403
Popiersie kobiety biały alabaster, wys. 44 cm.
Włochy (?), Francja (?), koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

Jan Florian RASZKA (1871- 1945)

404
Zbigniew Odrzywolski gips malowany na żółto i lakierowany, wys. 95 cm.
na plecach sygn.: Raszka 1912
Cena wywoławcza. 11 000 zł

405
Mały Powstaniec brąz, podstawa z marmuru bolechowickiego,
wys. 38 cm. Polska, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Ferdinand DOBLINGER (1872 - 1935)

406
Dziewczynka brąz, podstawa z czarnego kamienia, wys. 18 cm.
Polska(?), Niemcy (?), ok. 1920-39
Cena wywoławcza. 1 200 zł

407
Dionizos stop metali lakierowany na czarno, wys. 28 cm.
Niemcy (?), koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

408
Płaskorzeźba reklamowa chóru Rob-Echo drewno lipowe barwione i czernione,
plakieta 37 x 26 cm. Polska ok. 1930-39
Cena wywoławcza. 900 zł

409
Chrystus Frasobliwy drewno nieokreślonego gatunku,
Polska (?), 2. poł. XVI - pocz. XVII w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

410
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe, pierwotnie polichromowane i złocone,
wys. 78 cm. Śląsk (?), 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

501
Wazon z fryzem Amazonek Czechosłowacja, Karlovy Vary, wytwórnia Moser,
wg proj. Kolomana Mosera, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

502
Puzderko toaletowe z fryzem Amazonek Czechosłowacja, Karlovy Vary, wytwórnia Moser,
wg proj. Kolomana Mosera, lata 20.XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

503
Puzderko toaletowe, z fryzem Amazonek i żaglowcem
Czechosłowacja, Karlovy Vary, wytwórnia Moser,
lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

504
Wazonik zielony z muszelkami Czechy (w typie wyrobów Wilhelma Kralika),
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

505
Wazon - kula U.S.A.?, R. Krasne, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

506
Karafka z 8 kieliszkami Francja, Cristallerie Saint-Louis-les-Bitche,
3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

507
Wazon secesyjny z gałązkami glicynii Francja, Nancy, wytwórnia Emila Gallé, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

508
Żardiniera Austro-Węgry, XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

509
Patera błękitna Szwecja, Orrefors, proj. Jan Johansson,
po 1969.
Cena wywoławcza. 800 zł

510
Wazon secesyjny z gałązkami leszczyny Francja, St. Denis, wytwórnia Augusta Legras,
potem Charlesa Legras, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

511
Wazon secesyjny z liśćmi paproci Francja, Nancy, wytwórnia Emila Gallé,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 12 700 zł

512
Puszka z reliefem antykizującym, w oprawie metalowej; Anglia;
ceramika: wytwórnia Wedgwooda, lata ok. 1840-1845;
oprawa: James Dixon & Sons, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

513
Plakieta z tańczącymi nimfami Niemcy - Turyngia, manufaktura nieustalona
(Ilmenau?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 550 zł

514
Wazon secesyjny z dekoracją geometryzującą;
sygn. wyciskiem: F oraz rozetka z czterech rombów.
Cena wywoławcza. 800 zł

515
Czarka ze spodkiem z miniaturami w stylu Höroldtmalerei;
Miśnia, ok. 1730-1735? - malarstwo miniaturowe
w stylu Johanna Gregoriusa Höroldta (1696-1775).
Cena wywoławcza. 6 700 zł

516
Fragmenty serwisu Łabędziego Miśnia, lata 1737-1741
Cena wywoławcza. 7 200 zł

517
Grupa figuralna w strojach antycznych - rozmawiający;
Czechy, Duchcov (Dux), Duxer Porzellan
- Manufaktur A.G. (zał.1898), XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

518
Figurka psa Polska, Pacyków, wytwórnia fajansu Aleksandra
Rogali - Lewickiego, lata 1920-1939
Cena wywoławcza. 3 100 zł

519
Wazon neorenesansowy z maszkaronem Pokucie, Kołomyja, koniec XIX w. (ok. 1877)
- krąg Krajowej Szkoły Garncarskiej w Kołomyi?.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

520
Kąpiel Diany - grupa figuralna Niemcy lub Austria?, naśladownictwo
marki miśnieńskiej (model nieznany), XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

521
Para wazonów z puttami i girlandami Niemcy?, wytwórnia nieustalona,
1. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

522
Filiżanka ze spodkiem z dekoracją dalekowschodnią;
Miśnia, okres Marcoliniego (1774-1815), XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

523
Papuga ara Niemcy, fabryka Rosenthala, zakład filialny Bahnhof
- Selb, lata 30. XX w.,
model: Dorothea Moldenhauer (1879-1968).
Cena wywoławcza. 1 400 zł

524
Talerz z dekoracją kwiatową Polska, Baranówka, około 1830
Cena wywoławcza. 1 100 zł

525
Zegar neobarokowy na podstawie Francja, Fontainebleau, Jacob Petit ,
lata ok. 1834-1862;
mechanizm: Paryż, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

526
Żyrandol porcelanowy 6-ramienny Niemcy Rudolstadt, Ernst Böhne Söhne,
1ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

601
Solniczka Warszawa, firma Norblin i Ska (Norblin, Br. Buch
i T. Werner), 1 ćw. XX w. (po 1915)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

602
Solniczka Niemcy, Phorzheim, firma Roberta Krafta, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

603
Koszyczek Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józef Fraget, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

604
Komplet sztućców na 6 osób i środka stołu (40 sztuk)
Warszawa, WWS (Wytwórnia Wyrobów Srebrnych),
ok. 1950
Cena wywoławcza. 2 500 zł

605
Patera Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, lata 20.-30 XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

606
Lustro Warszawa, firma Norblin (Norblin, Br. Buch
i T. Werner), 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 3 400 zł

607
Skarbonka w formie wiatraka Warszawa, firma Adolfa Kummera
(czynna 1875?-1939)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

608
Cukiernica art deco Warszawa, Wytwórnia Wyrobów Srebrnych
(WWS), lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

609
Taca Warszawa, firma Norblin (Norblin, Br. Buch
i T. Werner), ok. 1915
Cena wywoławcza. 2 400 zł

610
Taca owalna Niemcy, Pforzheim, Gebrüder Hepp
(czynna 1863-1988), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

611
Patera okrągła Niemcy?, lata 20.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

612
Świecznik Austro-Węgry, monogram firmy M und C,
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

613
Sitko do herbaty Warszawa, Werner i Ska, probierz O.C.
(Józef Sosnkowski), lata 70. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

614
Młynek do pieprzu lub soli USA, Altadena, Verity Southall Ltd, 1 poł. XX w.
[niektóre elementy mechanizmu produkcji angielskiej].
Cena wywoławcza. 1 200 zł