13 października 2021

Aukcja:

 13 października 2021
godzina 19:30

 Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Katarzyna Kulec
tel. +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Samuel TEPLER (1918-1999)

349
Scena rodzajowa tusz, gwasz, brązowy karton; 32 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie (w języku hebrajskim ?).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

350
Z okna, 1955 tempera, papier; 27 x 33,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Zbigniew Gostwicki / 1955;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

351
Polonez Chopina,1988 linoryt barwny, papier czarny; 60 x 37 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Krystyna HILCZER-KOCIŃSKA (1946-2018)

352
Kompozycja gwasz, kredka, papier; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Hilczer-Kocińska (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929-2018)

353
Bryła sieci krystalicznych [wersja 3], 1967 tusz, gwasz, papier; 26,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HWrzeszczyńska / [podpis];
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

354
Bryła sieci krystalicznych [wersja 2], 1967 tusz, gwasz, papier; 30 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: HWrzeszczyńska;
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

355
Bez tytułu 2021 flamaster, papier; 28 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: Włodzimierz Pawlak / Rysunek / 2021 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

356
Studium cyfry 9, 1986 gwasz, ołówek, akwarela, papier, 34 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Grabowski 1986;
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

ORBITOWSKI JANUSZ (ur. 1940)

357
Kompozycja, 1991 tusz, papier, 47,5 x 38 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Janusz Orbitowski 1991 (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

358
Twarz, 1980 flamaster, papier w kratkę; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Panek / 23.11.80 (kredką i ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Renata PAWLIK-KIEBDÓJ (ur. 1975)

359
Tresowana Lama - z cyklu "Topografia kobiet", 2005 metal, szkło, technika własna; 105 x 40 cm;
sygn. i dat. : RENATA PAWLIK - KIEBDÓJ / (...) / 2005.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Anna JANDA, XX / XXI w.

360
Kompozycja tkanina dekoracyjna, wełna; 120 x 118 cm;
na odwrocie napis: ANNA / JANDA oraz informacje o tkaninie.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

361
Mrówka brąz, kamień; 38 x 14 x 13 cm;
na spodzie zatarta sygnatura lub oznaczenie (?).
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

362
Żuk brąz patynowany, kamień polerowany; wys. ok. 10 cm;
sygn. na spodzie, na brzuszku: BCHROMY.
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

363
Macierzyństwo brąz patynowany, agat; wys. 41 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

364
Asklepios brąz patynowany, podstawa kamień; wys. 47 cm;
sygn. u dołu: MITORAJ;
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

365
Pancerz (Cuirasse) brąz patynowany; wys. 14 cm;
sygn. MITORAJ.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Zygmunt BRACHMAŃSKI (ur. 1936)

366
Postać brąz; wys. całkowita: 38 cm;
sygn. p. d.: ZB (monogramem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

367
Evelyn, 2021 gips alabastrowy, akryle, na drewnianej podstawie; 20 x 26 x 41 cm;
Sygn. tył: EDA (ryte w masie).
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Sylwester MICKIEWICZ (ur. 1956)

368
Mikołajki, 2004 glina; 25 x 31 cm;
sygn. i dat. na spodzie: Sylwester Mickiewicz / Mikołajki / 2004.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Marcin MACIEJOWSKI (ur. 1974)

400
Pan Ireneusz…, 2000 olej, płótno; 53 x 44 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: MARCIN MACIEJOWSKI 00 r.
estymacja: 83 000 - 98 000 zł

Dariusz MLĄCKI (ur. 1963)

401
Koperta, 2007 olej, akryl, płótno; 22 x 33 cm;
na odwrocie opis autorski: Mlącki 207 / Koperta / olej akryl. / 33 x 22.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

402
Wachlarz, 2021 olej, płótno; 70 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / "Wachlarz" / olej, płótno / 2021.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

403
Bez tytułu, 2021 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M. PISERA / 2021
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Grzegorz WORPUS-BUDZIEJEWSKI (ur. 1986)

404
Sensual Landscape - poliptyk, 2017 olej, akryl, płótno; 50 x 50 cm (każda);
sygn., dat. i opisany na odwrocie każdej z prac: GRZEGORZ / WORPUS- BUDZIEJEWSKI
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

405
Zapominanie cienia 3, 2019 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: MACIEJ KWIATKOWSKI / ZAPOMINANIE / CIENIA 3 / AKRYL/PŁÓTNO / 2019.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

406
Ciemna materia 4, 2018 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opisany: MACIEJ KWIATKOWSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Lech OKOŁÓW (ur. 1933)

407
Motocyklista olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: okołów;
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Bartek JARMOLIŃSKI (ur. 1975)

408
Cor / Heart, 2013 / 2017 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: B. JARMOLIŃSKI;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Marlena SZEWCZYK (ur. 1997)

409
Równowaga kwasowo- zasadowa, 2021 olej, płótno; 120 x 80 cm;
opisany na blejtramie: MARLENA SZEWCZYK 2021.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Tomasz HAŁADAJ (ur. 1996)

410
Pokój ze stołem i szafą, 2019 olej, płótno; 113 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: HAŁADAJ'19;
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Tomasz HAŁADAJ (ur. 1996)

411
Ja w górach, 2018 olej, płótno; 130 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski, po prawej: HAŁADAJ / HARENDA 2018 / PIERWSZY PLENER, po lewej: "JA W GÓRACH".
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Joanna BUSZKO, (ur. 1980)

412
Inny punkt widzenia, 2021 olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: J. Buszko 2021.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Aleksandra RUDZKA-MIAZGA (ur. 1972)

413
Linoskoczek, 2011 olej, akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: AR 2011;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

414
Struktury liniowe, 2016 akryl, tusz, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: AR 2016;
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

Magdalena CHMIELEK (ur. 1992)

415
Untitled, 2021 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2021' Magdalena Chmielek.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Pola PIESTRZENIEWICZ (ur. 1996)

416
Gest VII akryl, spray, ołówek, płótno; 50 x 50 cm;
opisany na odwrocie: POLA / PIESTRZENIEWICZ / GEST VII.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Karolina POLAK, (ur. 1979)

417
Podprogowo 1, 2018 akryl, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Karolina Polak;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Karolina POLAK, (ur. 1979)

418
Ciszej, 2018 akryl, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Karolina Polak.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Olga DMOWSKA (ur. 1983)

419
Liczę litery akryl, płótno; 35 x 28 cm;
sygn. na odwrocie: "Liczę litery" 2021r. / akryl na płótnie, olej / Olga Dmowska (długopisem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Olga DMOWSKA (ur. 1983)

420
Zarośla w kolorze, 2020 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: "Zarośla w kolorze" 2020 / OLGA DMOWSKA / akryl na płótnie.
estymacja: 3 400 - 4 200 zł

Patrycja PRÓSZYŃSKA (ur. 1985)

421
Galwanostegia bwp, 2021 akryl, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. u dołu: PP (monogram);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Magdalena DANIEC (ur. 1974)

422
D.O.M, 2009 olej, kolaż, płótno; 75 x 70 cm;
sygn. p. d.: Magdalena Daniec;
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Teresa GLAZER (ur. 1928)

423
Wejście na plażę, 1983 olej, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: T. GLASER;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Teresa GLAZER (ur. 1928)

424
Apteka, 2003 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie: T. GLASER.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

425
Bez tytułu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

426
sygn. p. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

427
Bajka, tom I, 2021 akryl, collage, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł