101
Album z fotografiami budynku centralnej stacji kolejowej w Griazi (Rosja); oprawa: skóra tłoczona; 6 fotografii, albumin, tonowanie; 26,5 x 37 cm
Cena wywoławcza. 2 700 zł

102
Motyw architektoniczny (Zatrocze) z cyklu Polska w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka-Warszawa, l. 20. XX w. Fotografia czarno-biała, brom, papier
Cena wywoławcza. 1 400 zł

103
Postać przy oknie z cyklu Polska w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka-Wilno, ok. 1920; fotografia czarno-biała, brom, papier
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Raphael MORGHEN (1758 - 1833)

104
Aurora wiodąca rydwan Apollina Antonio CAVALLUCCI (1752 - 1795) wg Guido RENI (1575 - 1642) miedzioryt, papier, płyta: 37,5 x 77,3 cm;
Cena wywoławcza. 700 zł

James HOPWOOD mł. (1795 - ?)

105
Zestaw sześciu wizerunków osobistości polskich; staloryt, papier, różne wymiary (ok. 17 x 12 cm - w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Gilles-Antoine DEMARTEAU mł. (1750-1802)

106
Popiersie młodej kobiety, 1786 wg Francois André VINCENT (1746 - 1816) miedzioryt kredkowy (czerń, sangwina), papier żeberkowy, 53 x 40 cm
Cena wywoławcza. 2 400 zł

F. NEUBAUSER (XVIII - XIX w.)

107
Stare drzewo tusz lawowany, gwasz (biel, żołcień), papier jasnoszary, żeberkowy, 57 x 39 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Jean-Baptiste LUCIEN (ok. 1748 - 1806)

108
Głowka dziecka (Téte d'aprés nature) wg Jean-Jacques L'Ainé Le BARBIER (1738 - 1826) miedzioryt punktowy, papier żeberkowy (z filigranem AMBERT)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)

109
Pies malarki ołowek, papier, 14 x 13 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: H. Rudzka
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903 - 1976)

110
Varietes piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 29,7 x 20,5 cm
Cena wywoławcza. 1 300 zł

111
Album "Les colonies franćaises" o artystycznej typografii, ilustrowany przez znanych artystów czynnych w Paryżu w 1 poł. XX w., takich jak m.in.: Jean Dufy, Marcel Gromaire
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Józef BRANDT (1841 - 1915)

112
Koń z siodłem kredka brązowa, papier, 15 x 21 cm; sygn. p. d.: J.Br.;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

113
Widok miasta nad dachami kamienic czarna kredka, papier jasnoszary, 30,3 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

114
Studium aktu młodzieńca z wyciągniętymi rękoma węgiel, ołówek, papier żeberkowy, 64 x 38 cm;
Cena wywoławcza. 4 200 zł

115
Zakopane - kościołek drewniany przed cmentarzem na Brzysku ołówek, papier, l24,5 x 30 cm; napis autorski l. d.: ZAKOPANE / 22 STYCZEŃ 1944
Cena wywoławcza. 2 200 zł

David TENIERS mł. (1610 - 1690)

116
Rozbój na drodze ołówek, papier, 9,5 x 12 cm; napis - sygnatura? - p. d.: D.Tenier (tuszem)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

201
Pierścionek piórko, tusz, akwarela, papier żeberkowy [Ingres], 30 x 22 cm; sygn. l. d.: maja
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

202
Miasteczko wśród gór kredki, papier, 19,7 x 28,4 cm ( w świetle oprawy); u dołu napis autorski
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

203
Para kochanków piórko, tusz, akwarela, papier żeberkowy [Ingres], 30 x 22 cm; sygn. u dołu: maja..
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870 - 1956)

204
Warszwa - Plac Zamkowy akwarela, papier, 13,5 x 18 cm; sygn. p. d.: T.Cieślewski
Cena wywoławcza. 700 zł

205
Sadzawka św. Stanisława na Skałce w Krakowie kredka, papier, 32,8 x 19,8 cm
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Marian MOKWA (1889 - 1987)

206
Widok na zatokę akwarela na podrysowaniu ołowkiem, papier, 25,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

207
Przed chatą akwarela na podrysowaniu ołowkiem, papier żeberkowy, 15,5 x 30 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867 - 1952)

208
Klif akwarela, gwasz, tektura, 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: S. Jaxa / 1923
Cena wywoławcza. 4 000 zł

T. BYLEWSKI, pocz. XX w.

209
Para obrazów a - Armia napoleońska akwarela, gwasz, papier b - W parku: akwarela, gwasz, papier
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882 - 1971)

210
Rybak akwarela, papier 34 x 50 cm; sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

211
Portret pułkownika Stanisława Czuryłły, 1939 pastel, papier, 69 x 48,5 cm;
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Władysław ROGUSKI (1890 - 1940)

212
Kobieta z dzbanem akwarela na podrysowaniu ołowkiem, papier, 69 x 48 cm; sygn. p. d.: WRoguski 1937
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

213
Białe róże olej, płótno, 50 x 62 cm; sygn. p. d.: 19 / W Terlikowski
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

214
Anemony I olej, płótno, 65,5 x 50 cm; sygn. l. d.: WW Na odwrocie, na krośnie malarskim napis: W. Weiss / Anemony I
Cena wywoławcza. 23 000 zł

215
Kwiaty olej, płótno, 46 x 61 cm; sygn. u góry: Terlikowski / 1948
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Henryk HAYDEN (1883- 1970)

216
Kwiaty w dzbanie olej, tektura, 48,5 x 35 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 40 000 zł

JÓZEF PANKIEWICZ (1866 - 1960)

217
Tulipany w niebieskim flakonie, ok.1926 olej, płótno, 61 x 50 cm; sygn. l. g.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 85 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891 - 1971)

218
Jarzyny olej, sklejka, 60,5 x 49,5 cm; sygn. p.g.: j.hrynkowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Teodor GROTT (1884 - 1972)

219
Cyklameny olej, płótno, 49 x 64 cm; sygn. p. d.: Teo Grott / 964;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

220
Cynie w wazonie olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. l. d.: a. Karpiński.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

221
Kwiaty olej, płótno, 54,5 x 73 cm; sygn. p. d.: H. Rudzka C;
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891 - 1951)

222
Róże w wazonie olej, tektura, 64,5 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905 - 1995)

223
Piwonie w wazonie akwarela, papier, 46,8 x 30 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Rzepiński (ołowkiem)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jadwiga ANGERMAN (1894 - 1975)

224
Martwa natura z wazonem i jabłkami olej, płótno, 73 x 53,5 cm; sygn. p. d.: J. ANGERMAN
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Amandus FAURE (1874 - 1931)

225
Wazon polnych kwiatów olej, tektura, 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: FAURE
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899 - 1971)

226
Kwiaty w oknie olej, płótno, 68,5 x 51 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Kasper Pochwalski / 1935
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Maurice BLOND (1899 - 1974)

227
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 41 x 33 cm; sygn. l. d.: M. Blond
Cena wywoławcza. 8 000 zł

JULIUSZ KOSSAK (1824 - 1899)

228
Cherubin Gniewosz w bitwie pod Suczawą w 1497 r., 1890 Bitwa pod Suczawą w 1497 r.; akwarela, papier, 43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 150 000 zł

Jacques CHAPIRO (1887 - 1972)

229
Jesienny pejzaż olej, tektura, 38,5 x 49 cm; sygn. l. d.: j chapiro 53
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Roman SIELSKI (1903 - 1990)

230
Wybrzeże morskie olej, płótno, 48 x 68 cm; sygn. p. d.: R.S (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Ludwik MISKY (1884 - 1938)

231
W zaprzęgu olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: L Misky
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

232
Ostatnie blaski olej, sklejka, 47 x 62 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Ostatnie blaski / F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 9 500 zł