10 sierpnia 2023

LETNIA AUKCJA INTERNETOWA

SZTUKA WSPÓŁCZESNA - Pejzaż i martwa natura

25.07.2023 - 10.08.2023, godz. 17.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Regulamin aukcji

Kontakt w sprawie obiektów:

Katarzyna Marciniak
tel. +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: +48 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Edward DWURNIK (1943 - 2018)

301
Św. Anna, Warszawa, 2012 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. p.d.: 2012 / WARSZAWA E. DWURNIK
estymacja: 110 000 - 130 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

302
Pejzaż miejski, 1993 olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d. Joniak.93;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Teresa WALLIS-JONIAK

303
Nad rzeką w dole, 2015 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Wallis.J / 15;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916 - 1992)

304
Cicha uliczka, 1963 olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913 - 2004)

305
Pejzaż wiosenny, 1989 olej, płótno; 84,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (ur. 1913)

306
Babia Góra - Zawoja olej, płótno; 62 x 82 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (ur. 1913)

307
Zamek - Będzin, 1999 - 2000 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (ur. 1913)

308
Pejzaż z Zawoi, z cyklu Jeden motyw, 198 olej, płótno; 47,5 x 52,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;

Leszek MISIAK (ur. 1943)

309
Okno, 1989 olej, płótno, 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leszek Misiak 1989;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Mirosław RUSINEK

310
Południe, 2017 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: MR (monogram wiązany);
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mirosław RUSINEK

311
Lesbos-Mitylene, 2018 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Rusinek;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mirosław RUSINEK

312
Port-Wschód, 2018 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: Rusinek;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mirosław RUSINEK

313
Brzeg-oranż, 2018 olej, płótno; 80 x 90 cm;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mirosław RUSINEK

314
Włoski poranek, 2014 olej, deska; 50 x 65 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Arkadiusz Tomasz SUPRYN

315
Lato, 2012 olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. p. d.: T. Supryn;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Andrzej KURZAWSKI

316
Zima na wsi, 1962 olej, płótno; 60 x 82 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kurzawski / 60 x 82 1962 r.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Władysław SERAFIN

317
Brama Floriańska w Krakowie, 1976 olej, płótno; 55 x 66 cm;
sygn. i dat.: l. d.: W.Serafin 1976.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jolanta RUTKOWSKA

318
Pejzaż jesienny, 2017 olej, płótno; 50 x 60 cm;
opisane na odwrocie: 2017
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Marek GÓRNY

319
Listy z Toskanii olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. l. d.: M.GÓRNY;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk WÓJCIK (1920 - 2009)

320
Salwator w jesieni, lata 50-te XX w. olej, płótno; 64 x 77 cm;
na odwrocie naklejka Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Henryk WÓJCIK(1920 - 2009)

321
Egzotyka Sulejowa, 1955 olej, płótno; 63 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: HenWójcik 55;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Józef MULARCZYK

322
Łodzie patrolowe w Łebie, 1976 olej, płótno; 60 x 70 cm
sygn. p. d.: J.MULARCZYK;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jeanne BESNARD-FORTIN

323
Prowansalski zakątek, 1948 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: JBesnard / … 1948
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.

324
Ulice Paryża,1937 olej, płótno; 58 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Paris / 37. L.N.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Adam BOJARA

325
Gdańsk, 2000 akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: A.Bojara;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksandra MAŃKOWSKA (Adelajda KOT ur. 1984)

326
Droga przez pola, 2010 olej, płotno, 50 x 100 cm
sygn. i dat. l.d.: AKot/2010
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jerzy ZABŁOCKI

327
Motyw miejski olej, płótno; 58 x 76 cm;
sygn. p. d.: ZABŁOCKI;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Janusz SKALSKI

328
Pejzaż olej, płótno; 70 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Janusz Skalski / ASP / Warszawa.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

MONOGRAMISTA LS, XX W.

329
Pejzaż fantastyczny, 1962 olej, płótno; 55 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: LS [inicjał wiązany] / 1962.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jerzy GNATOWSKI

330
Pejzaż jesienny, 1989 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Gnatowski 1989.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jerzy GNATOWSKI

331
Wnętrze lasu, 1991 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Gnatowski 1991.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marta GUTOWSKA

332
Pejzaż, 2001 olej, płótno; 27,5 x 40 cm
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Einar THORBJORN (1911-1985)

333
Mariagerfjord olej, płótno; 67 x 97 cm;
sygn. i opisany p. d.: Mariager Fjord / EThorbjorn.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Grzegorz ZIÓŁKOWSKI

334
Wymiary, 2015 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZIÓŁKOWSKI 2015;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Grzegorz ŚMIGIELSKI

335
Windsurfing, 2005 olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. l. d.: G.ŚMIGIELSKI;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Leszek MISIAK (1943)

336
Ziemia, 2014 tempera jajowa, olej, płótno, 80 x 100 cm;
sygn. l. g.: ML (monogram wiązany);
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Paweł KOZŁOWSKI (SWANSKI)

337
Bez tytułu, 2009 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p.d.: S.IX
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Iryna SEVASTIANOVA

340
Deep inside, 2021 olej, płótno; 120 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sevastianova 2021;
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Iryna SEVASTIANOVA (ur. 2000)

341
Smog nad Wisłą, 2021 olej, płótno; 120 x 50 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Iryna SEVASTIANOVA (ur. 2000)

342
Wieczór, 2021 olej, płótno; 100 x 70 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Iryna SEVASTIANOVA (ur. 2000)

343
W poszukiwaniu siebie, 2021 olej, płótno; 100 x 60 cm;
sygn. l. d.: Sevastianova;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maja KOZŁOWSKA

344
Vistula, 2019 olej, płótno; 60 x 60 cm;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Maja KOZŁOWSKA

345
Snow Road, 2021 olej, płótnp; 100 x 100 cm;
na odwrocie: SNOW ROAD / Maja Kozłowska 2021
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Yulia STRATOVICH (UR. 1989)

346
Foggy Mountains, 2020 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Foggy Mountains / Acrylic on canvas / 100 x 100 / 2020.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Zdzisław ŻMUDZIŃSKI

347
Pejzaż jurajski, 2006 olej, blacha; 41 x 70 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Bartosz MILEWSKI

348
Strzeż się pociągu 2, 2008 akryl, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: Milewski/ 2008
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bartosz MILEWSKI

349
Wrocławskie Studio Nagrań, 2007 akryl, płótno 100 x 120 cm;
sygn. l. d.: Milewski 2007;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wlad KUFKO

350
Dwie postacie, 2018 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
opisany na odwrociu: WLAD KUFKO / "DWIE POSTACIE" / 50 X 40 AKRYL. PL / 2018
estymacja: 2 000 - 2 600 zł