808
Pierścionek z brylantem brylant o masie ok.1.20 ct (P2/J), złoto 18 ct,
masa całkowita 4.600 g
Cena wywoławcza. 12 000 zł

809
Bransoletka z szafirami białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 15.300 g
Cena wywoławcza. 14 000 zł

810
Pierścionek złoto-platynowy w typie art-deco złoto pr.0,580, platyna, masa łączna wyrobu 3.300 g
Cena wywoławcza. 6 000 zł

811
Sygnet damski złoto 18 ct, masa całkowita 8.930 g
Cena wywoławcza. 3 500 zł

812
Zegarek kieszonkowy, z dewizką i kluczykiem Anglia, Londyn, D,D, Neveren, XVIII / XIX w.,
dewizka XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

813
Ołówek w etui złoto pr. 56, emalia, waga 13 g;
Rosja, Petersburg, XIX/XX w. (oprawa i etui).
Cena wywoławcza. 3 400 zł
Cena oferowana 3 200 zł

814
Laska z rączką w kształcie kobiety drewno, kość, srebrny drucik; dł. 90 cm, szer. z rączką 10 cm.
Francja?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

815
Termometr ścienny, cieczowy, z zawieszką mosiądz, szkło; 19,5 x 15,8 x 1 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

816
Barometr ścienny Francja, firma Paul NAUDET, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

817
Para ramek ażurowych w manierze Ludwika XVI brąz, drewno, intarsja, szkło fazowane;
wys. 32,5 cm, szer. 23,4 cm; głęb. 2,7 cm.
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

818
Ekrytuar w typie Boulle’a drewno czernione, brąz, blacha mosiężna,
szylkret, szkło; Francja, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

819
Laska z ukrytym ostrzem drewno, stal niklowana, tworzywo sztuczne;
dł. całk. 90 cm, dł. głowni 55,2 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

820
Ozdoba biurka z rzeźbą konia i stajennego kompozycja metali brązowiona,
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

821
Podstawka toaletowa na spinki do włosów onyks, brąz malowany zieloną farbą;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

822
Kantyna podróżna z karafkami i kieliszkami Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

823
Wazon dekoracyjny Japonia?, Chiny?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

824
Szkatułka na biżuterię, zamykana kluczykiem brąz, odlew patynowany; Daleki Wschód, Japonia?;
wyrób na rynek europejski; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Johannes Wolfgang WIELAND (czynny 1723-1738)

825
Mapa Księstwa Opolskiego wyd. spadkobierców Johanna Baptysty HOMANNA;
Norymberga, wyd. I -1736, następnie II -
w: „Atlas Silesiae”, 1750
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Johann Baptist HOMANN (1663-1724)

826
Mapa Czech, Śląska, Moraw i Łużyc Norymberga, ok. 1720.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Gilles ROBERT de VAUGONDY,Jean-B.H. DELAHAYE

827
Mapa Ameryki (“Indii Zachodnich”) Paryż, „Atlas Universel”, 1757.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

828
Szabla turecka typu „kilidż”, w pochwie od szabli typu „szamszir” stal, mosiądz, srebro, buczyna, skóra, róg;
Turcja, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

829
Szabla pruska, w pochwie, wz. 1896 Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 700 zł

830
Szabla polska piechoty, wz. 21, w pochwie Polska, Warszawa, wytwórnia
Gabriela Borowskiego, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

831
Matka Boska Karmiąca Francja?, XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

832
Ikona - Prazdniki tempera na desce z podkładem płóciennym,
2 poziome, profilowane szpongi; 53 x 44,5 x 4 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

833
Ikona - Zmartwychwstanie tempera na desce, podkład z tłoczonego papieru,
deska mazerowana na bokach; 22 x 17,7 x 2,2 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 2 100 zł

834
Ikona - Święta Maria Egipcjanka tempera na desce, 2 pionowe szpongi;
61,5 x 66,2 x 6,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

835
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce z 2 szpongami; liczne otwory
po owadach; 35,6 x 32 x 4,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

836
Ikona - Zwiastowanie tempera na desce; 35,6 x 26,6 x 3,2 cm.
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

837
Para figurek - kobieta i mężczyzna kość słoniowa, drewno, laka;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

838
Figurka rolnika z motyką kość słoniowa; wys. 17 cm,
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

839
Figurka rybaka z chłopcem kość słoniowa; wys. 30,5 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

840
Para posążków kość słoniowa, drewno barwione na brązowo;
wys. 22,5//22,3 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

841
Figurka starca z dzieckiem kość słoniowa; wys. 10,5 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

842
Figurka ogrodnika z chłopczykiem kość słoniowa; wys. 11 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

843
Patera - etażera na owoce mosiądz; wys. 31 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 22,7 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan KRYŃSKI (1850-1890) - modeler

844
Medalion „Jan III Sobieski” brąz, średnica 14 cm, Warszawa,
Fabryka Wyrobów Brązowych Spółki Udziałowej, 1883
Cena wywoławcza. 700 zł

845
Telefon szkieletowy, ze słuchawką na widełkach Szwecja, Sztokholm, firma Ericsson;
model z lat 90. XIX w., powtarzany w XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

846
Statyw do fajki brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 11.2 cm;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 4 400 zł

847
Para dekoracyjnych dzbanów, w typie II Cesarstwa brąz złocony; wys. ca 39 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

848
Zegar kominkowy z bachantką marblit, brąz patynowany, szkło;
Francja, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

849
Zegar kominkowy, szafkowy drewno, mosiądz, metal, szkło, tkanina;
Niemcy?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

850
Zegar kominkowy z parą kandelabrów 5-świecowych marmur, brąz złocony; wys. zegara 50 cm,
Francja, Paryż, firma Samuel Marty, po 1900
Cena wywoławcza. 16 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

851
Chusta śląska - „szpigieltuch” wełna, 163 x 158 cm.
Śląsk, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

852
Kilim z motywami kwiatowymi wełna, len; 145 x 213 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

853
Kobierzec kiurdamir osnowa, wątek, runo - wełna; 180 x 125 cm,
Kaukaz, ok. 1900 r.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

854
Kobierzec weramin osnowa, wątek - bawełna; runo - wełna; 382 x 255 cm;
Persja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 16 500 zł

855
Kobierzec bibikabad osnowa, wątek - biała bawełna; runo - wełna;
256 x 130 cm
Persja, Kurdystan, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł