Jan MATEJKO (1838-1893)

1
Królowa Bona - Portret żony artysty Teodory z Giebułtowskich Matejkowej ołówek, papier; 25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany).
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

2
Tokujące głuszce, ok. 1909 ołówek, papier; 8,3 x 17,7 cm;
sygn. l. d.: JulFałat
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Aniela CUKIERÓWNA (1900-1944)

3
Klocek drzeworytniczy do pracy "Góra Bony w Krzemieńcu", 1942 drewno; 26,5 x 32 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

4
Trzy gracje w wersji antycznej gwasz, akwarela, kredka, ołówek, karton; 73 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: Z. Dobrzycki 1931.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

5
sygn. p. d.: T. Axentowicz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

6
Cztery damy z karcianej talii, 1899 Dama pik, Dama kier, Dama karo, Dama trefl;
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz,
papier; sygn. p.d.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

7
Jabłka, 1940 olej, tektura; 32 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: a karpiński / 1940
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

8
Zwiad, 1942 olej, tektura; 35 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1942
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Barbara MEHOFFER (1928-2018)

9
Polowanie par force olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: B. MEHOFFER
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Artur WASNER (1887-1939)

10
Corrida w Madrycie, 1913 olej, sklejka; 36 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.:
madrit / A. Wasner 13
na odwrocie niebieską kredką N 25.
estymacja: 8 600 - 10 000 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

11
Św. Hubert olej, płyta pilśniowa; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Borowicki
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

12
Sanie zimą olej, płótno; 51 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

13
Szkic głowy konia i fragment nogi konia piórko, tusz, ołówek, papier; 16 x 11 cm;
sygn. i dat. l. d.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

14
Na saniach akwarela, papier; 17 x 33 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

15
Szkice koni, rysunki satyryczne diabła, 1922 ołówek, papier;
28 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

W. GABRIEL (XIX w.)

16
Konie, ok. 1850 ołówek, papier;
29 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. Gabriel V.I. / fecit
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

17
Jadą wozy olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

18
Weselna sanna olej, tektura;
43,5 x 102 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

19
Wesoła jazda olej, płótno; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

20
Wesele krakowskie akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Kosiński
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

21
Potyczka olej, sklejka; 24 x 32 cm;
sygn. p. d. Trzeszczkowski
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

22
Spotkanie olej, płótno,

60,5 x 90 cm;

estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

23
Polowanie akwarela, papier; 26 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
ślad po sygnaturze w lewym dolnym rogu
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan SZCZERBINIENKO, XX w.

24
W pasiece, 1926 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 36 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Szczerbinienko / 1926
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Włodzimierz ŁUSKINA (1849-1894)

25
Scena dworska [Stanisław August przed abdykacją?], 1891 ołówek, papier; 18,3 x 23,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

26
Kolędnicy, 1907 tusz, tusz lawowany, piórko, gwasz, papier;
18 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

27
Trzewikom na "chwałę", pajacom na przestrogę olej, płótno; 40,5 x 54,5 cm;
napis autorski wraz z sygnaturą wzdłuż dolnej krawędzi obrazu
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

Frantisek MRAZEK (1876-1933)

28
Odpoczynek w drodze olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Mrazek
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Józef MĘCINA- KRZESZ (1860-1934)

29
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 43,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

30
Warszawa - Stare Miasto akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

31
Belweder w Warszawie pastel, papier; 3,5 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: W Serafin (zatarta)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław STACHOWICZ (1911-1979)

32
Targ na Małym Rynku w Krakowie, 1936-1939 akwarela, ołówek, gwasz, papier; 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

33
Widok z Zapiecka na stronę Dekerta i Barssa Starówki warszawskiej, lata 50. XX w. akwarela, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)

34
Przed katedrą olej, sklejka; 54,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

35
Przed kościołem olej, sklejka;
23,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha

estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Franciszek ZAJCHOWSKI (1960-1923)

36
W drodze do miasta, 1896 akwarela, papier naklejony na tekturę; 33 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Zajchowski / 96
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867 - 1928)

37
Widok portalu zamku w Brzegu, 1905 piórko, sepia, karton; 36,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: monogram (zamazane) oraz opis
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

38
Portret kobiety, ok. 1930 olej, płótno naklejone na tekturę; 77 x 61 cm;
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

39
Akt kobiety, 1931 ołówek, pastel, papier; 47 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany śr. d.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

40
Pozująca modelka z uniesioną ręką, ok. 1908 ołówek, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

41
Portret kobiety z profilu, 1907 ołówek, papier; 32,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Wodzinowski / 1907 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

42
Portret kobiety węgiel, brązowy papier;
47,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Landau (ołówkiem)

estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1944)

43
Piechur austriacki ołówek, kredki, papier; 27 x 20 cm;
sygn. l. g.: S J (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

44
Flisak - hucuł na tratwie ołówek, papier; 21 x 14 cm (w świetle ramy); rysunek - 17 x 12 cm;
sygn. na papierze pod rysunkiem p. d.: Zuber
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

45
Bezrobotny, 1932 olej, sklejka; 89 x 54 cm;
sygn. p. d.: E. Waniek
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

46
Przy schodach olej, tektura fakturowana; 57 x 45 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

R. LOUW, XX w.

47
Willa d'Este w Tivoli, ok. 1950 olej, płótno; 63 x 47 cm;
sygn. i opisany l. d.: 17 R. LOUW (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

48
Pejzaż zimowy olej, płótno, sklejka; 53,5 x 41 cm;
sygn. śr. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł