Josef VETROVSKY (1897-1944)

101
Akt kobiecy - portret fotografia czarno-biała, brom, papier, 32 x 23,5 cm;
sygn. suchą pieczęcią p. d.
Cena wywoławcza 1 500 zł

Leonard IDZIAK (1913-2001)

102
Pejzaże nadwodne - Teka 12 fotogramów fotografia czarno-biała, 40 x 50 cm (wymiar w arkusza),
sygn. p. d.: Idziak (brązowym pisakiem);
Cena wywoławcza 2 500 zł

Włodzimierz PUCHALSKI (1909-1979)

103
Zestaw ośmiu fotografii o tematyce huculskiej fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny,
format zróżnicowany;
Cena wywoławcza 4 300 zł

Gustave BARRY, Joseph-Zephyris GENGEMBRE wg obrazów Olivier PICHAT (ok. 1825-1912)

104
Para litografii: Porterty koni - Vermout oraz Fille de L'Air, z serii Sport Français Galerie du Jockey-Club Galerie du Jockey-Club
Cena wywoławcza 1 800 zł

Bronisław KOPCZYŃSKI (1882-1964)

105
Dawna Warszawa - Zamek Królewski litografia, papier, 37 x 23,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: znak artysty (na płycie),
Cena wywoławcza 500 zł

Christian Johann RUGENDAS (1708-1781)

106
Scena batalistyczna wg Georg Philipp RUGENDAS (1666-1742)
mezzotinta, akwaforta, papier, 19,9 x 26,2 cm
Cena wywoławcza 1 800 zł

107
Żebracy - zestaw trzech rycin ujętych we wspólnej oprawie
akwaforta, papier;
Cena wywoławcza 2 400 zł

Franciszek HANFSTAENGLE

108
Pochód na Sybir wg Artur GROTTGER (1837-1867)
litografia, papier, 51 x 68 cm (arkusz);
Cena wywoławcza 800 zł

Antoni SERBEŃSKI (1886-1957)

109
Widok na kościół drzeworyt barwny, papier,
37 x 27,2 cm (odcisk klocka)
Cena wywoławcza 700 zł

Edmund WINKLER (1884-1978)

110
Gdańsk - Ratusz akwaforta, papier, 23,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Ed. WINKLER (ołówkiem pod obrazem)
Cena wywoławcza 600 zł

Józef POCHWALSKI (1888-1963)

111
Statek węglowy Bohun III akwaforta, akwatinta barwna, papier,
25 x 17,5 cm (odcisk płyty),
Cena wywoławcza 2 000 zł

Käthe KOLLWITZ (1867-1945)

112
Głowa kobiety, 1905 akwaforta, miękki werniks,
38 x 28 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 3 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

113
Planty Krakowskie [z ukazaną od tyłu rzeźbą Harfiarz Piusa Wielońskiego
oraz widokiem na Basztę Stolarzy i Powroźników],
ok 1905
Cena wywoławcza 5 000 zł

Anna BILIŃSKA BOHDANOWICZ (1857-1893)

114
Ruiny zamku w Lichtensteinie, 1882 ołówek, papier, 9,5 x 13,6 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

115
Autoportret, ok. 1930 ołówek, kredka, papier,
28 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

116
Szkice konia oraz kompozycji obrazów, ok. 1880 tusz lawowany, papier, 22 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

117
Głowa Satyra, ok. 1885 piórko, sepia lawowana, papier,
19,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 700 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

201
Motyw z południa Europy, ok. 1920 akwarela, papier, 22 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Augustynowicz
Cena wywoławcza 1 900 zł

Malarz nieokreślony, polski XIX w.

202
Na wzgórzu akwarela, papier,
24 x 18,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 3 200 zł

E. STRUVE, XX w.

203
Łodzie rybackie, 1927 akwarela, papier, 28,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: E. Struve / 1927
Cena wywoławcza 3 200 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)

204
Morze wzburzone akwarela, papier, 50 x 72 cm;
sygn. l. d.: I.RUPNIEWSKI
Cena wywoławcza 2 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

205
Akt we wnętrzu akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier , 36,5 x 50,5 cm;
Cena wywoławcza 3 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

206
Góral z fajką pastel, papier, 45 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
Cena wywoławcza 2 700 zł

Henryk ZAREMBA (XX w.)

207
Brzuchowice, 1933 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
42,5 x 43 cm;
Cena wywoławcza 3 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

208
Dworek w Krzemieńcu gwasz, tektura, 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA/ - ACEDAŃSKA,
Cena wywoławcza 2 600 zł

Erich FUCHS (1890-1983)

209
W ludowej izbie akwarela, gwasz, papier,
36 x 35 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 3 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

210
Pejzaż, 1913 akwarela, ppaier, 23 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: p. Karolowi/ LWyczół/ 1913.
Cena wywoławcza 28 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

211
Autoportret, ok. 1935 gwasz, papier, 42 x 33,2 cm;
sygn. u dołu pośrodku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 32 000 zł

Egon WALLBURG (1911-?)

212
Wesele krakowskie [Wiejskie wesele],1940 akwarela, papier, 45,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WALLBURG EGON/ 940
Cena wywoławcza 2 800 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

213
Zachód słońca, 1940 akwarela, gwasz, papier, 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa (słabo czytelne)/ 1940
Cena wywoławcza 3 700 zł

214
Zachód słońca nad morzem, 1934 gwasz, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa 1934
Cena wywoławcza 3 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA

215
Zaloty huculskie, po 1935 gwasz, papier naklejony na tekturę, 98 x 75 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 48 000 zł

Vlastislav HOFMAN (1884-1964)

216
Pejzaż nadwodny, 1936 olej, tektura, 25,4 x 30 cm;
sygn. l. d.: V Hofman
Cena wywoławcza 1 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

217
Kaczeńce, ok. 1935 olej, płótno naklejone na tekturę, 39,5 x 59,5 cm
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza 6 000 zł

Mieczysław ORACKI SERWIN (1912-1977)

218
Wenecja, ok. 1930 olej, karton, 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Oracki - Serwin
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

219
Pejzaż zimowy z Poronina, ok. 1920 olej, płótno, 70 x 80 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz/ Poronin;
Cena wywoławcza 15 000 zł

Mieczysław KORWIN PIOTROWSKI (1869-1930)

220
Przed dworkiem zimą, ok. 1915 olej, płótno, 59 x 77,5 cm;
sygn. p. d.: mkPiotrowski
Cena wywoławcza 18 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

221
Odpoczynek myśliwych, 1976 olej, płótno, 55 x 74 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokoietek-76
Cena wywoławcza 7 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

222
Wesele krakowskie olej, płótno, 51 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński
Cena wywoławcza 9 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

223
Do boju, 1947 olej, sklejka, 39 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1947
Cena wywoławcza 4 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

224
Napoleon ze sztabem przekracza most,1927 olej, płótno, 95,5 x 141 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1927.
Cena wywoławcza 49 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

225
Wyjazd sań, ok. 1930 olej, tektura, 27 x 50 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza 9 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

226
Epizod z wojny 1920 - potyczka z bolszewikami, 1925
olej, płótno, 48 x 65 cm;
Cena wywoławcza 5 500 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875 - 1946/47)

227
Napad wilków, ok. 1945 olej, płótno, 60 x 99 cm;
sygn. l. d.: Cz Wasilewski
Cena wywoławcza 5 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

228
Odpoczynek przy ognisku - epizod z wojen napoleońskich, 1947
olej, tektura, 49 x 62 cm;
Cena wywoławcza 13 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

229
Szarża pod Kiernozią olej, płótno, 70,5 x 102 cm
Cena wywoławcza 12 000 zł

Carl August H. OESTERLEY (1839-1930)

230
Pejzaż z Romsdalshornet nad rzeką Rauma olej, sklejka, 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: C. OESTERLEY Jn.
ok. 1920
Cena wywoławcza 4 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

231
Widok ze stodoły, ok. 1960 olej, płótno naklejone na tekturę, 50 x 64 cm;
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza 8 000 zł