Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

126
Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

127
Przydrożna kapliczka, 1929 olej, płótno; 67,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1929
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Starość i młodość olej, tektura, 34,5 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 18 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

129
Modelka - akt olej, płyta; 49,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: a. karpiński.
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

130
Róże żółte olej, tektura, 38 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1973)

131
Irysy, 1934 olej, płótno; 74 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kasper/Pochwalski/ 1934
Cena wywoławcza. 16 500 zł

Mela MUTER (1876-1967)

132
Kwiaty w doniczce olej, tektura; 60 x 60 cm;
sygn. l. d.: Muter
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Mieczysław DE RAKOWSKI (1882-1947)

133
Wnętrze katedry św. Michała i św. Guduli w Brukseli, 1934 olej, płótno; 46,5 x 38 cm;
sygn. p. d.: M. de Rakowski /-1934.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

134
Wenecja - Most Westchnień olej, tektura; 50 x 35 cm;
Na odwrocie napis autorski
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

135
Harenda - Zakopane olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

136
Przed domem, ok. 1913 olej, płótno, 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 74 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

137
Pejzaż olej, tektura, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

138
Jeziorka Duszatyńskie olej, płótno; 78 x 67 cm;
sygn. l. d.: Mokwa
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

139
Polowanie na dzika, 1907 olej, płótno naklejone na tekturę;
64,5 x 90 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pautsch
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Zygmunt NIRNSTEIN (1894-1969)

140
Rybak z siecią, 1949 olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Nirnstein 1949
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Karl KAUFMANN alias B. LAMBERT (1843-1902)

141
Fiordy norweskie olej, płótno; 68,5 x 105,5 cm;
sygn. l. d.: B.LAMBERT
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

142
Pejzaż górski olej, tektura; 23,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: St. Gałek
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

143
Motyw znad Wisły, 1903-4 olej, płótno; 61,5 x 77,5 cm
sygn. p. d.: JOZEF RAPACKI 1903-1904 r.
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Alfred Józef SIPIŃSKI (XX w.)

144
Pejzaż z polami olej, sklejka, 80 x 118 cm;
sygn. l.d.: Alf. J. Sipiński / Siemkowice 1937
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

145
Pejzaż z dwoma drzewami olej, tektura; 14,5 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Vlastislav HOFMAN (1884-1964)

146
Pejzaż olej, tektura; 25 x 30 cm;
Na odwrocie stempel w języku czeskim
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

147
Widok z Olczy na Tatry, 1929 olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
Na odwrocie napis autorski ołówkiem
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

148
Pejzaż z wiejskimi chatami, 1928 olej, tektura; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. g.: FPautsch 28
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

149
Wrzosowisko olej, płyta; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

150
Głowa dziewczyny - Wieśniaczka olej, płótno; 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Sylw. Saski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

151
Scena wiejska olej, płótno; 44,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: W.T.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

J. KONARSKI, XX w.

152
Wyjazd na polowanie olej, płótno, 80 x 128 cm
sygn. p. d.: JKonarski
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

153
Głowa konia, 1947 olej, sklejka; 39,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1947;
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

154
Ułan i dziewczyna, 1920 olej, deska ze szpongami; 66 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1920
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

155
W drodze do miasta olej, płótno, 50 x 80,5 cm,
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955) - pracownia

156
Wesele krakowskie, 1945 olej, tektura, 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1945
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

157
Przed polowaniem na Polesiu olej, płótno; 80 x 121 cm;
sygn. p. d.: M.G. Wywiorski
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

158
Portret mężczyzny w szarym surducie - miniatura, ok. 1800 gwasz, kość; średnica:
5,4 cm (w świetle okrągłej oprawy);
mosiężna?, srebrzona ramka.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

159
Portret dziewczyny - miniatura, ok. 1800 gwasz, kość słoniowa;
7,5 x 6,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
mosiężna?, złocona ramka
Cena wywoławcza. 2 200 zł

160
Portret młodej kobiety w empirowej sukience - miniatura, ok. 1815 gwasz, kość słoniowa,
6,5 x 5,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

161
Matka Boska ze św. Elżbietą, Jezusem i św. Janem Chrzcicielem - miniatura owalna
druk czarno-biały porcelana, podmalowany
farbami emaliowymi;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

162
Kirasjer na koniu olej, deska mahoniowa, 12,5 x 11 cm;
sygn. p. d: J. Rosen
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Francisco RAMOS, XIX/XX w.

163
Kobieta grająca na gitarze olej, deska; 19,7 x 13,5 cm;
sygn. l. g.: FRamos
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

164
W pracowni malarskiej - studium modela, ok. 1890 olej, płótno; 77 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: A. Wax (?- nieczytelne)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Malarz nieokreślony XIX

165
Nad rzeką, koniec XVIII w. olej, deska dębowa?; 17 x 53 cm;
Dolny fragment większej kompozycji.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony cechowy, polski, XIX w.

166
Chrystus Ukrzyżowany olej, blacha; 35,5 x 25 cm;
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

167
Faun z koszem owoców według pierwowzoru ze szkoły Rubensa - kopia
olej, deska; 103 x 66 cm;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Emanuel FRÉMIET (1824-1910)

201
Walczące koguty brąz złocony; marmur; Francja, Paryż;
firma brązownicza Ferdinand Barbedienne;
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

202
Tancerka z kastanietami brąz, odlew patynowany, marmur;
Niemcy, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

203
Akt dziewczyny brąz, odlew patynowany, onyks;
Europa Zachodnia, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

204
Šiwa -bóstwo hinduskie brąz;
Indie, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Peter KLODT von JÜRGENSBURG (1805-1867)

205
Jeździec dosiadający konia żeliwo, odlew;
Rosja, odlewnia Kasli na Uralu; ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

206
Król grzechów (Podróż ducha myśli), 1903 brąz patynowany; wys. 63 cm;
sygn. z boku: Boleslaw Biegas/ Podróż/ Ducha Myśli
Cena wywoławcza. 49 000 zł