10 lutego 2021

Aukcja: 10 lutego, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Walery RZEWUSKI (1837-1888) - fotografował, Juliusz KOSSAK (1824-1899) - malował

1
Jan III Sobieski na Kalhlenbergu błogosławi szarżę na Turków w czasie Bitwy pod Wiedniem, przed 1888 fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Adam MICKIEWICZ (1798-1855)

2
Dziady - część I, II i IV ilustracje: Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941)
wydane nakładem księgarni H. Altenberg we Lwowie [1896]; 28 x 37,5 cm;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

3
Album Grottgera - Wieczory zimowe Wiedeń - wyd. Franciszek Bondy - 1892.
Zestaw zawiera 10 [w miejsce 30] heliograwiur na kartonie
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

4
Zestaw 4 prac drzeworyt, papier, 29 x 48 cm (w świetle oprawy);
w zestawie: W. KOSSAK, W. WODZINOWSKI,
W. KOTARBIŃSKI, J. STYKA
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

5
Zestaw 3 prac 1.Juliusz KOSSAK, Śmierć księcia opolskiego Mikołaja II;
2. Wojciech KOSSAK, Na kwaterę,
3. Teodor AXENTOWICZ, Kołomyjka
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

6
Kościół Panny Maryi w Krakowie, 1874 - 1876 drzeworyt, papier, 28 x 21 cm (w świetle oprawy),
sygn. na płycie p. d.: Rytował Franciszek Szymborski.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Floryan CYNK (1838-1912)

7
Portret Jana Matejki, 1874-1876 drzeworyt, papier, 26 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygn. na płycie monogramem wiązanym FC.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

8
Fryne na święcie Posejdona w Eleusis druk, papier; 36 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany w kompozycji: H. Siemiradzki pinxit / - Roma - AD. MDCCCLXXXIX.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

9
Na moście Takegawa - rozdział 44 z serii "Ima Genji nishiki - e awase"
drzeworyt barwny, papier; 24,5 x 17,5 cm;
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

10
Sarkofag chłopczycy - kompozycja formistyczna drzeworyt, papier; 10 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Wanda KOMOROWSKA (1873-1946)

11
Nad lekturą mezzotinta, papier; 16 x 19,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: WKomorowska (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marian STROŃSKI (1892-1977)

12
Widoki Przemyśla - zestaw 9 rycin z teki „Przemyśl” akwaforta, papier; arkusz: ok. 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
każda z prac sygnowana p. d.: MStroński (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

13
Akt kobiety stojącej ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 1 400 - 2 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

14
Akt siedzącej kobiety piórko, tusz, papier; 43,8 x 35,3 cm;
sygn. śr. d.: StefMrożewski
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

15
Pejzaż z kalwaryjskiego sadu, ok. 1915 piórko, tusz, papier; 37 x 29 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

16
Senne marzenie, ok. 1900 (?) ołówek, papier; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 600 zł

J. PLUTA, XX w.

17
Krakowiak, 1910 akwarela, papier; 11 x 7,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Pluta, napis l. d.: Ry.... (?) Koła 11/X 910.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Józef KLUKOWSKI (1894-1945)

18
Akt kobiety, 1924 akwarela, ołówek, gwasz, karton naklejony na tekturę; 19 x 11,3 cm;
sygn. p. d.: K., l. d. data: 1924.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Marian TRZEBIŃSKI (1871-1942)

19
Widok ogólny Klasztoru Bielańskiego akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 62 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. Trzebiński 1937 / Bielany pod Warszawą
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

20
Wawel akwarela, kredka, papier; 68 x 48 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

21
Kapliczka w Olszance, 1928 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 47 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1928 / OLSZANKA.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Józef BRACH, XX w.

22
W drodze do wiejskiego kościółka akwarela, papier; 47 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Brach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

23
Helenka pastel, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

24
Pejzaż z Wisły, 1947 akwarela, papier; 45,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: SKlimowski / Wisła / I/1947
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

25
Pejzaż z drogą ołówek, akwarela, papier; 27,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: z. pronaszko (ołówkiem).
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

26
Pejzaż ołówek, kredka, akwarela, brązowy papier;
16,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: a.k. (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

27
Na pastwisku, 1896 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 22 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Tadeusz Rybkowski
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

28
sygn. p. d.: P. Michałowski
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Cena sprzedaży 60 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

29
Panorama miasta, 1924 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 13,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: wrzesień 924 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

30
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Józef ZAJĄC (1890-1974)

31
Zamek Tenczyn w Rudnej, 1929 olej, płótno; 35 x 49 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. Zając / Tenczynek 7/III 29
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

32
Kościółek z kapliczką olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Żurawski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

33
Odbudowa Starego Miasta w Warszawie olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Teslar / Warszawa / Stare Miasto Rynek / X. 1952
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Lila PINKASÓWNA (1884-1965)

34
Wnętrze Luwru, 1925 olej, tektura; 45,5 x 36,8 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lila Pinkasówna / Paris 1925
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

L. GOVANS, XIX w.

35
Motyw z małego miasta olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: L. Govans
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

36
Motyw z Krakowa olej, tektura; 49,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: W. Dmytyszyn
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

MAX HANEMAN (1882-1944)

37
sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

38
U wodopoju olej, tektura; 39 x 50 cm;
sygn. l. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Christo MENDOLY-STEFANOFF [Grzegorz MENDOLY] (1898-1966)

39
Stary Arab olej, tektura; 47 x 34,5 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

40
Modlitwa Arabów olej, płótno; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

41
W przystani [Pejzaż morski], 1933 gwasz, tektura; 67 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: 19 AG R 33 (monogram wiązany)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

42
Nokturn nadmorski, 1941 gwasz, papier; 35 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa 1941
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

43
Widok na rzekę olej, tektura; 24 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Krcha
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

44
Widok na morze w pobliżu Kergroës olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Stanisław Podgórski / Kergroës
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

45
Okolice Roussillon (Vaucluse) olej, tektura; 44,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: Hayden
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

46
Widok na Wawel olej, płótno;
95 x 65 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

47
Motyw nadmorski olej, płyta, 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: R. Bratkowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

48
Pejzaż olej, płótno; 73,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: W. de Terlikowski
estymacja: 16 000 - 19 000 zł