1
Pregi de due novelli santi Luigi Gonzaga e Stanislao Kostka...; tekst w języku włoskim dotyczący życia świętych
Luigiego Gonzagi i Stanisława Kostki;
Neapol, 1728
Cena wywoławcza. 400 zł

2
Polskie życie artystyczne Polskie życie artystyczne w latach 1890-1914;
Polskie życie artystyczne w latach 1915-1939;
Polskie życie artystyczne w latach 1945-1960;
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Jan ARNDT (1555-1621)

3
Jana Arndta Sześć księgi [sic!] o prawdziwym chrześcijaństwie z niemieckiego na polski język przetłumaczone przez Samuela Tschep starodruk, czcionka gotycka, brak karty tytułowej
i brak kilku kart z "Rajskiego Ogródeczka",
wydanie 1775
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

4
XXX karykatur rysował K. Sichulski Kraków [1904] Nakł. I druk. Władysława
Teodorczuka i Spółki.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

D. PUCHALSKI

5
Krótki zbiór wiadomości dla kończących nauki początkowe 350 stron;
oprawa z 1844 r.; książka z 1842 r.
(dołączona kserokopia mapy);
Cena wywoławcza. 3 200 zł

6
Aristophanis facetissimi comoediae undecim - Komedie Arystofanesa; Paryż 1540; oprawa koniec XVIII w.; skórzana,
grzbiet wytłaczany, złocony; 21 x 15 x 4 cm;
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

7
Akt w turbanie (Nu au turban), 1952 akwatinta barwna, papier;
54 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

8
Wawel - Baszta Senatorska drzeworyt barwny, papier;
28 x 27 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 500 zł

9
Wawel - Kaplica Zygmuntowska, 1933 drzeworyt barwny, papier;
26,5 x 23 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 500 zł

10
Teka „Kraków 1911” - zbiór 10 litografii 10 autolitografii barwnych (w komplecie było 12),
wyd. A. Prószyński, Kraków 1911.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Nicolas DORIGNY (1657-1746)

11
Petrus cum Joannis claudum a matris utero sanat - Święci Piotr i Jan
uzdrawiający chromego
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Prosper - Paul ALLAIS (1827-1897)

12
Poezja - Homer wśród pasterzy Pierre Joseph COOMANS (1816- 1889) - według
miedzioryt, papier; 50 x 75 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

13
Sosna w Legionowie litografia, papier, 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: L. Wyczół 1916 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 7 300 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867 - 1928)

14
Motyw architektury ołówek, papier, 17 x 21 cm;
sygn. p.d.: S. Noakowski
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Marian JAESCHKE (1904-1980)

15
Czytająca, 1946 piórko, tusz, papier; 25,5 x 39,2 cm;
sygn. p. d.: MJaeschke / z / Warszawy
/ Bamberg 1946
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

16
Zaloty, 1969 piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
20 x 28 cm w świetle (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Karol ROGALSKI (1878-?)

17
Akt siedzący - studium akademickie 1899 węgiel, papier jasnoszary;
57 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: KRogalski / 1899
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Helena ZAREMBA - CYBISOWA (1911-1986)

18
Nad rzeką ołówek, papier; 23 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Zaremba-C.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

19
Narzeczeni ołówek, papier; 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: B. Stawiński
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
W łemkowskiej świątyni, przed 1939? akwarela, papier; 26 x 16 cm;
napisy autorskie w obrębie kompozycji:
NLFARAPOSTAIETKA KRENICA;
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

102
Ulica Floriańska w Krakowie, 1984 akwarela, papier, 34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Chrzanowski 1984
/ Kraków - ul - Floriańska z
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

103
Górski pejzaż zimowy akwarela, papier; 48 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Tadeusz KONIEWICZ (1891-1945)

104
Scena orientalna, 1927 akwarela, papier;
63 x 46 cm (wymiary w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALGIER/ 1927./ T. KONIEWICZ.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

105
Przed kościołem - Motyw z Kresów akwarela, papier; 34 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: FPautsch
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

106
Widok na pomnik Wiktora Emanuela w Rzymie, przed 1939 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1883 - 1933)

107
Akt - kąpiąca się węgiel, akwarela, papier,
32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

108
Pod krzyżem, 1880 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 45,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Julian TOMASZEWSKI - BOŃCZA (1834-1920)

109
Lekcja czytania, ok. 1892-93 tusz lawowany, gwasz na szkicu ołówkowym,
karton; 28,3 x 37 cm;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

110
Praca dwustronna: Pejzaż nadmorski z Antibes
Skały nabrzeżne
akwarela, papier, 36,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

111
W lesie akwarela, tektura, 29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1883 / Em... / W. Jakobi (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adolf Abram MILICH (1884-1964)

112
Wybrzeża w Capri akwarela, papier, 35 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Milich / Capri
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

113
Motyw z Toledo, 1884 akwarela, ołówek, papier;
28,3 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn., opis i dat. p. d.: JuFałat / Toledo 84
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

114
W wiejskiej izbie pastel, papier; 44 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: Artur Markowicz
/Kraków (ołówkiem, słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

115
Żydzi w bejt midrasz pastel, papier; 46,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur / Markowicz
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

116
Koronczarki z Brugii, 1921 pastel, papier żeberkowy naklejony na tekturę;
47 x 63 cm cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

117
Modlący się Żydzi w bejt midrasz pastel, karton; 32 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Artur/ Markowicz
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

118
Przy saniach akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 17 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

119
Rozmowa przed chałupą akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 18 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

120
Kozietulski z oficerami przed bitwą pod Somosierrą, 1929 akwarela, papier; 27 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Karol Stobiecki / 1929
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

121
Konie w zaprzęgu, 1844-45 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
20,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 63 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

122
Martwa natura akwarela, papier; 35,5 x 51 cm;
sygn. p. g.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

123
Studnia akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 38,7 x 29,8 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz (ołówkiem).
Cena wywoławcza. 4 000 zł

124
Palmy, 1925 tusz - sepia lawowana, papier; 34,5 x 23,4 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

125
Róże, 1904 akwarela, ołówek, papier,
29,6 x 42 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SW (monogram wiązany) / 1904
Cena wywoławcza. 50 000 zł

M. GODLEWSKI, XIX w.

126
Para pejzaży egzotycznych Tubylcy na moście
akwarela, papier, 41,5 x 53 cm (w świetle oprawy);
Pejzaż z panterą, akwarela, papier; 41 x 52 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

127
Białe róże, 1911 pastel, gwasz, papier; 96 x 69 cm;
sygn. i dat. l. d.: LWyczółkowski 1911
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Wiosna, 1927 olej, płótno; 172 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1927
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

129
Pejzaż, 1927 olej, płótno; 75,5 x 96 cm;
sygn. l. g.: S. PODGÓRSKI
Cena wywoławcza. 8 000 zł