Leszek STAŃKO (1925-2011)

49
Widok na Tatry olej, płótno; 58,5 x 78,5 cm (w świetle opraw);
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

50
Na skraju lasu olej, tektura; 30,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: L. Misky (niebieską kredką).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Gustaw ROGALSKI, XX w.

51
Grodzisko - Ojców, 1926 akwarela, tektura; 58 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: GUSTAW Rogalski / 1926 / Grodzisko - Ojców
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

W. JOŃCZAK, XX w.

52
Pejzaż z rzeką, 1984 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: W. Jończak / 1984 / SASKA VODA
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jadwiga TETMAJER-NAIMSKA (1891-1975)

53
Samotne drzewo olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. l. d.: J. Tetmajer
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

54
Kobiety nad rzeką olej, płótno; 61,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

55
Stroje góralskie - projekty stroi góralskich akwarela, gwasz, papier naklejony na grafitowy karton;
22,5 x 27 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

56
Taniec góralski gwasz, grafitowy karton; 23,2 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gąsienica Jan Szostak (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

57
Wierzby, 1937 olej, sklejka; 40,5 x 50,5 cm;
opis autorski na odwrocie: KAMOCKI / KRZĘCIN / 1937
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Hubert MIKULSKI, XX w.

58
Droga w lesie, 1958 akwarela, papier; 34,3 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: H. Mikulski 1958 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Hubert MIKULSKI, XX w.

59
Chata w górach akwarela, papier; 21 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Mikulski (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

60
Wierzba nad potokiem gwasz, papier; 32 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Hubert MIKULSKI, XX w.

61
Pejzaż z rzeką akwarela, papier; 21,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H Mikulski (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Antoni BARTKOWSKI (1891-1974)

62
Południe w Maxbergu (Czechy) olej, tektura; 24,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: Bartkowski / ... (? - dalej napis nieczytelny)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900? - 1981)

63
Ogród przyzamkowy z Basztą Senatorską w tle, 1938 akwarela, papier naklejony na tekturę; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: MSZCZERBIŃSKI / KRAKÓW 1938
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Mario MIRABELLA (1870-1931)

64
Widok na Taorminę i wulkan Etna olej, płótno; 54 x 95 cm;
sygn. l. d.: M.Mirabella
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

65
Motyw rzymski z pomnikiem Wiktora Emanuela akwarela, papier naklejony na tekturę; 36,5 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana p. d.: A Wippel / Roma.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

66
Katedra w Palermo, 1938 ołówek, papier; 22,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: StMrożewski / Palermo 38
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Adam MIĘDZYBŁOCKI (1885-1956)

67
Łazienki Królewskie - Pałac na Wodzie olej, tektura; 27,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. Międzybłocki
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Wiesław FUSEK (1912-2011)

68
Willa prezydencka tzw. "Prezydentówka", 1938 olej, tektura; 20,5 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: FusekWiesław 938
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Andrzej OLEŚ (1886-1952)

69
Sukiennice od ul. św. Jana - Kraków akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Oleś
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

70
Drewniana kaplica na Jaszczurówce, 1934 olej, płótno; 55,5 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Sylw. Saski / 1934. / Jaszczurówka
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

71
Podhalański kościółek, 1947 olej, płótno; 34 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1947
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

M. ŁAŃCUCKA, XX w.

72
Klasztor Norbertanek w Krakowie, 1931 olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Łańcucka 1931
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni KIERPAL (1898-1960)

73
Motyw z warszawskiej Starówki olej, płótno naklejone na tekturę; 19,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: A Kierpal.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)

74
Widoki na Piotrków Trybunalski 1. Panorama Piotrkowa Trybunalskiego, 1944
2. Widok na Piotrków Trybunalski, lata 40.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Adolf HYŁA (1897-1965)

75
Chaty, 1938 olej, tektura; 38 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Adolf Hyła 938
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Aniela CUKIERÓWNA (1900-1944)

76
Dachy akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 25,5 cm;
sygn. p. g.: Cukier (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

77
Fragment wnętrza olej, tektura; 17 x 23,3 cm;
napis. l. d.: S.F.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

78
Wizyta olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

79
Żółte róże z porcelanową wazą olej, tektura; 34,5 x 100 cm;
sygn. z lewej po środku: a. karpiński
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

80
Martwa natura z jabłkami olej, tektura; 48,5 x 65 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Józef KOWNER (1895-1967)

81
Kwiaty w wazonie, 1947 olej, płótno; 46,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Kowner. / 47
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

82
Róże w wazonie, 1946 olej, karton naklejony na tekturę; 91 x 69 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 46 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Karol FERFECKI (1909-1985)

83
Tulipany w wazonie, 1944 olej, tektura; 47,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Ferfecki / 1944
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

84
Bukiet kwiatów w wazonie olej, płótno dublowane;
67 x 51 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

85
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 60 x 46 cm;
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

86
Dla Isis akwarela, gwasz, papier; 65 x 49 cm (w świetle passepartout);
sygn. p. d.: W. Spitzer
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

87
Martwa natura z gruszką i jabłkiem, 1964 olej, płótno; 32 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Blond 64
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

88
Martwa natura z dzbanem i owocami olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

89
W drodze na targ olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: W. Spitzer
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Natan GUTMAN (1898-1987)

90
Taniec żydowski olej, płótno; 38,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: NGutman
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Issachar Ber RYBACK (1897-1935)

91
Mały skrzypek i żebrak olej, ołówek, sklejka; 40,5 x 37 cm;
sygn. l. d.: I. RYBACK
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

92
Scena oniryczna w hołdzie Chagallowi olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: I. Ryback
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
Cena oferowana 6 800 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

93
Modlitwa Arabów pastel, papier; 46,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski senior
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Adolf BEHRMAN (1876-1942)

94
Typ z Marrakeszu olej, tektura;
23,5 x 18,5 cm;
sygn. i opisany p. d.:
Behrmann / Marrakesz
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Alessio ISSUPOFF (1889-1957)

95
Portret kobiety, 1945 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Alessio Issupoff
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Emilio GRAU-SALA (1911-1975)

96
Dziewczynka z lalką olej, płótno; 61 x 40,5 cm
sygn. p. d.: Grau Sala
estymacja: 10 000 - 12 000 zł