Jan MATEJKO (1838 - 1893)

1
Jeździec na koniu ołówek, papier; 8 x 8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogramem wiązanym)
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 27 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

2
Pejzaż z drogą, 1884 ołówek, papier; 14 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 22/11 84 / Kossak
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885 -1939)

3
Zofia Jakimowicz-Bujak, 1924 pastel, papier; 63,2 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany. p. d.: NP / 1,2, / T.B.+E (zakreślone w owalu) / Ignacy (przetarte) Witkiewicz / 1924
estymacja: 90 000 - 110 000 zł
Cena sprzedaży 150 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

4
Wisła pod Tyńcem olej, tektura; 22,5 x 17 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

5
Akt czytającej olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 38 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

6
Portret rodzinny - matka z synem, 1934 olej, płótno; 131 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman Kargal 1934 24/I 30/I
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

7
Róże białe i amarantowe olej, tektura; 25 x 68 cm.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

8
Martwa natura z oliwkami olej, płótno; 38,5 x 45,5 cm;
sygn. l. g.: Eibisch
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)

9
Zima - Powrót z polowania olej, płótno; 67 x 107 cm;
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski
estymacja: 220 000 - 240 000 zł
Cena oferowana 200 000 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

10
Szarża ułanów, 1918 olej, płótno; 72 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Bagieński 1918
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

11
Przy studni olej, płótno; 79,5 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

12
Dojeżdżacz, 1922 olej, płótno; 72 x 98 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Kotowski / 1922
estymacja: 7 300 - 8 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

13
Na prerii, 1944 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1944
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX / XX w.

14
Napad wilków olej, płótno; 100,5 x 150,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

15
Przy ognisku akwarela, karton; 34,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Gibiński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

16
Jeździec wschodni - szkic olej, płótno;
43 x 31 cm;
sygn. l. d.: W. Pawliszak (zatarta)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

17
Na saniach, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 54 x 76 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI - 1918
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 400 zł

18
Polowanie akwarela, papier; 26 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
ślad po sygnaturze w lewym dolnym rogu
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

19
Powrót z lasu olej, ołówek, tektura; 15 x 26,5 cm;
na odwrocie pejzaż wiosenny w technice olejnej.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

20
Jesienną drogą olej, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Emil LINDEMAN (1864 - ok. 1945)

21
Przygotowania do nocy świętojańskiej olej, tektura fakturowana; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

22
Góral, 1899 gwasz, tusz, papier; 35 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Gawiński 99
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

I. KAMIŃSKI, 1 poł. XX w.

23
Młody Hucuł olej, tektura;
49,5 x 38 cm;
sygn. p. d.:
I Kamiński
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan MIKULE (1873-1934)

24
Para prac 1. Gęsiareczka
2. Pejzaż
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Franciszek SAWICKI, XIX / XX w.

25
Wiejska dziewczyna wśród zbóż, 1896 olej, płótno; 46 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Sawicki / 96
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

26
Orka ołówek, biele, czerwona kredka, papier jasnobrązowy;
27,4 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Jan Kotowski (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

27
Para obrazów 1. Malwy przed wiejską chatą
2. Wiejska chata
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

28
Zawstydzona modelka, ok. 1912 ołówek, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

29
Chłopiec z Palermo, 1938 ołówek, papier; 29,8 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: StefMrożewski / Palermo 38 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

30
Portret kobiety węgiel, brązowy papier; 47,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Landau (ołówkiem)
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

31
Akt stojący akwarela, gwasz, papier; 36 x 23 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

32
Akt kobiety przy oknie [projekt dekoracji ściennej ?] akwarela, gwasz, papier; 56 x 38 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

33
Głowa mężczyzny ołówek, papier; 20 x 15,5 cm (w świetle oprawy); napis z lewej u dołu
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

34
Portret kobiety akwarela, papier; 56 x 38 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

35
Akt leżącej kobiety akwarela, gwasz, tusz, kalka; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

36
Modelka w bikini akwarela, gwasz, karton; 65,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

37
Azorek - Pies Wojciecha Weissa spoglądający na ul. Józefińską (?), ok. 1900 olej, deska; 20 x 27cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Józef KRZYŻAK (1900-1958)

38
Kot akwarela, papier; 37,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krzyżak J. (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

39
Cyklameny tusz, flamaster, papier; 39 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Adam BANDROWSKI (1881-1966)

40
Róże w wazonie, 1913 olej, płótno; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. u dołu z lewej: AB 1913
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

41
Mimozy gwasz, pastel, papier; 70 x 99,5 cm;
sygn. l. d.: APełczyński
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Lucjan JAGODZIŃSKI (1897-1971)

42
Słoneczniki olej, sklejka; 42,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Jagodziński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

43
Malwy przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. Aleksander Prynak (? - nazwisko słabo nieczytelne)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

44
Widok z Bramy Floriańskiej w Krakowie olej, płótno; 54,5 x 65 cm
sygn. p. d.: Rubczak
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

45
Widok miejski ołówek, węgiel, akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Judyta Sobel
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890 - 1944)

46
Na targu tusz, piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 28 x 35 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Kazimierz Togo FAŁAT (1904-1981)

47
Szeregami lwowskie dzieci idą tułać się po świecie akwarela, papier; 36 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Fałat
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Monogramista EB, XX w.

48
Podwórko gwasz, papier; 13 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: EB (monogramem wiązanym)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł