30 czerwca 2022

Aukcja: 30 czerwca 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

400
Pejzaż z Zawoi, z cyklu Jeden motyw, 1984 olej, płótno; 47,5 x 52,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Aleksandra FRAQUE-NAGIĘĆ (ur. 1979)

401
III z cyklu Gwiazdy, 2017 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: NAGIĘĆ (wydrapane w masie malarskiej);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Włodzimierz PANAS (1919-1971)

402
Portret mężczyzny olej, płótno dublowane; 41 x 37 cm;
sygn. l. d.: W. PANAS.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Włodzimierz PANAS (1919-1971)

403
Martwa natura z butelką olej, tektura; 49 x 69 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. PANAS / 84.
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

404
Chapel in Kokkino Neró, 2015 r. akryl, płótno; 58 x 58 cm;
sygn. l. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Iwo BIRKENMAJER (ur. 1955)

405
Kamień filozoficzny, 2009 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. na dole pośrodku: IB 09;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931)

406
Martwa natura olej, płótno; 65 x 75 cm;
sygn. p. d.: Buczek;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

407
Postacie olej, płótno; 79 x 99 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jakub STĘPIEŃ (ur. 1976)

408
0:45 Stacja olej, płótno; 74 x 61 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: 0:45 / STACJA / STĘPIEŃ / th1.6.05.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Jakub STĘPIEŃ (ur. 1976)

409
Plener w Kazimierzu Dolnym, 1994 olej, płótno; 66 x 74 cm;
sygn. i opisany na odwrocie; PLENER / W KAZIMIERZU / DOLNYM / 94 LIPIEC / Jakub / Stępień.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Michał BACA (ur. 1958)

410
Martwa natura w oknie, 2000 gwasz, karton; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MBaca 2000.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

411
Kariatydy, 1979 olej, płótno; 100 x 85 cm;
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

412
Autoportret, 1964 olej, płótno; 90 x 65 cm;
opis autorski na odwrocie na krośnie malarskim: ANNA GINALSKA "AUTOPORTRET" - 1964; oraz informacje o wystawach: TPSP w 1964, Galeria
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Nata SYNYSHYN (ur. 1949)

413
Zaułek Św. Tomasza w Krakowie, 2022 olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Nata / Synyshyn
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

414
I think so, 2021 olej, płótno; 120 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: ANTOSZCZYK 2021;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

415
Tytuł dowolny, 2021 olej, płótno; 120 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: Antoszczyk 2021;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Vanessa ŚWIGULSKA-JOP (ur. 1993)

416
Złoty deszcz, 2022 akryl, technika mieszana, płótno; 80 x 81 cm;
sygn. p. d.: Eslain;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

417
Bzy i tulipany, 1987/1990 olej, płótno; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g.: Konrad Srzednicki / 1987 - 1990.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930)

418
Odpoczynek na działce, 1999 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANI.PIETRZAK.KRUPIŃSKA 1999 R;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Rościsław BROCHOCKI (ur. 1925)

419
Okrutne morze, 1980 olej, płyta; 75 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. BROCHOCKI 1980;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ałła VOSTRYAKOVA

420
Soczyste cytrusy, 2020 akryl, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Allaisa '20;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef KOROLKIEWICZ (1902-1988)

421
Pędzące konie, 1980 olej, płótno; 65 x 72 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. l. d.: J. Korolkiewicz 80.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Małgorzata STANKIEWICZ

422
After J.B. Greuze, 2021 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p.d.: GMS;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jerzy RUSZCZYŃSKI

423
Dotyk, 2020 technika Mieszana, karton barwiony; 45x70 cm;
Wylicytowana kwota z tej pracy przekazana będzie na rzecz Fundacji Ziarno Sztuki Ogród Nadziei.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy RUSZCZYŃSKI

424
Reakcja wymuszona, 2021 technika mieszana, karton barwiony; 65x50 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy RUSZCZYŃSKI

425
Upalny dzień, 2010 technika mieszana, karton barwiony; 48x70 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Krzysztof JEGLIŃSKI

426
Bez tytułu, 2022 technika mieszana, płótno; 90x75cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

427
W objęciach, 2014 technika własna, płótno; 70x50cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Magda CHMIELEK

428
Imaginary Garden XI, 2019 linoryt, papier; 58x84,5cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Ewelina SKOWROŃSKA

429
Time will tell, 2021 sitodruk drukowany, japoński papierze Izumi, aerograf i akryl; 70x50cm
edycja nr 15;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Witold PAZERA

430
Jezioro Chańcza, 2020 akryl, płótno; 40x50cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Janusz GAJOWIECKI

431
L'HUMANITÉ IV, 2021 pastel, papier; 73,5x53,5cm (70x92cm w ramie);
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Grzegorz SKRZYPEK

432
Dwa plus jeden, 2008 olej, płótno; 33x43cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Elżbieta PAZERA

433
Spacer, 2022 akryl, olej, płótno; 40x30cm
wylicytowana kwota z tej pracy przekazana będzie na rzecz Fundacji Ziarno Sztuki Ogród Nadziei
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Anna BARTNICKA

434
White horses, 2021 akryl, olej, płótno;, 80x100cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jakub NIEWDANA

435
Koziorożec, z cyklu Safari, 2022 ceramika szkliwiona i złocona 24k; 32x25x14cm;
sygn. i ed. od spodu; seria nielimitowana;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Daniel GROMACKI

436
Kożyno, 2022 olej, płótno; 70x80cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Michał BACA (ur. 1958)

437
Kozie wierchy, 2021 olej, płótno; 50x70cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Bożena KUZIO-BILSKA

438
Pejzaż w kwadracie - zima, 2018 akryl, płótno; 70x70cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Celina REISS-LITKE

439
Kwiaty w wazonie, 2020 olej, płyta; 50x40cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Ida STAŃCZYK

440
Plany, 2020 technika mieszana, węgiel, farba olejna, papier; 70x100cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Artur ZIENKO

441
Taka jazda, 2019 olej, płótno, 70x100cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

501
Komórkowiec - Biznesmen, l. 90. XX w. laleczka, technika własna, tkaniny, skóra, tworzywo; wysokość: ok. 29 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Tomasz KAWIAK (ur. 1943)

502
Jeansy, 1996 gips szkliwiony; wys. wraz z podstawą 27 x 17 x 10 cm;
na spodzie sygn. i dat.: TOMEK / 1996.
estymacja: 3 600 - 4 500 zł

Tomasz KAWIAK (ur. 1943)

503
Cegła ceramika szkliwiona; 10 x 17,5 x 11 cm;
wybita sygn. na przodzie i wew.: TOMEK KAWIAK.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927-2008)

504
Postacie ceramika szkliwiona; 60 x 36 x 17 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Igor MITORAJ (1944 - 2014)

505
Centurion brąz; wys. 19 cm; podstawa 10 x 14 cm;
sygn. l. d.: MITORAJ;
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

506
Ecce Homo, z cyklu: Macierzyństwo, 2016 brąz patynowany; 27 x 51 x 14,5 cm;
sygn. dat. i opisany z tyłu: MKonieczny / 2016 / z cyklu "MACIERZYŃSTWO" 5/8 oraz opisany u dołu: "ECCE HOMO";
estymacja: 6 000 - 7 000 zł