812
Naszyjnik z pereł składający się z dwóch sznurów pereł (143 szt)
o śr. 8.5 - 8.9, zapięcie z białego złota
wysadzane brylantami
Cena wywoławcza. 150 000 zł

813
Bransoleta złota 265 szt. diamentów w kolorach : niebieskim,
zielonym i żółtym;
złoto 14 ct, masa całkowita wyrobu 75.700 g.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

814
Zegarek męski, naręczny, Aeromatic Tourbillon 1912
stal, skóra; średnica koperty 4,2 cm;
Niemcy, Frankfurt, XX/XXI w.
Cena wywoławcza. 42 000 zł

815
Zegarek damski, naręczny złoto pr. 750; waga 58 g.
Szwajcaria, Genewa, firma Audemars Piguet i Co;
XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

816
Zegarek kieszonkowy, męski, LONGINES złoto 14 K; waga 57 g.
Szwajcaria, Saint Imier, firma LONGINES, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jan Jakub LICHTY (czynny 1738-1758)

817
Zegar kaflowy mosiądz, stal, szkło;
Kraków, 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 66 000 zł

818
Zegarek męski, naręczny, SCHAFFHAUSEN srebro pr. 800; średnica 5,1 cm; pasek skórzany.
Szwajcaria, firma IWC Schaffhausen, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

819
Zegar kominkowy z parą kandelabrów 5-świecowych Francja, Paryż; warsztat C. Detouche, mechanizm
Bracia Japy; 3 ćw. XIX w. (okres II Cesarstwa).
Cena wywoławcza. 27 000 zł

820
Zegar kominkowy z figurką pastereczki brąz złocony;
Francja przed poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

William JOURDAIN (czynny w 2 poł. XVII w.)

821
Zegar kominkowy, szafkowy drewno, brąz złocony, mosiądz grawerowany,
złocony i srebrzony; szkło;
Anglia, Londyn, 2 poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 100 000 zł

822
Kabaret na przystawki, z pałąkiem stop cynowy, szkło; Niemcy, Geislingen,
Wűrttembergische Metallwarenfabrik; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

823
Budzik mosiądz, szkło,
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

824
Monstrancja blacha mosiężna sztancowana, złocona,
kameryzowana szklaną imitacją kamieni szlachetnych;
Europa Środkowa, Polska? 1916.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Anton GRATH ( 1881-1956)

825
Patera z figurkami puttów Niemcy, Łużyce, Lauchhammer (odlewnia);
proj. Anton Grath - rzeźbiarz wiedeński; 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

826
Żardiniera secesyjna stop cynowy Britannia;
Niemcy, Geislingen, Wűrttembergische
Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Henri Abraham CHÂTELAIN (1684-1743)

827
Panoramy 3 miast stołecznych Rzeczpospolitej: Warszawy, Krakowa i Wilna;
Amsterdam, 1735; z dzieła: „Atlas Historique",
edytowanego w latach 1705-1739.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

828
Mapa Rzeczpospolitej Polskiej Norymberga, wyd. Spadkobierców Homanna, 1750.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Józef HECHT (1891-1951)

829
Mapa Świata Paryż, atelier Józefa Hechta; z teki grafik
zatytułowanej „Atlas", z tekstami André
Suarčsa i Gustawa Kahna; 1928.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

830
Ikona „Święty Mikołaj Cudotwórca", w kiocie Rosja, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

831
Ikona czteropolowa tempera na desce; 17,7 x 15,2 x 3 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

832
Ikona podróżna tempera na desce;
Rosja, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

833
Szabla polska, w pochwie stal, mosiądz, skóra;
Polska, lata 90. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

834
Pałasz francuski, w pochwie; używany przez polskie formacje gen. Hallera
stal, róg; Francja, Paryż, 1914
Cena wywoławcza. 1 400 zł

835
Szabla polska, w pochwie stal, skóra, róg;
Polska, głownia XVIII w.; oprawa XIX w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

836
Szabla polska, oficera piechoty, wz. 17, w pochwie Polska, Lwów, Fabryka Broni i Maszyn „ARMA",
l. 20. XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

837
Katana Japonia, 1689. Yamashiro No Kami Hidetoki
działał w prowincji Settsu (Osaka) i Musashi (Edo)
Cena wywoławcza. 38 000 zł

838
Zbroja japońska Ashigaru, z okresu Edo stal, laka, tkanina, skóra;
Japonia, okres Edo (1603-1868)
Cena wywoławcza. 8 500 zł

839
Para lamp secesyjnych, elektrycznych ceramika, brąz patynowany, szkło;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

840
Lampa stojąca, gabinetowa, zelektryfikowana Warszawa, firma Braci Łopieńskich, klosz - Czechy?
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

901
Szafka pomocnicza eklektyczna sona, fornir i intarsje - orzech, mahoń;
Polska (?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

902
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa dębina, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, Niemcy (?), ok. 1860
Cena wywoławcza. 2 700 zł

903
Stół w stylu Ludwika Filipa sosna, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

904
Para postumentów klasycyzujących sosna, brzoza (?);
Polska (?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

905
Zegar podłogowy z dekoracją w typie „chinoiserie" drewno sosnowe, malowane; mosiądz, żelazo, szkło,
Europa Zachodnia, Holandia?, Anglia?, I poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

906
Parawan dalekowschodni drewno egzotyczne;
Daleki Wschód, Chiny (?), lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

907
Stół art deco wiąz (?), sosna, fornir - mahoń, palisander;
Europa Zachodnia, Francja (?), lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

908
Zegar szafowo-podłogowy art deco sklejka, mahoń, orzech, fornir - orzech, mahoń;
Europa Zachodnia, Francja, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

909
Szafa barokowa świerk; fornir - orzech, intarsje - orzech, jawor;
Niemcy Południowo-Wschodnie, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

910
Stół w stylu neobaroku holenderskiego dębina, fornir - orzech, intarsje - brzoza podpalana,
barwiona;
Europa Zachodnia, Holandia (?), po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

911
Fotel neobarokowy orzech;
Europa Zachodnia, XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

912
Szafka barokowa dębina, intarsje - dębina, czarny dąb, brzoza, śliwka (?);
Polska Południowo-Wschodnia, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 48 000 zł

913
Skrzynia gotycka drzewo liściaste o miodowym kolorze
podobne do orzecha; Europa Południowo-Zachodnia,
Hiszpania (?); XIX w. (elementy z XVI w.)
Cena wywoławcza. 22 500 zł

914
Zydel neorenesansowy orzech;
Europa Zachodnia, ok. 1880
Cena wywoławcza. 3 300 zł

915
Rama rokokowa drewno, złocenia na bolusie, 206 x 162 x 22 cm;
rzeźbiarz wrocławski, 1700-1715 r.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

916
Biblioteka w stylu eklektycznym dębina;
Europa Środkowa (?), koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

917
Krzesło eklektyczne dębina;
Francja, Paryż, ok. 1890
Cena wywoławcza. 4 700 zł

918
Szafa kredensowa, kątowa biedermeierowska sosna, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, Niemcy (?), ok. 1830
Cena wywoławcza. 7 000 zł

919
Serwantka biedermeierowska dębina, mahoń, sosna;
Europa Środkowa, ok. 1830
Cena wywoławcza. 8 000 zł