Stanisław ŻUKOWSKI (1873 - 1944)
Nr katalogowy229
Połów ryb na oścień na wylewie wiosennym
w Rosji;
olej, płótno, 61 x 95 cm (obcięty u dołu);
Cena wywoławcza.
50 000 zł
Wiktor KORECKI (1890 - 1980)
Nr katalogowy231
Zimowe zajęcie
olej, płótno, 60,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wiktor Korecki
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Michał GORSTKIN - WYWIÓRSKI (1861 - 1926)
Nr katalogowy233
Listopad
olej, płótno, 152 x 193 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski 1915
Cena wywoławcza.
80 000 zł
Malarz nieokreślony, polski
Nr katalogowy235
Zmierzch
olej, płótno, 12,3 x 23,8 cm;
2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)
Nr katalogowy237
Pianistka, k. l. 30 XX w.
gwasz , akwarela, pastel,
papier, 103 x 79,5 cm
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)
Nr katalogowy239
Jarmark w Kosowie
olej, płótno naklejone na sklejkę, 64 x 90 cm;
sygn. p. d. i l. d.: FPautsch;
Cena wywoławcza.
60 000 zł
Józef RYSZKIEWCZ (1856 - 1925)
Nr katalogowy241
Stuk, puk w okieneczko
olej, płótno, 59,5 x 66,5 cm;
sygn. l. d.: Józef Ryszkiewicz 1919
/III RYSIN-ŻANECIN
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Tadeusz KOKIETEK (1920 - 1982)
Nr katalogowy243
Scena historyczna z doby wojen
polsko tureckich - szkic en grisaille, 1969
olej, karton naklejony na tekturę; 39 x 68 cm;
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)
Nr katalogowy245
Krzyż przydrożny, 1929
olej, sklejka, 54 x 37 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1929;
Cena wywoławcza.
11 000 zł
Michał STAŃKO (1901 - 1969)
Nr katalogowy247
Pejzaż podgórski z rzeką, 1960
olej, tektura; 22,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko/ 60
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)
Nr katalogowy249
Napad wilków, 1951
olej, tektura, 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1951
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Czesław WASILEWSKI (ok. 1875 - 1946/47)
Nr katalogowy251
W drodze na koński targ, 1918
olej, tektura; 47 x 66 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski/ 1918 rok
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy253
Widok na Lauteine, 1925 r., Nicea
olej, płótno, 39 x 60 cm;
Na odwrocie na płótnie numery: 0788/5
oraz faksymile podpisu WW 3;
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Nr katalogowy255
Obłoki nad wodą
olej, tektura, 35 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dwukrotnie powtórzony
nr inwentarzowy: St.Cz. / inw.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Simon MONDZAIN (1890 - 1979)
Nr katalogowy257
Anemony
olej, płótno, 60,5 x 50 cm;
sygn. z lewej: Mondzain
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Jan CYBIS (1897 - 1972)
Nr katalogowy259
Chińska figurka
olej, płótno, 72 x 91 cm;
sygn. l.d.: Cybis
Cena wywoławcza.
100 000 zł
Grzegorz MENDOLY-STEFANOFF (? - 1943)
Nr katalogowy261
Ponte di Rialto w Wenecji
olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. p. g.: Stefanoff-Mendoly- / 938-
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Bolesław NAWROCKI (1877 - 1946)
Nr katalogowy263
Portret chłopca z pluszowym misiem
olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: Bolesław Nawrocki 1933
Cena wywoławcza.
42 000 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916) - ?
Nr katalogowy265
Portret hrabianki z mopsem
olej, płótno dublowane, 80 x 160 cm
(w świetle oprawy); l. g. napis: ADA z prawej
herb Roch pod koroną hrabiowską.
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Stanisław LENTZ (1861 - 1920)
Nr katalogowy267
Portret Antoniego Jelenkiewicza, 1906 r.
olej, płótno, 100 x 80 cm;
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy269
Wenecja - widok na kościół
Santa Maria della Salute
olej, płótno; 50 x 64 cm; sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza.
22 000 zł
Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)
Nr katalogowy271
Portret młodej kobiety
- wg Michaela M. Daffingera (1790 - 1849)
- 1. ćw. XX w.
gwasz, kość słoniowa; owal - 8 x 6,4 cm;
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841 - 1905)
Nr katalogowy273
Scena z obrony Olsztyna
olej, płótno, 101 x 125 cm;
sygn. p. d.: EWR (monogram wiązany)
Cena wywoławcza.
57 000 zł