Tadeusz DOBROWOLSKI (1899-1984)

97
Portret mężczyzny olej, tektura; 55 x 42 cm;
na odwrocie część kompozycji malarskiej - Akt kobiety
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

98
Portret - miniatura gwasz, kość; 9 x 6,5 cm (owal);
sygn. l. d.: Buvoult (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Friedrich KEIL (1813-1875)

99
Portret kobiety, 1845 olej, płótno; 65,5 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Fr. Keil 1845
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 700 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w.

100
Portret kobiety olej, płótno;
73 x 57 cm (prostokąt w owalnej ramie).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w.

101
Portret mężczyzny olej, płótno; 54 x 35,5 cm;
sygn. p. g.: M. VOGEL
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, ok. poł. XVII w.

102
Portret mężczyzny olej, płótno;
87 x 78 cm.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XVIII w.

103
Scena w zagrodzie - u wodopoju olej, płótno dublowane;
69,5 x 86 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ludwig SCKELL (1842-1905)

104
Pejzaż olej, płótno dublowane; 76 x 113 cm;
sygn. p. d.: L. Sckell
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY cechowy, XIX w.

105
Święty Dominik olej, płótno dublowane,
106 x 81 cm.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XVII / XVIII w.

106
Nauczanie świętego Jana olej, płótno dublowane;
67 x 75 cm.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

107
Pokłon Trzech Króli olej, płótno dublowane; 77,5 x 68 cm;
na odwrocie numer: 3967
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XVII w.

108
Anioł prowadzi Świętą Rodzinę olej, płótno dublowane;
46 x 72 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

109
Śpiący Kupido Baldassare FRANCESCHINI (1611-1689) - według
olej, płótno dublowane; 73,5 x 58 cm;
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w.

110
Pejzaż z mokradłami olej, płótno dublowane naklejone na deskę;
30 x 40,5 cm.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XVIII / XIX w.

111
Wędrowcy olej, płótno dublowane;
44 x 33,5 cm.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Franz Emil KRAUSE (ok. 1836-1900)

112
Pejzaż z zamkiem, 1871 olej, płótno dublowane; 43 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franz Krause / 1871
estymacja: 9 000 - 13 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w.

113
Nad księgą - ostrzenie pióra olej, płótno dublowane;
75 x 57 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

114
W drodze na polowanie olej, płótno dublowane;
69,5 x 88 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

W. MAKOWSKIJ ?

115
Iwan Groźny przed koronacją, 1913 olej, płótno; 47 x 63 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Makowskij (cyrylicą) / 1913
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Julius SCHÖNROCK (1835-1878)

116
Trzy nimfy olej, płótno; 71,5 x 96 cm;
sygn. p. d.: J. Schönrock
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

A. BEDINI, XIX w.

117
Porwanie Europy olej, płótno; 75 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Bedini dip: 1877
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

118
Zestaw 11 rycin miedzioryty, papier;
większość kompozycji przedstawia portrety znaczących władców Europy
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

119
Zestaw 3 rycin 1. "Jeździec polski"
2. "Panorama miasta"
3. "Rozbiór Polski"
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

120
Regni Poloniae Magnique Ducat Lithuaniae miedzioryt barwny, papier; 49 x 55 cm (w świetle passe-partout);
Mapa ziem Rzeczpospolitej, stan piąty z drugiej płyty, Norymberga, 1739.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

121
Mapa Polski w Granicach Porozbiorowych miedzioryt barwny, papier; 45 x 50 cm (w świetle passe-partout);
p. d. napis: J. & G. Menzies Sculp. t Edin
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Georg BRAUN, Frans HOGENBERG (1535-1590)

122
Wratislavia - tablica z: “Civitates Orbis Terrarum” miedzioryt kolorowany, papier; 36 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
Kolonia 1572 - 1618.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Friedrich Bernhard WERNER, (1690-1778) - wydawca

123
Widok Wrocławia - Ostrów Tumski od zachodu znad Wyspy Piaskowej Georg Gottfried WINCKLER (c.1710-1786) - rytownik
miedzioryt kolorowy, papier, 31,5 x 41 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Jodocus HONDIUS II (1594-1629)

124
Nova Poloniae Delineatio miedzioryt barwny, papier; 43 x 56 cm;
Amsterdam, ok. 1620.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

125
Sekiya z serii Genji Goju - yo Jo, 1884 drzeworyt, papier; 34,3 x 22,8 cm;
sygn. l. d. na klocku.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

126
Ichikawa Shinsha I w roli Miuraya Kokone drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 24,2 cm;
sygn. na klocku p. d.
estymacja: 1 900 - 2 100 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

127
Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego; „Piekło”, Pieśń XX drzeworyt, papier; 31,9 x 24,7 cm;
sygn. na klocku monogramem p. d.: MS
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

128
Szyny, 1948/49 drzeworyt, bibuła; 18,2 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

129
Motyw z Montparnasse [Rue de la Gaité] akwaforta, papier; 32,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Kisling
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

J. BĄK, XX w.

130
Pejzaż matryca linorytnicza; 18,3 x 25,3 cm;
sygn. l. d.: JBąk
estymacja: 900 - 1 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

131
Katedra Wawelska akwaforta barwny, papier; 50 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
data l. d.: 18. SEPT. 1941 (na płycie)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Marian STROŃSKI (1892-1977)

132
Para grafik - Krasiczyn, 1959 akwaforta, papier; sygnowane p.d.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

133
Widoki Krakowa - para grafik 1. Rynek Główny w Krakowie
2. Widok Krakowa
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Antoni SERBEŃSKI (1886-1957)

134
Baszta zamkowa w Ostrzeszowie drzeworyt, papier; 37 x 22 cm (odcisk klocka),
38 x 23 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925), PAULUSSENA & CO

135
Chrystus cudami słynący heliograwiura, papier; 59,8 x 42,3 cm (wymiar kompozycji),
opisana l. d.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

136
Mona Lisa miedzioryt barwny, papier; 39,5 x 27 cm (odcisk płyty);
praca opisana u dołu.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

137
Dyplom uznania ołówek, tusz, akwarela, biały papier naklejony na brązowy papier;
42 x 31 cm; napis l. g.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

138
Podhale w obrazach Cz. 1: Stroje i typy górali polskich (17 tabl.)
Cz. 2: Zabytki budownictwa kultury i sztuki kościelnej i ludowej na Podhalu (23 tabl.).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

139
Moderne Kunst in Meister - Holzschnitten nach Gemälden und Skulpturen berühmter Meister der Gegenwart; XV Band RICH. BONG - wydawca, H. S. HERMANN - druk;
42 x 32 cm. Berlin, 1891-1892.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Henryk SIENKIEWICZ (1846-1916) - tekst

140
Quo Vadis Piotr STACHIEWICZ (1858-1938) - ilustracje
nakładem Gebethnera i Wolffa; Kraków - G. Gebethner i Spółka, Warszawa, Kraków, 1902.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

FOTOGRAF NIEOKREŚLONY

141
Portret powstańca fotografia czarno-biała, sepiowana, papier fotograficzny;
8 x 5,3 cm (w świetle owalnej oprawy)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Juliusz MIEN (1842-1905)

142
Tablo Gimnazjum św. Anny w Krakowie, 1901 Tablo Gimnazjum św. Anny w Krakowie - klasa VIII A,
fotografia czarno-biała sepiowana, papier fotograficzny
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

201
Chrystus Zmartwychwstały drewno polichromowane; wys. 91 cm;
Europa Środkowa, XVI w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan ŻAROFFE (1888-1952)

202
Portret górala drewno polichromowane; 22,5 x 22,5 cm.
Polska, Krynica, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł