Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

130
Dzieci z gołąbkiem, 1922 olej, tektura; 63 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Ludomir ŚLEŃDZIŃSKI (1889 - 1980)

131
Portret żony Teresy, 1970 olej, płyta, 68,5 x 53,5 cm;
sygn. l. g.: LUDOMIR ŚLEŃDZIŃSKI . 1970;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

132
Rybak z Collioure olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

133
Leśniczówka w Augustowie, 1924/25 olej, płótno; 94 x 129,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

134
Portret żony na niebieskim tle, 1936-37 olej, płótno, 81,5 x 63 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Cena wywoławcza. 64 000 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

135
Tańce - Z dziejów Prasłowian olej, płótno dublowane; 46 x 70,5 cm;
sygn. krzyżem łamanym na skale
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Stanisław BERGMAN (1882-1930)

136
W ogrodzie olej, tektura, 41 x 30 cm;
sygn. p. d.: St. Bergman
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

137
Wisła pod Wawelem olej, tektura; 35 x 49,7 cm;
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

138
Pogrzeb ptaszka - kompozycja alegoryczna, 1918 olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1918
Cena wywoławcza. 72 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891 - 1959)

139
Martwa natura ze skrzypcami olej, płótno dublowane, 80 x 64 cm;
sygn. l.g.: Fedkowicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Eustachy WASILKOWSKI (1904-1977)

140
Martwa natura olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Eustachy Wasilkowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stanisław SHEYBAL (1891-1976)

141
Nasturcje na kominku, ok. 1935 olej, tektura, 50,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Sheybal
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

142
Sekwana w Paryżu, 1928 olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d. (ryte): 1928 / W. de Terlikowski
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

143
Port Martigue olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

144
Róże w wazonie na szafirowym tle, 1921 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygnowany p. d.: 1921 Terlikowski
(końcówką pędzla w malaturze)
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

145
Martwa natura z kwiatami w wazonie olej, tektura, 52 x 42 cm; sygn. p.g.: z. pronaszko;
Na odwrocie nalepka Centralnego Biura
Wystaw Artystycznych
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

146
Mimozy w wazonie olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI
Cena wywoławcza. 8 300 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

147
Żółte róże w wazonie olej, tektura; 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: a. Karpiński
Cena wywoławcza. 25 000 zł

148
Róże w ludowym wazonie z malowanym kogucikiem olej, płótno; 64,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Zygmunt RADNICKI (1894-1969)

149
Pejzaż miejski olej, tektura; 40 x 70 cm;
sygn. p. d.: Z. Radnicki
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław SZCZEPAŃSKI (1895-1973)

150
Zwózka siana olej, tektura; 34,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: St. Szczepański
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

151
Pejzaż olej, tektura, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

152
Widok miasteczka w południowej Francji olej, płótno; 38,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 63 000 zł

Władysław JAROCKI (1876-1965)

153
Pejzaż z Harendy, 1944 olej, sklejka, 49,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wład. Jarocki / 1944
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

154
Pejzaż zimowy, koniec lat 40. XX w. olej, tektura; 46 x 34 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

155
Stogi z Kalwarii olej, płótno; 44 x 59 cm;
sygn. p. d.: WW / 1906
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

156
Zima, 1906 olej, płótno; 94,5 x 115 cm;
sygn. i dat. l. d.: Stefan Filipkiewicz 1906.
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

157
Dama w zielonej sukni olej, płótno, 97 x 80 cm;
sygn. p. g.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Wiktor BERG, XX w.

158
Mali karciarze olej, sklejka; 64,5 x 85 cm;
sygn. l. g.: W. Berg 1945...
Cena wywoławcza. 5 000 zł

159
Postać w ogrodzie, 1907/1908 olej, tektura, 24,3 x 34 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 9 200 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

160
W małym miasteczku, 1889? olej, płótno; 21,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: Rapacki/ 89
(? - napis i datowanie częściowo zatarte);
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Malarz nieokreślony

161
Dziewczynka olej, płótno dublowane; 93 x 65 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wacław STARYKOŃ WIELOGŁOWSKI (1860-1933)

162
Pejzaż zimowy z końmi olej , płótno; 93,5 x 161 cm;
sygn. l. d. W. Starykoń Wielogłowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

163
Polowanie par force, 1952 olej, tektura; 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1952
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

164
Odwrót spod Moskwy, 1947 olej, tektura; 50 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak/1947
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1846-1926)

165
Rok 1915 w Galicji olej, płótno; 36 x 51 cm;
sygn. i opis p. d.: Tadeusz Rybkowski / "Rok 1915
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

166
Odwrót, 1935 olej, tektura; 55 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1935
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

167
Głowa konia, 1936 olej, tektura, 34 x 29 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 936
Cena wywoławcza. 9 800 zł

Władysław Karol SZERNER (1870-1936)

168
Odpoczynek Kozaków olej, sklejka; 33 x 44 cm;
sygn. l. d.: W. Szerner iun.
Cena wywoławcza. 57 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

169
Wiejskie typy, 1900 olej, płótno; 83 x 86 cm;
sygn. l. d.: St. MASŁOWSKI 900
Cena wywoławcza. 25 000 zł

170
Piękna pani Bronia, 1925 olej, płyta; 49 x 69,5 cm;
sygn. i dat. z dedykacją l. d.: Pięknej P Broni
/ na pamiątkę / W. Wodzinowski/ 1925
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Adolf STADEMANN (1824-1895)

171
Zachód słońca olej, deska; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: A. Stademann
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Walter MORAS (1854-1925)

172
Młyn olej, płótno, 59 x 99,5 cm;
sygn. l. d.: W. Moras.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef PITSCHMANN (1758-1834)

173
Portret Teresy z Hrabiów Stadnickich, 1819 olej, płótno częściowo dublowane,
77,5 x 53,7 cm,
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

174
Autoportret olej, płótno dublowane;
55,5 x 44 cm
Cena wywoławcza. 15 500 zł

Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888-1942)

175
Portret kobiety z książką, ok. 1930 olej, płótno dublowane; 110,5 x 87 cm;
sygn. p. d.: TADEUSZ PRUSZKOWSKI
z gmerkiem artysty
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

176
Portret szlachcica herbu Leliwa olej, blacha miedziana; 32 x 28 cm (w świetle oprawy);
z herbem Leliwa i odznaczeniem
- z naszywką Orła Białego
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Godfried SCHALKEN (1643-1706) - przypisywany

177
Stara kobieta i dziecko odpalające świecę olej, płótno dublowane,
34 x 28 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 9 000 zł