1
Pregi de due novelli santi Luigi Gonzaga e Stanislao Kostka...;
tekst w języku włoskim dotyczący życia świętych
Luigiego Gonzagi i Stanisława Kostki;
Neapol, 1728
Neapol, 1728
Cena wywoławcza.
400 zł
Jan ARNDT (1555-1621)
Nr katalogowy3
Jana Arndta Sześć księgi [sic!] o prawdziwym chrześcijaństwie z niemieckiego na polski język przetłumaczone przez Samuela Tschep
starodruk, czcionka gotycka, brak karty tytułowej
i brak kilku kart z "Rajskiego Ogródeczka",
wydanie 1775
wydanie 1775
Cena wywoławcza.
1 600 zł
D. PUCHALSKI
Nr katalogowy5
Krótki zbiór wiadomości dla kończących nauki początkowe
350 stron;
oprawa z 1844 r.; książka z 1842 r.
(dołączona kserokopia mapy);
(dołączona kserokopia mapy);
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Nr katalogowy7
Akt w turbanie (Nu au turban), 1952
akwatinta barwna, papier;
54 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Władysław BIELECKI (1896-1943)
Nr katalogowy9
Wawel - Kaplica Zygmuntowska, 1933
drzeworyt barwny, papier;
26,5 x 23 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
500 zł
Nicolas DORIGNY (1657-1746)
Nr katalogowy11
Petrus cum Joannis claudum a matris
utero sanat - Święci Piotr i Jan
uzdrawiający chromego
uzdrawiający chromego
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy13
Sosna w Legionowie
litografia, papier, 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: L. Wyczół 1916 (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
7 300 zł
Marian JAESCHKE (1904-1980)
Nr katalogowy15
Czytająca, 1946
piórko, tusz, papier; 25,5 x 39,2 cm;
sygn. p. d.: MJaeschke / z / Warszawy
/ Bamberg 1946
/ Bamberg 1946
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Karol ROGALSKI (1878-?)
Nr katalogowy17
Akt siedzący - studium akademickie 1899
węgiel, papier jasnoszary;
57 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: KRogalski / 1899
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)
Nr katalogowy19
Narzeczeni
ołówek, papier; 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: B. Stawiński
sygn. u dołu: B. Stawiński
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)
Nr katalogowy102
Ulica Floriańska w Krakowie, 1984
akwarela, papier, 34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Chrzanowski 1984
/ Kraków - ul - Floriańska z
/ Kraków - ul - Floriańska z
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Tadeusz KONIEWICZ (1891-1945)
Nr katalogowy104
Scena orientalna, 1927
akwarela, papier;
63 x 46 cm (wymiary w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALGIER/ 1927./ T. KONIEWICZ.
Cena wywoławcza.
6 700 zł
Antoni WIPPEL (1882-1969)
Nr katalogowy106
Widok na pomnik Wiktora Emanuela w Rzymie, przed 1939
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy108
Pod krzyżem, 1880
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 45,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Nr katalogowy110
Praca dwustronna:
Pejzaż nadmorski z Antibes
Skały nabrzeżne
akwarela, papier, 36,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
Skały nabrzeżne
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Adolf Abram MILICH (1884-1964)
Nr katalogowy112
Wybrzeża w Capri
akwarela, papier, 35 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Milich / Capri
sygn. l. d.: Milich / Capri
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Nr katalogowy114
W wiejskiej izbie
pastel, papier; 44 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: Artur Markowicz
/Kraków (ołówkiem, słabo czytelne)
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Nr katalogowy116
Koronczarki z Brugii, 1921
pastel, papier żeberkowy naklejony na tekturę;
47 x 63 cm cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy118
Przy saniach
papier; 17 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
papier; 17 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Karol STOBIECKI (1908-1970)
Nr katalogowy120
Kozietulski z oficerami przed bitwą pod Somosierrą, 1929
akwarela, papier; 27 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Karol Stobiecki / 1929
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Nr katalogowy122
Martwa natura
akwarela, papier; 35,5 x 51 cm;
sygn. p. g.: I. Trusz
sygn. p. g.: I. Trusz
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Nr katalogowy124
Palmy, 1925
tusz - sepia lawowana, papier; 34,5 x 23,4 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
M. GODLEWSKI, XIX w.
Nr katalogowy126
Para pejzaży egzotycznych
Tubylcy na moście
akwarela, papier, 41,5 x 53 cm (w świetle oprawy);
Pejzaż z panterą, akwarela, papier; 41 x 52 cm;
Cena wywoławcza.
10 000 zł