07 lutego 2024

Aukcja: 7 lutego 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Samuel CYGLER (ZIEGLER) (1898-1945)

49
W porcie olej, płótno;
31,5 x 42 cm.
estymacja: 6 700 - 7 400 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

50
Przy kutrach olej, tektura; 23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Dzierżencki.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

51
Na wzburzonym morzu olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

52
Stary rybak olej, tektura; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Marian PRZYBYLSKI NOWINA (1884-?)

53
Pod wieczór olej, sklejka; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

54
Para żniwiarzy olej, płótno dublowane; 54 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: TPopiel
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

55
Para wieśniaków, 1945 ołówek, akwarela, papier; 47 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ... / 1945 (ołówkiem, nazwisko nieczytelne).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Franciszek MRAZEK (1876-1933)

56
Gęsiarka olej, płótno; 63,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: F. Mrazek
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Stanisław GRZYMS, XX w.

57
Wiejska dziewczyna pastel, papier; 62,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grzyms
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

58
Dziewczyna w stroju ludowym olej, tektura; 35 x 25 cm;
sygn. l. d. Żelechowski.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Rene Jerzy GROSZANG (1929-2004)

59
Dziewczynka na łące akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 60 x 94 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Groszang.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

60
Kobieta motyl pastel sucha, papier żeberkowy; 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIchnowski (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Autor nieokreślony, XX w.

61
Portret kobiety pastel, papier; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: Vö
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

62
Przykuty Anioł gwasz, papier; 47 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: "Przykuty Anioł" / M. W.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Leopold GOTTLIEB (1883-1933)

63
Akt - kąpiąca się węgiel, akwarela, papier; 32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Pal GYOROKI (1904-1972)

64
Portret mężczyzny, 1945 olej, tektura; 44 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Adamnak / Gyoroki / Tokaj 1945.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

MENTA, XX w.

65
L'Aubaine olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: Menta
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Maurice (BLUMENKRANC) BLOND (1899-1974)

66
Anemony w niebieskim wazonie olej, płótno; 55 x 33 cm;
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

67
Cynie w wazonie pastel, papier; 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B ... (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

68
Kwiaty w wazonie olej, karton fakturowany; 70 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Mieczysław Reyzner.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Janusz JAROSIEWICZ (1894-1974)

69
Kwiaty w bordowym wazonie olej, płyta; 60 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jarosiewicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

70
Bukiet za bukiet olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 95
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

71
Białe róże, 1919 akwarela, papier; 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LKowalski. / 1919.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

72
Kwiaty w niebieskim wazonie olej, płótno; 70 x 95 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

73
Martwa natura z tulipanami olej, deska; 70 x 31,5 cm;
sygn. u dołu po środku: Markiel
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Mania MAVRO (1889-1969)

74
Martwa natura z głową olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: Mavro
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Monogramista K.B., XX w.

75
Martwa natura z zielona butelką olej, technika własna, płótno; 60 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: KB.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

76
Martwa natura z owocami gwasz, papier; 36,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

77
Kobieta w wiejskiej chacie, ok. 1910 olej, tektura fakturowana; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: BR. RYCHTER - JANOWSKA
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Berthold PIERSON (1872-?)

78
Wioska w górach, 1940 akwarela, gwasz, papier; 43 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: B. Pierson. 40.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

79
Zima w górach akwarela, gwasz, papier; 32 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Zdzisław CYAN - CYANKIEWICZ (1912-1981)

80
Pejzaż gwasz, papier, 35 x 57 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Mania MAVRO (1889-1969)

81
Pejzaż prowansalski olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 37 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MMavro
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

L. MAKŁOWICZ, 1 poł. XX w.

82
Motyw z Kołomyi (?), 1902 akwarela, papier; 19 x 28 cm;
sygn. l. d.: L. Makłowicz; napis p. d.: … (nazwa miejscowości ?, ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Karol CHUDECKI (1909-1980)

83
Pejzaż górski zimą olej, tektura; 22,5 x 32,5 cm;
na odwrocie opis: ART. MALARZ / KAROL CHUDECKI / ur. 12.03.1909 / zm. 1980 / UKOŃ. ASP. KRAKÓW W 1933 r.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

84
Pejzaż nadwodny, 1880 olej, płótno; 32,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: 1880 A Pol ... (sygnowany nieczytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

85
Pejzaż wiosenny, 1947 olej, płótno; 48 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1947 / Kasper Pochwalski
estymacja: 7 000 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w. według Władysława CZACHÓRSKIEGO (1850-1911)

86
Odpowiedź na list olej, płótno;
60 x 91 cm.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

87
Kobieta z pieskiem olej, płótno; 52 x 44,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVIII w.

88
Portret Fryderyka Krystiana Wettyna, syna Augusta III olej, płótno dublowane; 55 x 45 cm;
opisany na odwrocie
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Malarz nieokreślony, szkoła niderlandzka, XVI / XVII w.

89
Jezus, faryzeusze i jawnogrzesznica olej, deska;
68 x 103 cm.
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

90
Obrzezanie Jezusa olej, deska;
34,5 x 30 cm.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

91
Polowanie z psami olej, płótno dublowane,
52 x 58,5 cm.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942) - według

92
Przysięga Kościuszki na rynku w Krakowie (24 marca 1794 r.) chromolitografia barwna, papier; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: WOJCIECH KOSSAK 1911 (na płycie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

TOYOHARA CHIKANOBU(1838-1912)

93
Festiwal lalek z cyklu „Chiyoda no o-oku” - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 35,4 x 23,7 cm; 35,5 x 23,8 cm; 35,5 x 23,8 cm;
sygn. na klocku śr. d.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

TOYOHARA KUNICHIKA(1835-1900)

94
Aktorzy w sztuce kabuki „Onai Hitome no Sekimori” - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 25,2 cm; 36,6 x 25,2 cm; 37,1 x 24,7 cm;
sygn. na klocku l. śr.: Toyohara Kunichika hitsu.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Józef SEBALD (1853-1931)

95
Portret kardynała Adama Sapiehy fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na karton;
24,5 x 19,4 cm (wymiar odbitki)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Bernard LIEBERMAN, XIX / XX w.

96
Zestaw 4 fotografii z Kresów 1. Warzelnia soli w Drohobyczu, 2. Fabryka, 3. Łazienki, 4. Sikawki
fotografie czarno-białe, sepiowane, 16,5 x 23,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł