Jan BUŁHAK (1876-1950)

101
Łazienki - taras pałacu fotografia czarno-biała, brom, papier, 10,6 x 15,8 cm (wymiary odbitki), 31,5 x 23,5 cm
Cena wywoławcza. 850 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

102
Dziewczynka w białej sukience, ok. 1930 fotografia czarno-biała, brom, papier, 36 x 25 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

103
Ornamentyka u Ś. Ś. Piotra i Pawła, 1914 fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturze, 10,6 x 16,3 cm (wymiar odbitki),
Cena wywoławcza. 700 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

104
Król Jan III Sobieski pod Wiedniem heliograwiura, papier, 39 x 74,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1870
Cena wywoławcza. 1 900 zł

105
Stanisław Chomętowski herbu Lis Wojewoda Mazowiecki Hetman Polski Koronny; litografia, papier, 33,3 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jakob SUTER (1805-1874)

106
Grodno, 1855 wg G. Brauna, F. Hogenberga, 1575 akwaforta papier, 7,8 x 11,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

107
Kościół śś. Piotra i Pawła w Krakowie litografia, papier, 18,7 x 28,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

108
Krużganki na Wawelu w trakcie przebudowy litografia, papier, 27,8 x 18,6 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

109
Wieża Kościoła Mariackiego litografia barwna, papier, 50 x 34,5 cm (odcisk kamienia);
Cena wywoławcza. 800 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

110
Popas ołówek, tusz lawowany, atrament, papier, 34,5 x 49 cm; sygn. l. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Franz HOEPFNER (1873 - ?)

111
Studium aktu męskiego sangwina, papier żeberkowy, 37 x 47 cm; sygn. u dołu po środku: F.H.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912 - 1984)

112
Pojednanie z ziemią ołówek, papier, 35,6 x 28,6 cm; sygn. wzdłuż lewej krawędzi u góry: ŻECHOWSKI STEFAN ZIEMIN DNA 8.III.1933.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Marian Michał WAWRZENIECKI (1863-1943)

113
Teka 78 kompozycji do obrazów, 1914-1923 sangwina, węgiel, czarna kredka, papier, rozmiar woluminu: 47,5 x 32 cm;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI ( 1865-1947)

201
Krużganki na Wawelu akwarela, papier, 34 x 24,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Fabijański 1939.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

202
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

203
Widok z Wysokiego Zamku, 1906 tusz, akwarela, papier, 10 x 15,5 cm; (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Mojżesz RYNECKI (1885-1942)

204
Żydzi nad księgą, 1932 akwarela, papier, 35,5 x 50,5 cm; sygn. p. d.: MRynecki / 1932
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

205
Białogwardzista akwarela na podrysowaniu ołówkiem, 25,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 600 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

206
Portret młodego Żyda w czapce pastel, papier, 40 x 28,5 cm; sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Carlo BOSSOLI (1815-1884)

207
Widok Lugano gwasz, papier, 14 x 21,7 cm (w świetle oprawy), sygn. l. d.: C. Bossoli (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

208
Studium aktu, 1920-25 r. ołówek, tusz lawowany, papier kremowy, 30 x 22 cm; sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

209
Scena symboliczna gwasz, papier, 77 x 56 cm (w świetle oprawy); sygn l. d.: Ukleja E.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA

210
Łódki w porcie gwasz, papier, 21 x 28,5 cm; sygn. p. d.: MEWA LUNKIEVICZ. 1931.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

211
Martwa natura z wazonami akwarela, papier, 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

212
Portret młodego mężczyzny w stroju krakowskim; akwarela na podrysowaniu, papier, 56 x 29 cm; sygn. p. d.: S. Bieszczad
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

213
Portret kobiety, ok. 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 83,5 x 60,5 cm; sygn. p .g.: Józef Mehoffer
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)

214
Pianistka, k. l. 30 XX w. gwasz , akwarela, pastel, papier, 103 x 79,5 cm
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

215
Martwa natura z kwiatami i owocami akwarela, pastel na podrysowaniu ołówkiem, karton, 47,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)

216
Scena góralska w karczmie, po 1930 gwasz, ołówek, karton, 34 x 32,8 cm; sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

217
Projekt dekoracji w stylu ludowym,1914 akwarela, papier, 54 x 132 cm (w świetle oprawy); opis. p. d.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

218
Kościół w La Comelle, 1923 akwarela, papier, 12,9 x 18,8 cm Na odwrocie odręcznie pisany list artysty do Gastona Cheron
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

219
Pocałunek - Przed lustrem, 1916 akwarela, pastel, papier, 114 x 88 cm; sygn. i dat. p. g.: WłBłocki. 916.;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Mojżesz RYNECKI (1885-1942)

220
Grający w szachy, 1934 akwarela, tusz, papier, 36 x 50,5 cm; sygn. p. d.: MRynecki/ 1934
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800 - 1855)

221
Konie pociągowe przed szopą na placu olej, papier, 29,4 x 48,2 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

222
Girlanda kwiatowa akwarela, karton, 65,5 x 76 cm; sygn. na dole: LWyczółkowski/ 08
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

223
Portret szlachcica pastel, papier, 61,5 x 51 cm
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

224
Portret dr. Roberta Jahody Żółtowskiego pastel, papier, 86,5 x 64,5 cm; sygn. p. g.: LWyczół./ 1922
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

225
Portret Zofii Jahoda-Broniewskiej pastel, papier, 63,5 x 48 cm; sygn. i opis p. d.: Pani/ Zofii/ Jahodziance/ na gwiazdkę/ LWyczółkowski/ 1923,
Cena wywoławcza. 43 000 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863 - 1943)

226
Motyw bałkański - Szewcy olej, płótno, 43 x 37 cm; sygn. l. d.: M. Wawrzeniecki. / Varna. 1892 r.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Salomon SIGRIST (1880-1966)

227
Automobilista, 1932 olej, płótno, 54 x 48,5 cm; sygn, p. g.: S. SIGRIST 1932;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Eugenia SKWARCZEWSKA (1891-1981)

228
Przy pracy olej, płótno, 85 x 69 cm; sygn. p. d.: E. Skwarczewska
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

229
Ostatnia wieczerza olej, płótno, 75 x 147,5 cm; Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem autorskim?
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

230
Portret mężczyzny, 1932 olej, płótno naklejone na tekturę, 40,5 x 32 cm; sygn. p. g.: T. Waśkowski 1932
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

231
Para obrazów: "Pejzaż z południa", "W parku" olej, płótno, 100,5 x 81,5 cm; sygn. p. d.: S. Just
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

232
Wczesna wiosna olej, płótno, 64 x 83,5 cm, sygn. p. d.: T. ZIOMEK
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

233
Pejzaż wieczorny olej, płótno naklejone na tekturę, 25,5 x 34,5 cm w świetle oprawy;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

234
Dworek olej, tektura, 16,5 x 23,7 cm; sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

235
Krzyż przydrożny olej, tektura, 29,5 x 38,5 cm; sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz,
Cena wywoławcza. 3 800 zł