Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

410
Pejzaż, 1979 olej, płótno,
160 x 70 cm;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

411
Narodziny ognia, 1962 olej, płyta;
60 x 76,5 cm
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

412
Lodowiec olej, lak, płótno;
65,5 x 85 cm;
Cena wywoławcza. 12 600 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

413
Pejzaż olej, płótno;
40,5 x 46,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Tadeusz DOMINIK (ur. 1928)

414
Kompozycja, lata 80. XX w. olej, płótno;
60 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

415
Martwa natura konstrukcyjna I, 1959 olej, tektura,
49 x 59 cm,
Cena wywoławcza. 12 600 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

416
Martwa natura z ptaszkiem w klatce - II, 1987 olej, płótno,
100 x 69,5 cm;
Cena wywoławcza. 15 500 zł

Irena GERARD DE FESTENBERG (ur. 1915)

417
Martwa natura, 1959 olej, płótno;
59 x 52 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

418
Magnolie, 1997 olej, płótno;
85 x 95,5 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Maciej PREYER (ur. 1950)

419
Kompozycja abstrakcyjna, 1956 akryl, olej, płótno;
81 x 100,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Magdalena DANIEC (ur. 1974)

420
Drugi dom, 2005 olej, akryl, płótno;
61,5 x 52,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

421
Kompozycja, 1993 olej, płótno;
92 x 120 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Krzysztof KURZĄTKOWSKI (1925-1989)

422
Kompozycja technika własna;
75,5 x 76 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Adam HANCZAKOWSKI (ur. 1971)

423
Mauzio, 2013 technika własna, płótno;
50,5 x 76,5 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Zdzisław Otello HORODECKI (ur. 1948)

424
Mazowiecka Fabryka Bielizny, 2012 akryl, płótno;
70 x 70 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Radosław SOWIAK (ur.1950)

425
Zwierzęca geometria, 2013 akryl, płyta;
50 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Maciej KRAKOWSKI [Matt Krak] (ur. 1986)

426
There was a time: Jasper Jones II, 2010 olej, płótno;
120 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Joanna TĘCIOROWSKA (ur. 1969)

427
Bez tytułu olej, płótno;
91,5 x 45,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Franciszek CZEKAJ (1923-1979)

428
Witraż olej, płótno;
61 x 46 cm;
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

429
Zanim X, 2012 akryl, płótno;
32,5 x 46 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Andrzej ŁOPIŃSKI (ur. 1960)

501
Bez tytułu - z cyklu: Droga mleczna brąz, kamień;
wys. całkowita: 157 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Ryszard PIOTROWSKI (ur. 1952)

502
Erotyk, 2007 rzeźba, marmur kararyjski;
wys.: 51 cm;
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Aleksander DĘTKOŚ (ur. 1939)

503
Nie kuś brąz na podstawie kamiennej;
wys. 53 cm; wys. wraz z postumentem: 58 cm,
Cena wywoławcza. 1 800 zł

601
Dzbanuszek szkło, plater?, wys. 19,2 cm;
nieokreślona wytwórnia - w typie szkieł Pallme-König,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

602
Misa szkło, plater? wys. 9cm, średn. 18,7 cm;
Nieokreślona wytwórnia - w typie szkieł
Pallme-König, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

603
Szklanica cechowa - cechu miedzi szkło bezbarwne, rytowane;
Niemcy, koniec XVIII - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

604
Zestaw szklanic masońskich (10 szt.) szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane,
rżnięte, trawione;
Czechy?, Niemcy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Giacomo FRANCHINI wg.projektu Pietro Bigaglia

605
Przycisk do papieru - millefiori szkło millefiori, 6,5 x 5 x 5 cm; Murano, Włochy,
proj. Pietro Bigaglia / Giacomo Franchini
Cena wywoławcza. 17 000 zł

606
Bomboniera szkło przezroczyste, złocenia, farby konturowe;
Polska?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

607
Komplet apteczny szkło przeźroczyste, lazura rubinowa;
Śląsk?, Czechy?, koniec XIX w. lub pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

608
Karafka do wody, ze szklanką szkło przeźroczyste, lazura rubinowa,
farby emaliowe;
Czechy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

609
Misa sygn. grawerowana na dnie:
L. Majorelle i Daum Nancy; Francja,
proj. Louis Majorelle (1859-1926), lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

610
Wazonik sygn. na dole: Lalique / France
Francja, lata 40. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

611
Cache - pot (osłonka na doniczkę), z wiewiórkami nie sygnowana, od spodu wycisk cyfrowy: 1327.
Niemcy lub Czechy (?), wytwórnia nieokreślona,
XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

612
Patera metalowa, z oprawionym w dnie talerzem z miniaturą: kobieta z piką Francja? (Sevres?) ok. poł. XIX w.;
montaż mosiężny: XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 400 zł

613
Talerz - patera, z reliefem winorośli Śląsk, Wałbrzych (Altwasser), Carl Tielsch und Co.
Porzellanmanufaktur, ok.1850-1860
Cena wywoławcza. 600 zł

614
Miedniczka - miska umywalniana? Francja?, nieustalona wytwórnia
- wyrób w stylistyce Sevres, poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

615
Umywalka narożna z motywem gałązek jeżyny fajans delikatny, druk podszkliwny, szkliwo przejrzyste;
Niemcy lub Francja, nieustalona wytwórnia,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

616
Serwis deserowy o formach roślinno-zoomorficznych Katowice, wytwórnia „Steatyt” Zygmunta
Buksowicza, lata 60. / 70. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

617
Figurka mandaryna Chiny - wyrób dekoracyjny przeznaczony
na rynek europejski (?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Henryk Herszel HOCHMAN (1879-1943)

618
Głowa kobiety z kwiatami we włosach (Flora?) fajans delikatny (odlew), szkliwo ołowiowo-boraksowe
z krakelurą;
Polska, Henryk Herszel Hochman (1879-1943)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

619
Talmudysta Polska, Pacyków, wytwórnia fajansu Aleksandra
Rogali - Lewickiego, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

701
Komplet do kawy i herbaty w stylu Ludwika XVI plater (tylko oznaczenie I/0 i nr modelu 676);
Niemcy?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

702
Cukiernica art deco plater cechowany (J.SOPYŁO - w rombie), szkło;
Lwów, wytwórnia platerów Jana Sopyło, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

703
Taca prostokątna plater; Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

704
Żardiniera plater cechowany; Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik, 1907-25
Cena wywoławcza. 5 500 zł

705
Cukiernica dwuuszna Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, 1896-1915
Cena wywoławcza. 1 100 zł

706
Koszyk owalny plater cechowany; Warszawa, Bracia Henneberg,
lata 70.-80. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł