Janusz CZARNECKI

101
W stoczni, III ćw. XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier, 36 x 24,5 cm (w świetle passe-partout); na odwrcie pieczątka autorska;
Cena wywoławcza. 400 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

102
Pani Pate, 1931/1980 fotografia czarno-biała, brom, papier, 39,5 x 30 cm; sygn. l.d.: Dorys (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

103
Akt, l. 60? XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier, 31 x 17,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: Dorys (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Eugeniusz ZAK (1884 - 1926)

104
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Zofia STRYJEŃKA (1894 - 1976)

105
Tańce Polskie: Góralski, Kołomyjka, Kujawiak, Mazur, Oberek, Polka, Żydowski; rotograwiura barwna, papier, 39,8 x 21 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Aleksander LASZENKO (1883 - 1944)

106
Córka Ben Brahima, 1938 drzeworyt barwny, papier, 50 x 41 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

107
Kompozycja, l. 50-te XX w. litografia, papier, 22 x 16,5 cm (w świetle oprawy) na odwrocie nalepka z informacją
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Artysta nieokreślony, polski?, 1 ćw. XX w.

108
Pietá drzeworyt barwny, papier, 40 x 23 cm; sygn. l. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Leon WYCZÓŁOWSKI (1852 - 1936)

109
Widok na katedrę na Wawelu litografia, papier, 27,8 x 18,7 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

110
Wnętrze katedry na Wawelu litografia, papier, 28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław Feliks JASIŃKI (1862 - 1901)

111
Primavera wg Sandro Botticellego, 1892 akwaforta i miedzioryt, papier, 39,2 x 55 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: GRAVÉ PAR JASIŃKI;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Peter BEHRENS (1868 - 1940)

112
Pocałunek drzeworyt, barwny, papier, 19 x 15 cm; sygn. na klocku monogramem wiązanym: PB (w prostokącie);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Giovanni Battista PIRANESI (1720 - 1778)

113
Piramida Gajusza Cestiusza w Rzymie; z cyklu: Le Antichita Romane; akwaforta, papier, 53 x 74 cm (arkusz);
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)

114
Akt męki węgiel, papier, 73,5 x 46,5 cm
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Bronisław DYBCZYŃKI (1887 - ?)

115
Portret Stanisława Żurawskiego, 1909 ołówek, papier , 55 x 47 cm; napis p. d.: rys. Dybczyńkiego / St. Żurawski w Akad. Szt. Pięk. / r. 1909.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

116
Satyr ołówek, papier, 12,2 x 8,2 cm
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stanisław JANOWSKI (1866 - 1942)

117
Fragment dzwonnicy kościelnej w Łotwicze ołówek, papier, 25,7 x 23,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Janowski/ Łotwicze. w październiku 1916.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Antoni KUDŁA (1908 - 1945)

118
Główka chłopca węgiel, papier żeberkowy, 35 x 42 cm ( w świetle oprawy); sygn. l. d.: AKudła
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan MATEJKO (1838 - 1893)

119
Szkic sceny historycznej na drugiej stronie leżąca postać męska ołówek, papier, 17 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

120
Szkice, ok. 1890 piórko, tusz, papier, 21 x 33 cm (w świetle oprawy); l. g.: pieczątka - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ pieczątka
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

201
Drużba krakowski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 15 x 30,5 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Karol KOSSAK (1895 - 1975)

202
Zima akwarela, papier, 42 x 62 cm; sygn. p. d.: KKossak; / 1943;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

203
Rozminowanie akwarela, papier, 23,8 x 48,8 cm (w świetle oprawy); na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 449;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

204
Pejzaż zimowy z potokiem akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stefania ŁAZARSKA (1887 - ?)

205
Głowa atlanta akwarela, gwasz, papier, 63,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

206
Ulica Floriańska w Krakowie nocą akwarela, gwasz, papier, 49 x 35 cm; sygn. l. d.: St. Fabijański
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

207
Wnętrze lasu akwarela, papier, 34,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Dr Suster (?)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

208
Drzewa akwarela, papier, 30 x 47,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Dr Suster (?)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887 - 1952)

209
Nad brzegiem morza, 1936 akwarela, gwasz, papier, 35 x 51 cm; sygn. p. d.: S. Jaxa / 1936
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

210
Kwiaty w wazonie pastel, akwarela, papier, 54 x 42,5 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

211
Drużbowie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891 - 1951)

212
W ogrodzie akwarela, papier, 34 x 48,3 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA

213
Zaloty huculskie, po 1935 gwasz, papier naklejony na tekturę, 98 x 75 cm; sygn. u do u po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 64 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)

214
Cherubin Gniewosz w bitwie pod Suczawą w 1497 r., 1890 Bitwa pod Suczawą w 1497 r. akwarela, papier, 43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 110 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883 - 1934)

215
W podcieniach - Kazimierz Dolny akwarela, papier, 70 x 100 cm; sygn. u dołu: W. SKOCZYLAS
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Natan SZPIEGEL (1890 - 1941?)

216
Wnętrze synagogi akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 66,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

217
Para portretów Aleksandra Lednickiego 1. pastel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Witkacy TC + b (w owalu) / 1923; 2. węgiel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

218
Modlitwa na pustyni olej, sklejka, 32 x 45 cm; sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857 - 1947)

219
Szebeki na Nilu, 1904 płótno, naklejone na tekturę, 22,5 x 35,5 cm; napis. l. d.: S. Bakałowicz/ Cairo 1904;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

220
Polska w okowach olej, płótno, 128 x 100 cm; sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann / Praga 1916
Cena wywoławcza. 74 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

221
Chaty i susznie olej, płótno naklejone na tekturę, 32 x 37,5 cm; napis ołówkiem p. g.: 65
Cena wywoławcza. 44 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

222
Wnętrze izby wiejskiej w Sądeckiem olej, tektura, 25 x 34,5 cm; sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.;
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

223
Pejzaż z Normandii olej, płótno, 33 x 55 cm; sygn. p.d.: T. Makowski
Cena wywoławcza. 120 000 zł

224
Elenai olej, tektura, 33 x 43 cm; sygn. l. g.: Wlastimil Hofman / 1929;
Cena wywoławcza. 23 000 zł

225
Lato - z cyklu „Idylla” olej, tektura, 30 x 30,5 cm; sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862 - 1923)

226
Sztandary - scena alegoryczna olej, płótno, 101 x 150 cm; sygn. l. d.: WT
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869 - 1954)

227
Pejzaż morski olej, płótno, 69 x 97 cm; sygn. p. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874 - 1945)

228
Pejzaż wiejski olej, płótno, 63 x 94 cm; sygn. l. d.: JGrubiński
Cena wywoławcza. 7 400 zł