potacki (1904-2001)
z 1962; lata 60./70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł
Cena oferowana 1 200 zł

628
Zespół naczyń do herbaty dla 7 osób Miśnia, okres międzywojenny - lata ok. 1924-1934
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

629
Wazon huculski Ukraina, Pokucie, wyrób ludowy w tradycji huculskiej,
XX w. (okres powojenny).
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

630
Wazonik i miseczka huculska Ukraina, Pokucie, wyroby ludowe huculskie,
XX w. (okres powojenny).
Cena wywoławcza. 400 zł
Cena oferowana 350 zł

631
Dzbanek huculski Ukraina, Pokucie, wyrób ludowy huculski,
XX w. (okres międzywojenny?).
Cena wywoławcza. 700 zł
Cena oferowana 600 zł

632
Donica (cache-pot) z dekoracją kwiatową Niemcy, Bonn, Steingutfabrik und Kunsttopferei
Franz Anton Mehlem; ok. 1896-1897
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

633
Amfora neorenesansowa z dwiema miniaturami rodzajowymi Włochy, wytwórnia nieustalona,
kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

701
Pojemnik na miód lub konfiturę plater sygnowany;
Wiedeń, Argentor -Werke Rust & Hetzel, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł